Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Dlink i kablówka - problem z dostaniem się do sieci.

wojub 04 Gru 2005 19:20 2046 3
  • #1 04 Gru 2005 19:20
    wojub
    Poziom 10  

Witam

Mam następujący problem : komputer z Xp Prof. + router DLink 614+ + modem kablówki.
    Internet chodzi do momentu wyłączenia z prądu wszystkiego, gdy modem i router pozostawię włączone to przy ponownym włączeniu PC wszystko chodzi.
    Problem zaczyna się po wyłączeniu modemu i routera z prądu.
    Z komputera mam wejście na router dalej nie. Gdy wchodzę na ustawienia routera i sprawdzam status połączenia mam informację DHCP Client Disconected.
    Wciskam DHCP Release i najczęściej mam komunikat : Release IP successful.
    Wciskam DHCP Renew i najczęściej mam komunikat : Renew IP timeout.
    Gdy komunikat brzmi Renew IP successful połączenie działa.
    Najczęściej pomaga któryś z kolei restart modemu i routera, ale bardzo często jest to kilkanaście prób. A jeśli podłączę modem bezpośrednio pod komputer to połączenie mam natychmiast.
    Jak i co mam ustawić w tym cholernym routerze, żeby po każdym włączeniu wszystko działało.
    Pod router jest także podłączony laptop ale z sieci korzysta sporadycznie.
    Pomocy!!!!!!

Pzdr.
    Woju

0 3
  • #2 04 Gru 2005 19:58
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ustawiłeś na porcie WAN routera taki sam MAC jak masz na karcie sieciowej komputera ?
    Jeśli nie to to może być powodem problemu.
    MAC sieciówki ma pewnie zarezerwowane IP, a MAC routera jest w jakiejś dynamicznej puli, która może się zapełnić i nie masz wtedy dostępu.

0
  • #3 04 Gru 2005 21:27
    jaroslawk
    Poziom 21  

Witam
    Problem jest ciut innego rodzaju.
    Po wyłączeniu z prądu modem musi się zesynchronizować i to może trwać jakiś dłuższy czas. Jeżeli w tym czasie w routerze będziesz chciał odnowić adres IP to dostaniesz komunikaty o których piszesz ( Router nie może pobrać adresu IP – brak połączenia z dostawcą internetu).
    Możesz mieć problem nie do rozwiązania, z tego co pamiętam Router Dlinka odnawia sobie adres tylko przy starcie i chyba jeżeli go nie ma to sprawdza co 15 minut.

Pozdrawiam

0
  • #4 04 Gru 2005 21:38
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

jaroslawk napisał:
    Witam
    Problem jest ciut innego rodzaju.
    Po wyłączeniu z prądu modem musi się zesynchronizować i to może trwać jakiś dłuższy czas. Jeżeli w tym czasie w routerze będziesz chciał odnowić adres IP to dostaniesz komunikaty o których piszesz ( Router nie może pobrać adresu IP – brak połączenia z dostawcą internetu).

W takim przypadku działa wbudowany w modem serwer DHCP - router z niego dostanie IP typu 192.168.100.x

Cytat:

Możesz mieć problem nie do rozwiązania, z tego co pamiętam Router Dlinka odnawia sobie adres tylko przy starcie i chyba jeżeli go nie ma to sprawdza co 15 minut.

Musi odnawiać adres po otrzymaniu stosownego komunikaty z serwera DHCP (modem taki wysyła po zalogowaniu się do sieci) i po upłynięciu czasu dzierżawy.

0