Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OKIPAGE 14EX - przypadkowe znaki na wydrukach

learnpixel 04 Dec 2005 21:27 3820 17
 • #1
  learnpixel
  Level 13  
  Na wydrukach pojawiają się przypadkowe znaki, najczęściej podczas drukowania kilku stron na raz. Dokładnie widać to na zdjęciu fragmentu wydruku. Podczas drukowania zadania, najczęściej kilka pierwszych stron zostaje wydrukowanych poprawnie, później pojawiają się błędy na kilku lub jednym arkuszu. Ostatnie kartki mogą, ale nie muszą zostać prawidłowo wydrukowane. Drukarka jest podłączona do komputera poprzez port USB. Przy pierwszym błędzie na ekranie pojawia się komunikat o błędzie wydruku, jednak zadanie nie zostaje wstrzymywane. Proszę o jakąś podpowiedź.
  OKIPAGE 14EX - przypadkowe znaki na wydrukach
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Robson1
  Level 25  
  Witam

  Wydaje mi się że to wina sterownika(a przynajmniej w innych drukarkach jak miałem takie przypadki to był sterownik).Spróbuj pozmieniać w ustawieniach sterownika np. stronę kodową, emulację itp.
  Albo spróbuj inny sterownik.

  Pozdrawiam
 • #3
  learnpixel
  Level 13  
  Zmieniałem sterowniki - w systemie są dwa, testowałem również na sterowniku ze strony producenta i zawsze to samo. W samym sterowniku nie ma możliwości wyboru emulacji. W drukarce ustawiałem różne emulacje HP 6L, EPSON PX i inne. Obecnie mam ustawione na autowybór.
 • #4
  Robson1
  Level 25  
  Witam

  A próbowałeś na innym komputerze zainstalować drukarkę albo czy próbowałeś przez LPT? Wydaje mi się że może być coś z portem USB.

  Pozdrawiam
 • #5
  kosmita
  VIP Meritorious for electroda.pl
  A i pytanie o kabel USB: czy to nie taki tani za 2 zł albo nie jakiś 5 m??
 • #6
  learnpixel
  Level 13  
  Testowałem drukarkę na różnych komputerach, w różnych portach USB na dwóch kablach USB (jeden oryginalny od drukarki HP). Kable są krótkie. Niestety nie posiadam kabla LPT. Jak tylko zaopatrzę się w niego, zrobię testy i poinformuję o wynikach.
 • #7
  marek216

  Level 43  
  na jakich systemach ?
  mają włączoną automatyczną aktualizacje ?

  niedawno miałem taki przyapdek na win2000 , drukarka działa ale w penym momencie zaczęła świrowac tak jak Twoja.
  Wina :
  autoryzacja dograła jakieś cholerstwo i sterownik oszalał - zmiana sterownika na nowy nie pomogło .

  Co pomogło ? :
  wgranie kompletnego service packa ( w tym przypadku 5 )

  jak masz mozliwośc to sprawdź ja pod linuksem - moze być live
 • #8
  peter_zd
  Level 11  
  Witam!
  Przyczyn może być wiele, tak jak wyżej wszyscy opisali, ale najbardziej prawdopodobne jest złe zainstalowanie sterownika USB. Radzę wszystko odinstalować i podłączyć kabel USB na włączonej drukarce, jeśli wykryje ją poprawnie to sprzętowo wszystko gra. Jeśli drukarka jest źle skonfigurowana to trzeba jej zresetować ustawienia (w menu wrócić do ustawień fabrycznych). Jeśli po podłączeniu uruchomi się kreator instalacji drukarki, podać trzeba odpowiednie sterowniki i powinno wszystko grać.
  Powodzenia !!!
 • #9
  learnpixel
  Level 13  
  Złe zainstalowanie sterownika odpada, robię to dokładnie tak, jak mówisz. Drukarkę wykrywa poprawnie. Zresetowałem ustawienia drukarki w menu operatora - dalej dzieje się to samo.
 • #10
  copyman
  Photocopiers specialist
  Gros drukarek wariuje pod XP (jeśli akurat go używasz) gdy pod zakładką ZAAWANSOWANE masz załaczoną funkcję WŁĄCZ ZAAWANSOWANE FUNKCJE DRUKOWANIA - trzeba czasami to odznaczyć (zwłaszcza pod drukarkami z PCL-em) bo nieco "głupieją" (np. AFICIO 200/220/250/270) i już kilka razy miałem z tym problem. Spróbuj!

