Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite 1800-554 - uszkodzona płyta

05 Gru 2005 14:21 1876 2
  • Poziom 11  
    Witam!

Mam problem z w/w laptopem. Komputer nie chce się załączyć - zapala się tylko dioda power, testuje stację dyskietek i na tym koniec. RAM, HDD, DVD sprawne. Co ciekawe procesor się grzeje (co jakiś czas załącza wentylator).

Przejrzałem wiele postów opisujących identyczny problem. Okazuje się, że płyta główna ma jakieś mechaniczne uszkodzenie - jak wygnę obudowę laptopa, to komp wstaje jakby nigdy nic.

Niestety nie udało mi się zlokalizować uszkodzenia - nie widzę żadnych podejrzanych ścieżek/lutów. Niektórzy sugerowali, że może chodzić o układy w obudowie BGA.

Wszystkie serwisy z jakimi się kontaktowałem oferują jedynie wymianę płyty.

Pytanie moje jest takie - czy komukolwiek udało się zlokalizować uszkodzenie powodujące ten problem? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, gdzie szukać uszkodzenia.

pozdrawiam!
  • Poziom 20  
    Sugerowałbym się diódkami a raczej co wskazują po odpaleniu . Jeżeli po zapaleniu :

dioda ta co pali sie od zasilacza jest pomarańczowa miga = chipset lub procesor

jeżeli miga żadziej =procesor

jeżeli palą się trzy na zielono usterka-> to albo bezpieczniki , zwarcie napewno możesz wykluczyć procesor i chipset .

więcej kombinacji nie pamiętam :))
  • Poziom 11  
    Mała aktualizacja po 2 latach.

Problem był w kontakcie układu w obudowie BGA z płytą (układ w prawym dolnym rogu). Po wygrzaniu na stacji do lutowania BGA laptop działa bez zarzutu. Jeśli ktoś spotkałby się z takim problemem, to w prosty sposób może to sprawdzić - po prostu silnie docisnąć układ do płyty i przytrzymując uruchomić komputer - jak zadziała normalnie - to luty do poprawy.

Pozdrawiam.