logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Montaż alarmu na pakę busa z zasilaniem z oddzielnej baterii - jaki akumulator?

AdamPolfortech 12 Maj 2024 13:51 303 4
REKLAMA
  • #1 21079352
    AdamPolfortech
    Poziom 4  
    Witam szanownych kolegów, możliwe że ktoś już to robił i ma doświadczenie w montażu a mianowicie chodzi mi o założenie alarmu na pakę samochodu który będzie działał na zasadzie zasilania przez osobną baterię nie podłączoną do akumulatora pojazdu z kolei bateria miała by być podłączona do alternatora tak by była jedynie doładowywana w czasie jazdy i tu pytanie do was jaki akumulator wybrać tak by zasilił alarm który pobiera 12v oraz router na sim kartę także 12v. jaka powinna być pojemność aku aby starczyło na około miesiąc bez doładowywania ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21079377
    kortyleski
    Poziom 43  
    AdamPolfortech napisał:
    jaki akumulator wybrać tak by zasilił alarm który pobiera 12v oraz router na sim kartę także 12v. jaka powinna być pojemność aku aby starczyło na około miesiąc bez doładowywania ?

    Nie znam poboru prądu podanych urządzeń ale licząc alarm 10-20 mA i oszczędny router 250, niech całość wyniesie 300mA. To 300x24x30=216000 mAh czyli 216Ah. Ponieważ akumulatory samochodowe nie lubią głębokich rozladowań należy zastosować minimum 300Ah. To tyle z obliczeń. Panel słoneczny na dachu paki mógłby poprawić sytuację o ile go nie gwizdną.
    Zrób inaczej, na czuwaniu sam alarm a dopiero po jego aktywacji załączanie zasilania powiadomienia GSM. Na sam alarm i 50Ah wystarczy
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 21079488
    pszczyna
    Poziom 30  
    Ja bym proponował akumulator żelowy do długich wyładowań kwestia innego sposobu jego ładowania.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21079873
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    nadajnik gps np teltonika fmc130 z odpowiednio skonfigurowanym powermode usypiającym go po 10 min bezczynności, sygnał z czujnika na din1/din2/din3 budzi go daje powiadomienie gps po gsm, ew na out1/ou2 wyjscie na syrenę itp.
    To ogólny pomysł na to. Robiłem monitoring rowerów elektrycznych na TFT100 i na wbudowanej baterii działał 25-27 dni.
    Wszystko w 1 pudełku + czujnik np kontaktron
REKLAMA