  C.
 • #11
  learnpixel
  Level 13  
  Wyłączyłem zaawansowane fukncje drukowania, problem jednak nie został przez to usunięty. Wydaje mi się, że w drukarce nastąpiło uszkodzenie pamięci. Czy w tych drukarkach jest jakiś tryb diagnostyczny, w którym mógłbym ją przetestować?
 • #12
  learnpixel
  Level 13  
  Po podłączeniu drukarki przez port szeregowy - zaczęła drukować normalnie. W wolnym czasie spróbuję sprawdzić działanie drukarki na różnych standardach USB - 1.0, 1.1 i 2.0. Poinformuję o wynikach.
 • #13
  learnpixel
  Level 13  
  Niestety na wszystkich wersjach USB drukarka zachowuje się tak samo. Teraz cały czas używam jej podłączonej pod LPT, więc jej uszkodzenie przestało mi przeszkadzać. Jednak chciałbym wiedzieć, co jest jego przyczyną. Pamięć? Jak to sprawdzić?
 • #14
  dimek6
  Level 12  
  Mam ten sam problem ze swoją drukarką obiaw jest identyczny. Sterowniki są wykluczone, system też. Kuzyn kupił razem ze mną identyczną drukarde na allegro. Mój egzemplarz świruje jego nie. Próbowałem wszystiego w menu operatora i zwykłym 1,2 poziomu. Nie wiem co jest tego przyczyną ale stawiam na uszkodzenie pamięci.
 • #15
  dimek6
  Level 12  
  Po kilku już resetach ustawień prawdopodobnie coś padło w drukarce. Po każdym włączeniu drukarki system wykrywa nowy sprzęt "UNIWERSALNA DRUKARKA USB". Jeżeli ręcznie wybiore sterowniki OKI to druakarka wydrukuje ale każdorazowe instalowanie sterowników zaczęło mnie denerwować. Uratowało mnie LPT, po podłączeniu drukarka nie jest już wykrywana i można na niej bezproblemu drukować nawet do 50 stron na raz!!! Widać ewidentny feler w tych drukarkach, jedyne rozwiązanie LPT.
 • #16
  bol3k
  Level 12  
  Witam.
  Na mojej 14EX pod USB dokładnie to samo się stało, od roku drukowałem tylko pojedyncze strony, bo przy wyborze kilku na raz zamiast tekstu drukowała przypadkowe znaki.
  Jednak dzisiaj już nawet pojedynczych nie drukuje poprawnie, widocznie uszkodziła się większa część pamięci.

  Właśnie sprawdzałem pod LPT na innym komputerze pod innym systemem i nie da się kilku stron na raz drukować, jedynie pojedynczo (następna po całkowitym wydrukowaniu poprzedniej), czyli tak jak rok temu miałem pod USB. Najprawdopodobniej i w ten sposób niedługo przestanie drukować.
  DRUM CNT T = 39156

  Czy udało się to komuś naprawić ?
 • #17
  LeszekK10
  Level 11  
  Witam
  Też mam ten problem. U mnie wchodzą 3 strony bez błędów. Szkoda mi jej wyrzucać, bo do tej pory była niezawodna i sporo się drukowało. Mam pytanie jak dobrać się do pamięci w celu przeczyszczenia styków, o ile nie jest wlutowana?
 • #18
  lemolus
  Level 11  
  u mnie przyczyną był zbyt długi przewód USB