Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 4W Wydruk testowy, stan gotowości, czujnik tonera, stery

05 Gru 2005 19:00 1566 6
  • Poziom 15  
    Witam!
    Wpadła mi właśnie w ręce taka drukarka.
    Po włączeniu kręci mechanizmami i świeci na stałe pomarańczowo.

1 Czy to normalny kolor gdy drukarka jest w stanie gotowośc (spodziewałem się zielonego :) )i, czy jakiś błąd lub mało tonera?

2, Jak wydrukować stronę statusu?

3, Gdzie jest czujnik tonera?

4. Jakie sterowniki będą działać w winMe, bo te ze strony producenta nie chcą się zainstalować!

Zadaję te pytania gdyż chcę cokolwiek wydrukować żeby sprawdzić jakość .
    Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam!
  • Poziom 21  
    stery do Me sa takie same jak do 98. dziwne bo mi sie instalowały i nie było zadnych problemów. jesli instalujesz przez setup to spróbuj przez dodaj drukarkę i wskaż katalog. co do diody to problem polega na tym ze pomarańczowa dioda nie wskazuje konkretnego błędu ale ze "COŚ" jest nie tak. co? nie wiadomo. musz kilka rzeczy podmienić i spr (np czujnik papieru, czujnik zamknięcia pokrywy, bęben itp itd) aż do skutku. Opisz coś więcej.
  • Poziom 15  
    Czyli rozumiem że powinno świecić na zielono?

A może przyczyną jest brak tonera?
  • Poziom 21  
    może... dosyp lub załuż nowy pojemnik z tonerem
  • Poziom 12  
    Witam
    Ta drukarka to GDI i wszystkie funkcje masz w sterownikach. Dopiero po zainstalowaniu sterowników będziesz mógł wydrukować stronę testową.
    Moja standardowo świeci na pomarańczowo a wszystkie błędy zgłasza mryganiem diody. Przy włączonej drukarce otwórz klapkę dioda powinna zacząć mrygać.
    Pozdrowienia
  • Poziom 23  
    można wydrukować "engine test" bez kompa.
    Otwórz pokrywę, włącz drukarkę, zamknij pokrywę. Drukuje się strona z poziomymi kreskami. To niewiele, ale do sprawdzenia wystarcza :)
  • Poziom 15  
    Ok Sprawdzę.
    Tak myślałem że w normalnym stanie świeci na pomarańczowo gdyż nie znalazłem tam innej diody :)