Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Carina II 1.6 z 91 roku.

Piotrek_Ciechanow 04 Dec 2005 15:55 879 0
    Piotrek_Ciechanow
    Level 1  
    Witam wszystkich :) Poszukuje pomocy w zdiagnozowaniu usterki w moim aucie... To Carina II, 1.6, silnik na ubog± mieszankę, rocznik 91. Padla mi ostatnio uszczelka pod glowica-po wymianie silnik nie chcial zapalic-po probie zapalenia auta na pych z tlumika walnal klab pary i plynu chlodniczego i silnik zaczal chodzic. Zalalo uklad wydechowy plynem:( Niestety dzieja sie bardzo dziwne rzeczy z obrotami. Po zapaleniu (zimny silnik) skacza od 2000 do 2500, gdy sie rozgrzeje skacza od 1000 do 1500...dzieje sie to tak regularnie przez caly czas. Gdy ja przelacze na gaz osiaga obroty rzedu 3500 i trzyma je stale. Nie daja sie one regulowac sruba wolnych obrotow. I teraz opisze moje boje i proby znalezienia usterki:

- mierzylismy "przejscie" przewodow od komputera do czujnikow podcisnienia i polozenia przepustnicy - przejscie jest

- mierzylismy rezystancje czujnika polozenia przepustnicy od strony komputera, byla dobra gdy byl odlaczony czujnik podcisnienia - po jego podlaczeniu na jednej parze stykow malal...zamowilem wiec uzywany czujnik podcisnienia-niestety nic to nie dalo

- komputer wykazuje po zwarciu zlacza diagnostyczego blad 21 - sonde lamba - ale nie sadze zeby blad sondy powodowal takie objawy :(

Aktualnie stawiam na czujnik polozenia przepustnicy...czy jego uszkodzenie czy jakies zwarcie przewodow moze powodowac takie wlasnie objawy ?? Sprawdzalem juz wszystko-mechanicznie auto jest w jak najlepszym porzadku-tu ewidentnie chodzi o elektronike :( nie moge znalezc nikogo kto mialby takie auto-podmienilbym na chwilke czujniki i cos bym wiedzial :( jestem juz zrozpaczony bo ASO skutecznie wystraszylo mnie cenami czesci i diagnostyki... dodam jeszcze ze w tym aucie w czujniku polozenia przepustnicy jest zintegrowany stycznik obrotow biegu jalowego - co ten stycznik robi ??? bede wdzieczny za wszelkie uwagi - pozdrowionka.