Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TRIUMPH ADLER, problem z maszyna elektroniczna do pisania.

TuR 06 Gru 2005 13:26 2370 12
  • #1 06 Gru 2005 13:26
    TuR
    Poziom 10  

Witam was wszystkich serdecznie. Nie wiem czy we wlasciwym punkcie pisze, no ale zaryzykuje. Mam problem jak juz w temacie napisalem z maszyna elektroniczna do pisania. Nie jest mi sie wydaje to blad elektroniczny, tylko po prostu chodzi tu o to, ze jak pisze na klawiaturce obojetnie co i naciskam enter, to wogole jakies inne wzory wychodza. Wydaje mi sie, ze trzeba w jakis sposob ja zaprogramowac, sa rozne kombinacje programowania tej elektronicznej maszyny. Moze ktos juz mial taki problem i orientuje sie co zrobic. Wiem, ze jeszcze tydzien temu bylo wszystko ok, ale jak sie dopadly dziewczyny z pracy to juz jest "meksyk". Mam nadzieje, ze dostane jak najszybciej odpowiedz bo szefowa sie denerwuje a warto by bylo jakos zapunktowac. Pozdrawiam, zycze milego dnia. TuR

0 12
  • #2 06 Gru 2005 20:13
    drebin
    Poziom 27  

Witam. Sprawdź czy jest dociśnięta rozetka do osi, z prawej strony od rozetki masz taki plastikowy uchwyt, dociśnij go w stronę wałka i powinno być po sprawie, o ile dziewczyny się tym bawiły. Maszyna się nie resetuje, rozetka nie ustawia się we właściwej pozycji, po dociśnięciu powinno być o.k.

0
  • #3 07 Gru 2005 09:22
    xawier
    Poziom 29  

Napisz czy to było to, ciekawy jestem czy będzie podwyżka...

0
  • #4 07 Gru 2005 10:59
    TuR
    Poziom 10  

Witam ponownie, niestety to nie bylo to, jak juz mowilem, ja trzeba w jakis sposob na nowo zaprogramowac, zeby pisala normalne litery a nie jakies bzdury. problemjest w tym, ze nie mam pojecia jak to zaprogramowac, w instrukcji obslugi maszyny tez niestety nic na ten temat nie jest napisane. Pozdrawiam, dzieki za odpowiedzi i mam nadzieje, ze jeszcze uzyskam pomoc.

0
  • #5 07 Gru 2005 11:57
    maribt
    Poziom 15  

do takiego "ponownego programowania" służy reset - wyłącz maszynę, wciśnij i przytrzymaj przycisk korektora i włącz masznę poczekaj chwilę i póść przycisk korekcji. Według mnie to na 99 % to nie pomoże, opisz dokładniej problem.

Pozdrawiam

0
  • #6 07 Gru 2005 14:39
    bahet
    Poziom 23  

W momencie włączenia, wózek jedzie w lewo- do lewej strony wewnątrz obudowy jest przykręcony kawałek blaszki wygiętej w rodzaj haka - ten hak służy do pozycjonowania tarczy czcionkowej ( zapina styk umieszczony w wózku). Jeżeli go zapina za wcześnie tarcza czcionkowa przez dźwignie zamocowaną w wózku nie jest odpowiednio ustawiona i wtedy pisze przypadkowe znaki. Poluzuj wkręt na tym haku przesuń go minimalnie w lewo dokręc włącz maszynę i zobacz co będzie. Może udać się za pierwszym razem, a może trzeba powtórzyć to kilkakrotnie. A do programowania tam niczego nie ma. Miłej zabawy.

0
  • #7 07 Gru 2005 18:12
    drebin
    Poziom 27  

Witam ponownie, sprawdź parę razy to samo słowo napisane czy tak samo będzie je przełamywało, jeśli tak to tylko nie pozycjonuje się rozetka, jeśli za każdym razem będzie drukowała coś innego to może to być silnik lub elektronika.

0
  • #8 07 Gru 2005 18:26
    primary
    Poziom 16  

moze byc uszkodzony przewod laczacy elektronike z wozkiem,zabrudzona lub zalana klawiatura

0
  • #9 07 Gru 2005 20:43
    maribt
    Poziom 15  

Napisz czy już zrobiłeś maszynę, jeżeli nie to mogę zapytać naszego speca od masyn ale przede wszystkim napisz jaka to jest maszyna, spytać ?

0
  • #10 08 Gru 2005 08:57
    TuR
    Poziom 10  

Jest to model Gabriele 110S. Niestety jeszcze nie udalo mi sie rozpracowac tej maszyny. Prosze Was o pomoc.

0
  • #11 08 Gru 2005 13:29
    maribt
    Poziom 15  

czy kiedyś już rozkręcałeś maszynę do pisania albo wogóle masz coś wspólnego ze sprzętem biurowym ?

0
  • #12 12 Gru 2005 09:07
    TuR
    Poziom 10  

Juz nie raz rozkrecalem wszelkiego rodzaju drukarki, kiedys nawet pracowalem w drukarni, wiec mam pojecie na temat naprawy drukarek. Ale z maszynami do pisania nigdy nie mialem dotyczenia. Pozdrawiam. TuR

0
  • #13 13 Gru 2005 16:30
    maribt
    Poziom 15  

oki ale jak coś zepsujesz to żeby nie bylo na mnie

1. najpierw nasmaruj elektromagnes bo w tych maszynach bardzo często sie zaciera.
    2. jeżeli to nie pomoże to na 90% pękł któryś z przewodów podłączonych do "karetki"

to powinno pomóc ale gdyby nie działało to napisz

0