Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KT837B

12 Kwi 2003 22:22 4202 8
  • Poziom 19  
    Witam mam problem z takim ustrojstwem . Jest to tyrystor z lampy stroboskopowej do ustawiania zapłonu . Niestety uległ spaleniu . Szukam wiec odpowiednika , fajnie zeby był prod. PL . Steruje nim tranzystor (wyglada ja np BC337) ale nie ma napisów sa tylko 2 kropki czerwona i zółta . Domyślacie sie co to moze być . Znacie moze ceny zamiennika tego tyrystora , . Bede wdzieczny za wszelkie informacje
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    KT837B to tranzystor pnp: 80V/7,5A/30W.
  • Poziom 19  
    Witam
    WIelkie dzięki . A mozecie podać nazwe zamiennika i wyprowadzenia (i orginalnego i zamiennika ) .
    Z łatwo dostępnych zamienników może być BD810 lub 2N6491, oba w obudowie TO220 podobnie jak KT837. Jeżeli chodzi o wyprowadzenia to w KT837 od lewej jest E,K,B a w zamiennikach B,K,E czyli wystarczy je obrócić.
  • Poziom 19  
    Wielkie dzięki . A macie moze jakąś wizje na ten 2 tranzystor ?? On bygląda jak np. BC337 . Ma na sobie dwie kropki żółta i czerwona . Jak sie pewno domyślacie jest to wynalazek z za wschodnie granicy . Pewne jest ze tranzystor ten steruje KT837 bo jedno z wyprowadzeń idzie do kt837 . Zdaje sie ze podaje za wysoki prąd bo KT837 sie poprostu zagotował . Wymieniłem wszystkie kondli . diody posprawdzałem . Dla podpowiedzi powiem ze trafo składa sie z 3 uzwojeń (brak oznaczeń ) . Czy istnieje mozliwość ze jest to jakiś tranzystor typu NPN (one przecież chodza w parach z PNP ) . Czy za wysoki prąd bazy moze tak zagotować tranżystor ?? .
    Wielkie dzięki za wcześniejsze posty :)
    Pozdrowionka
    To już zadanie dla wróżki.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli żółta z przodu a czerwona na górze to jest to KT502A, jeśli obie plamki z przodu to KT351K. Oba mają taki sam rozkład wyprowadzeń: KBE
  • Poziom 19  
    W takim razie jest to KT502A . Ja mam pytanie FACHMAN jak ty to robisz ?? Jesteś lepszy od wróżki :) A jeszcze mozecie mi podać odpowiednik tego tranzystora ?? Wydaje mi sie ze zwalcze rosyjskiego dziada z wasz pomocą :)
    Wielkie dzięki jeszcze raz wielkie dzięki .
  • Poziom 19  
    No i lipa . Wymieniłem spalone części i mam chwilowy brak pomysłów . Domyślam sie jak działa to ustrojstwo . Wiec . Jest bańka szklana (wygląda jak lampa radiowa ) , ma 4 elektrody 2 zbudowane z drutu i 2 z jakiś klocków szarych . Wiec do 2 drótów przypięte sa 2 przewody między którymi skacze iskra . Jest to uzuskane dzięki owinieciu uzwojeniem przewodu WN . No 2 pozostałe elektrody sa wpięte w to całe ustrojstwo . Jedna idzie do rezystora a później do tranzystora (tego małego zamiennik BC ...) . Następnie sygnał przekazywany jest do tego wiekszego tranzystora (BD...) . Na płytce znajduje sie trafo toroidalne 1 uz pierwotne 2 uzw wtórne . Jest jeszcze kilka kondów 2x 0,5uf 500V . Przed nimi znajduje sie dioda . Jest jeszcze kilka innych diod i 3 małe kondki . Moze sie ktoś spotkał z tym ruskim wynalazkiem . Mam juz bzika na punkcie tego cudu i nie popuszcze .
    Pozdrawiam