Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Maruti 800cm3 1991rok

05 Gru 2005 13:28 1172 3
  • Poziom 21  
    Witam, mam takowe pytanie odnośnie tego autka, a dokładniej dysponuje takowym i w nim akumulator 35Ah firmy Schneider :) zakupiony 2 lata temu przez wcześniejszego właściciela. Akumulator ten ma tzw. magiczne oczko które ostatnio wariuje tzn. raz jest zielone że OK, raz czarne-aku nie naładowane, a raz białe -> zgłoś się do ASO. Auto pali w miarę OK, ale denerwuje mnie to oczko bo fiksuje maksymalnie tzn. wczoraj było zielone na białem tle, a wieczorem zielone na czarnym tle, dzisiaj rano białe a auto pali normalnie. I w związku z tym moje pytanie -> czy ten akumulator jeszcze pożyje??? Dobierałem się do niego ale jest to tzw. bezobsługowiec i nie ma korków, oderwałem płytkę i niestety nic, dokleiłem ją klejem. Mierzyłem aku na postoju i daje 13V bez włączonego silnika, jak włącze silnik to alternator daje jakieś 14,48 -14,50V. Więc ładowanie wygląda na OK. Klemy czyste i dokręcone.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Przy niskich temperaturach "magiczne oko' może zachowywać się dziwnie, parametry ok
    Byle do wiosny :-)
  • Poziom 21  
    Hehe no też mam taką nadzieje, podłącze go jeszcze do prostownika na noc i zobaczymy... tak chciałem się upewnić co o tym sądzi brać elektrody :) bo mechanikiem samochodowym to nie jestem ew. amatorem :)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Daj mu na całą noc jakieś 2-3 A napewno mu nie zaszkodzi aku lubi być cały czas na full doładowany.