Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bauknecht GSF 4045, miga start

Wozignoj 05 Gru 2005 23:36 9490 11
  • #1 05 Gru 2005 23:36
    Wozignoj
    Poziom 10  

Od jakiegoś czasu miga start w zmywarce pompa jakby wypompowywała wodę. Brak reakcji na przyciskanie innych przycisków w ogóle nie reaguje.

0 11
  • Pomocny post
    #2 06 Gru 2005 08:23
    noman1
    Poziom 16  

na 99 % wyciek wody, zadziałał pływak w misce na spodzie zmywarki.
    Odłączyć machinę- od 230 także, położyć na tył, zdjąć miskę i można szukać wycieku, sprawdzić:
    - wirnik pompy - częste
    - rury wody - częste
    - wąż dopływowy -
    - wąż odpływowy -
    - uszczelnienie komora filtrów-komora zmywarki

ps. po wylaniu wody proponuję postawić na nogi i włączyć, jeśli po krótkim wypompowywaniu zacznie nabierać to wyciek, można w czasie zmywania obserwować wyciek ;)

0
  • #3 07 Gru 2005 12:53
    Jasxx
    Poziom 21  

A może błąd czujnik NTC (1 mignięcie kontrolki). Przytrzymaj przez 5 sekund przycisk START, a potem staraj się znów uruchomić zmywarkę.

0
  • #4 12 Gru 2005 16:44
    Wozignoj
    Poziom 10  

Fakt jest wyciek i wyłącznik pływakowy zadziałał, ale jak mam uszczelnić z jakiego modelu pasuje ten oring. Jedna rurka wchodzi w drugą i tam znajduje się ten oring na obudowie chyba znajduje sie napis Whirpool podajcie z jakego modelu pasuje.

0
  • #5 12 Gru 2005 19:27
    skryn
    Admin grupy AGD

Wozignoj napisał:
    Fakt jest wyciek i wyłącznik pływakowy zadziałał, ale jak mam uszczelnić z jakiego modelu pasuje ten oring. Jedna rurka wchodzi w drugą i tam znajduje się ten oring na obudowie chyba znajduje sie napis Whirpool podajcie z jakego modelu pasuje.

Zlokalizowałeś wyciek?
    Który oring i konkretnie z jakiej części?

0
  • #6 12 Gru 2005 20:22
    Wozignoj
    Poziom 10  

Dzwoniłem juz do serwisu Whirpoola ,jest to pomka i króciec który łączy się na szybkozłączkę ze spływem od komory zmywarki. Nawet nie trzeba kupować całej pompy mozna kupic tylko oring. Koszt około 15 zł.

0
  • #7 17 Kwi 2009 22:38
    smerfy
    Poziom 13  

witam dołączam do tematu zmywarka Bauknecht, miga start po włączeniu, pompa wylewająca wodę rytmicznie pracuje czasami jakby zawór podawał wodę też rytmicznie nie reaguje na przełączanie programatora.

0
  • #8 18 Kwi 2009 05:40
    Jasxx
    Poziom 21  

czy dioda start miga w rytmie pracy pompy drenażowej? Jeżeli tak to do wymian y programator. jednak jak znajdziesz dobrego elektronika to wymieni Ci triak zasilający ta pompę lub układ zasialnia programatora.

0
  • #9 19 Kwi 2009 19:58
    smerfy
    Poziom 13  

a nie zwróciłem uwagi, pompa pracuje rytmicznie włącza się i wyłącza czasami też średnio raz na sekundę w tym czasie zawór podaje wodę wtryskuje wodę i od razu pompa wypompowuje tak jakby pracowały jednocześnie. Myślisz, że to triak?. Triak chyba jak jest zwarty to podajecały czas napięcie, a jak rozwarty to wogóle- nie wiem czy tak jest ale tak myślę, więc proszę o poprawienie jeśli nie mam racji.

0
  • #10 20 Kwi 2009 18:25
    Jasxx
    Poziom 21  

Triak robi zwarcie, pompa przestaje działać, gaśnie też dioda Start, bo cały programator ma problem z zasilaniem. Dlatego interesuje mnie, czy w rytmie przerywanej pompy drenażowej miga też ta dioda?

0
  • #11 22 Kwi 2009 07:10
    smerfy
    Poziom 13  

tak dokładnie dioda miga w rytm pracy pompy z tego co chyba uszkodzony jest element oznaczony CHN T4 0560 UTE250 ale nie mam pewności.

0
  • #12 22 Kwi 2009 08:05
    Jasxx
    Poziom 21  

W wymianę elementów programatora się nie bawię, więc dokładnie nie wiem co padło. Szukaj raczej w triaku pompy drenażowej (możliwe, że jest uszkodzony), zasilaniu programatora (nie wytrzymuje obciążenia) itd.

0