Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JAK PODŁACZYĆ ZEWNĘTRZNĄ ANTENĘ DO KRÓTKOFALÓWKI???

Płytki drukowane na zamów 05 Dec 2005 16:14 4299 8
Altium Designer Computer Controls
    Płytki drukowane na zamów
    Level 11  
    mam te całe krótkofalówki na 5 kilometrów. chce je sobie do auta podłączyc. Tzn. do zewnetrznej anteny, tak żeby byla wyprowadzona. Wyprowadziłem już w nich gniazda na anteny. Teraz pytanie: do czego mam podłączyc w nich ten przewód do anteny zewnettznej?Do PLUSA(bolca), czy do MINUSA(tego zewnetrznego)???chyba żeby do plusa, a minus do śruby gdzieś do masy???

aha i czy mozna krzystac z normalnej anteny z radia nie uzywajac go,ale z podlaczoną antena do gniazda radiowego, oraz do krotkofalowki, nie uzywając radia?
  • Altium Designer Computer Controls
    sp8gsc
    Level 26  
    Krotkofalowka to w zasadzie okreslenie przestarzale juz nie uzywane. (Albo uzywane niewlasciwie do urzdzen ktore nie pracuja na falkach krotkich).
    Jakie masz te radiotelefony? Podaj typ albo pasmo na ktorym maja pracowac. Chcesz zamontowac dwa ? Tzn jeden radiotelefon w jednym samochodzie drugi w drugim?
    Level 11  
    Tak! dokładnie. Jedna w jednym samochodzie, druga w drugim. Przydatne mi jest na wypady w teren. Jest to firma ALECTO (FR-20) 8-kanałówki, pasmo 446 MHz
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    sp8gsc
    Level 26  
    W zasadzie nie ma legalnej mozliwosci uzywania ich z inna antena niz oryginalna. Antena od radia samochodowego nie bedzie sie nadawala.
    Level 11  
    no w sumie można użyć anteny od CB-radia...pokombinuje. Kiedyś do nadajnika radiowego(nie było to zbyt legalne:)) używałem starej aluminiowej drabiny :) hehe może warto wrócić w przeszłość.
    Batnini
    Level 20  
    Płytki drukowane na zamów wrote:
    no w sumie można użyć anteny od CB-radia...pokombinuje. Kiedyś do nadajnika radiowego(nie było to zbyt legalne:)) używałem starej aluminiowej drabiny :) hehe może warto wrócić w przeszłość.

Antena od CB tez sie nie nada. Antena musi byc dostrojona do czestotliwosci pracy, bo inaczej nie dosc, ze bedzie kiepsko dzialac to jeszcze mozesz sprzet uszkodzic. Poszukaj na Elektrodzie, byly tu jakies schematy do anten zewnetrznych dla PMR446. Od biedy mozesz wykorzystac jakas antene z pasma amatorskiego UHF 430-440 Mhz.
  • Helpful post
    Fr4nX
    Level 11  
    Sąsiad! obacz sobie prywatną wiadomość. Dobrze radzę. Mam nadzieję, ze pomogłem.

Pozdro, narx
    User removed account
    User removed account  
    MAcGYVER007
    Level 13  
    kup antene do CB najlepiej lemm ,rozbierz cewkę odwiń drut tak by zostały najwyżej 3 zwoje i złóż ,na korpus obudowy cewki załóż opaskę
    taką do skręcania węży i przesuwając ją góra dół wyreguluj SWR
    ale musisz mieć reflektometr na 440MHz!zwykłym tylko narobisz
    sobie szkód.
    życzę powodzenia sposób już sprawdzony pozdrawiam73!MAcGYVER007