Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka luna 385 E szybkie pytanie

13 Kwi 2003 09:10 4664 14
  • Poziom 10  
    Witam...

Dorwałem się do pralki Luna
    385 E i powstal mały problem, coprawda drobny, ale zapytać można.
    Z tylu tego sprzętu, jest oczywiście wlot i wylot wody. Jasna sprawa. Pytanie pierwsze, ktore jest wlotem a które wylotem i skoro wylotem jest to które myśle, czyli małe czarne w srodkowej częsci tyłu pralki, to jaki tam wąż ma niby pasować, skoro tam nie ma nawet jak żadnej opaski dać samozaciskowej ani nic. Czyli mówiąc krótko, jak podłączyć do tego radosnego sprzętu wąż odprowadzający wode?
    A przyznam się, że z tak starym sprzętem spotykam się poraz pierwszy...

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Podejrzewam, że nie ma w tej pralce węża przez, który wypompowyana jest woda. Ten wąż powinien być podłączony bezpośrednio do pompy która znajduje się przy filtrze ( z przodu pralki na dole po prawej stronie ).
    A wlot wody znajduje się z tyłu pralki u góry po prawej stronie (jak patrzysz na nią z tyłu), to taki nagwintowany króciec do którego przykręca się wąż.
  • Poziom 10  
    Hmm... no mi raczej wydawalo się, że to będzie na zasadzie troszke odwrotnej.. bo przecież woda doprowadzana ma ciśnienie sieci, więc mało prawdopodobne jest, żęby wąż był wciskany po prostu bo najnormalniej w świecie wyskoczy, zatem wlotem jest dla mnie właśnie ta prawa góra, gdzie jest gwint, a wylotem to co jest na środku. Tylko niebardzo wiem jak sie tam podłączyć pod to. Najchętniej to bym wogóle jakiś rysunek dorwał tego. No ,ale z tym z racji wieku chociążby mozę być problem.
  • Poziom 14  
    waz powinien byc zamontowany na pompie jest mocowany opaska uciskajaca a czasem tak ciezko wchodzi ze napewno nie spadnie a na górze to przykrecasz waz doprowadzajacy wode do pralki.
  • Poziom 10  
    No tak, tutaj chodzi o wąż wyprowadzający wodę z pralki.. Powinien być, na pompie. Fakt... Ale mnie zastanawia raczej co to jest za kawał czarnej gumy na środku tyłu pralki, gdzie to właśnie powinno być to odprowadzenie. Czy to jest jakies prowadzenie węża czy co ? Bo defakto jest to przymocowane do pralki na stałe i nie da sie tego ani wyciągnąć ani wcisnąc... Jak to traktować ? Jako prowadznie węża czy jako sam wąż, czy jak ?
  • Poziom 14  
    to jest taki waz wychodzacy ze zbiornika nim tam czasem moze Ci poleciec piana jak sie zaduzo jej nazbiera w pralce a do tego nic juz nei podlaczasz zadnego weza na zewnatrz a nie masz weza spustowego wychodzacego z pralki?
  • Poziom 33  
    jaką Ty miałeś wcześniej pralke :?: , przecież Luna 385 to jest wiekowa pralka , ja taka wywaliłem 5 lat temu , patrząc na pralkę od tyłu :

po prawej stronie u góry masz wlot wody ,
    na środku prawie na tej samej wysokości masz otwór nadmiaru piany
    wylot masz w dolnym lewym rogu , wąż jest zamontowany na stałe ja w wiekrzości pralek :wink:
  • Poziom 10  
    No tu właśnie cały problem. Historia tej pralki jest na zasadzie darowanemu koniowi nie patrzy sie w zęby. Pralkę dostała jako sprawna moja druga połowa. Efekt tego taki, że tam wogóle niewiele jest, nie zdziwi mnie fakt jesli po podłączeniu do wody sie nie uruchomi :> W każdym razie co do tego węża, to właśnie w tym problem, że nie mam takowego. A czy musze zdejmować cały tył pralki czy wystarczy jak z dołu spróbuje się do niej dorwać ?
  • Poziom 33  
    tył Ci nie wiele da bo jest tam tylko okno na wymianę grzałki i paska , do pompy dostaniesz sie wyłącznie od dołu , jast po prawej stronie pod drzwiczkami filtra , górę zdejmujesz odkręcając dwie czy trzy sróbki .
  • Poziom 10  
    Dziekuje wszystkim.. pralka chodzi, pompuje dziala cala i wogole jest dobrze :)
  • Poziom 33  
    dziwne , jak to zrobiłeś skoro nie było nawet przewodu którym powinna wypompowywać wodę :?: a może wszystko było oki , tylko prądu brak :wink:
  • Poziom 10  
    Popatrzylem, przestudiowalem, zrobilem .. prad byl :> niestety nie bylo to az tak prozaiczne ;P
  • Poziom 17  
    miło się czyta takie posty-też kiedys nie wiedziałem dlaczego NOWA pralka Luna skacze po łazience, a przecież stara Frania nie skakała,ale.....
    mineło z 15 lat
  • Poziom 11  
    Damian22 napisał:
    to jest taki waz wychodzacy ze zbiornika nim tam czasem moze Ci poleciec piana jak sie zaduzo jej nazbiera w pralce a do tego nic juz nei podlaczasz zadnego weza na zewnatrz a nie masz weza spustowego wychodzacego z pralki?
    To jest wąż deflegmatora zostaw to w spokoju
  • Poziom 17  
    To jest po prostu odpowietrzenie czyli miejsce którym normalnie wydostaje sie powietrze jak pralka nabiera wody-bo niby gdzie ma się podziac :) albo piana jak wsypiesz zwyk ły proszek i sie zapieni :cry: