Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xerox 5815 błąd U6-4

04 Gru 2005 22:56 1105 2
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich. Mam problem z tą wiekową kopiarką i zależy mi na jej sprawności ponieważ ma już kilka latek ale dopiero 65 tys na liczniku.
    Problem dotyczy kodu U6-4, który pojawia się po załączeniu maszyny lub zawsze rano kiedy przychodzę do pracy. kiedyś już miałem taki problem ale po okazyjnym zakupie płyty głównej wraz z epromem ( 822) z demontażu wszystko działało bez zarzutu. Profilaktycznie przelutowałem wtedy zasilacz NN w okolicy przekaźnika (też typowe). Kopiarka działała dobrze przez 4 miesiące- teraz znowu ten kod!
    Dodam, że inicjacja kodem 20 S 96 S daje skutek pozytywny....do następnego wyłaczenia maszyny.
    Włożyłem jeszcze inną płytę i eprom 811 ale bez zmian.
    Co jeszcze można zrobić, sprawdzić???
    Może ktoś miał podobny problem? Ja pracuję w serwisie Konica Minolta i Xeroxa naprawiam sporadycznie.
    Bardzo proszę o jakieś sugestie innych serwisantów. Bardzo chętnie pomogę w temacie kopiarek Konica

pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Czesc problem jest w zasilaczu wn jest on nieszczesliwie umieszczony blisko Main Pwb i przewody przechodza blisko pod EEPROMEM i powoduja uszkodzenie tego ukladu.Musisz odizilowac plyte glowna od zasilacza WN ale pierwsze wymien EEPROM i wstaw go na podstawke miedzy plyta gl a zasilaczem trzeba dac folie.To pomaga.Mozesz tez zrobic reset 20-96 no i ustawic swiatlo 20-2 na autom i manual pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    witam,
    zapomniałem zamknąć temat. Zdobyłem (prawie przypadkiem) całą PWB z epromem. Do teraz sprzęt działa super. Z tym ekranem to dobrym pomysł, zrobię tak a czas pokaże jaki będzie skutek. Dzięki za odpowiedź.
    Temat zamykam