Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

minolta EP 1054 - cimne kopie po włożeniu nowego bezpiecznik

maribt 06 Dec 2005 21:26 1791 11
 • #1
  maribt
  Level 15  
  Witam koledzy,

  Mam następujący problem:
  Wsadziłem nowy bezpieczni do starego bębna i kopie wychodzą bardzo ciemne, regulacja f3 i f5 nic nie pomaga. Czy jest jakiś inny sposób regulacji napięcia na bębnie ?

  Pozdrawiam
 • #2
  lordqpa
  Level 24  
  A czy kolega wyciągnął butlę z tonerem ? Jeśli nie to hmmm .... pewnie się przedozowała. Pozatym przed wymianą bezpiecznika warto spisać aktualne ATDC i potem ewentualnie skorygować tę nastawę. Teraz proponuje wyjałowić i odpalić F8.
 • #3
  maribt
  Level 15  
  Zacznę moze od początku:
  Wymieniłem starter i po rozpoczęciu inicjacji w F8 pojawił się E2 w związku z tym wymieniłem bezpiecznik, nic to nie pomogło ponieważ nadal pojawia się E2, a poza tym nie mogę rozjaśnić obrazu (kopiarka myśli, że ma nowy bęben)
 • #4
  machina73
  Photocopiers specialist
  Na płycie głównej z tyłu kopiarki masz switch do kasowania błędów.
  Bezpiecznika niegdy nie wymieniałem w tej kopiarce. Bałagan straszny zrobiłeś, zacznij wszystko od początku. Nowy starter w butli, F8 i dopiero wtedy regulacje.
 • #5
  maribt
  Level 15  
  powtarzqam jeszcze raz, że nie mogę zrobić F8 bo wywala mi błąd E2. Sprawa już nie ważna bo dzisiaj zawiozłem kopiarkę do klienta (będzie wyciągał butelkę z tonerem, żeby mu nie przedozowało).

  Pozdrawiam
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  No po prostu ręce opadają :cry: !!! Zrezygnuj z F8 - to już się nie uda! musisz wyjałowić w miarę możliwości aby uzyskać przyzwoite kopie po czym przy użyciu parametrów pod F8 (możesz zmieniając parametr regulować dozowanie w górę lub w dół) i C90 (korekcja ATDC LEVEL) ustaw optymalne dozowanie a maszyna będzie trzymać się tego sama! Bezpiecznik w tej kopiarce to moim zdaniem strata czasu. Warto też wywalić toner z obiegu powrotnego bo inaczej też nie zainicjujesz jej poprawnie. Ciekawe tylko jak klientowi powiedzieć że ma sobie sam toner wyjmować i kiedy ma to robić aby się "nie przedozowała" :?: !
  Ja bym f-ry nie podpisał za żadne skarby!

  C.
 • #7
  maribt
  Level 15  
  1. klient wyciąga butelkę i nie wsadza jej dotąd aż kopie nie są za jasne.
  2. Nikt ni emusiał się podpisywać na fakturze bo nie wziąłem pieniędzy za tą naprawę.
  3. jest to oja jedyna minolta na serwisie dlatego nie mam doświadczenia z tymi (według mnie) złomami.
  4. Klient tak samo jak ja ma już dosyć tej kopiarki i po nowym roku będę mu instalował nową.
 • #8
  copyman
  Photocopiers specialist
  Rozumiem że serwisówkę masz... Wejdź w kody i zmniejsz obecną wartość pod F8 o 6 stopni w dół (klaiwiszami zoom UP i zoom DOWN). porób trochę odbitek i zobacz czy kręci dozownikiem. Jeśli kopia jest zbyt ciemna i kręci to zdejmij jeszcze trochę. W pewnym momencie się uspokoi i będzie dobierała odpowiednią ilość tonera bez inicjalizacji dewelopera. Tak zostaw- sytuacja da się opanować ! Co do "złomu" to trochę racji masz - zależało od egzemplarza. Mam taką co na pierwszych materiałach zrobiła 270 tys (i jeszcze coola) !!! Mam też takie co nawet 80 tys. nie zrobiły i wiecznie coś się dzieje pomimo wymiany elementów i regularnych konserwacji... Ciekawe ze z 1050 było jakby trochę mniej problemów...

  C.
 • #9
  stempel72
  Level 20  
  Maribt nie pisz że to złom, skoro nie umiesz jej serwisować. Walisz szkolne błędy, a potem narzekasz. Pozatym instalując developer z butli nie używa się kodu F8, tylko wlutowuje nowy bezpiecznik max. 100 mA. Jeżeli wsypujemy go ręcznie do developingu wtedy instalujemy z F8 i wyjmujemy butlę z tonerem.
 • #10
  ziwoj
  Level 13  
  z tym f8 i bezpiecznikiem to nie tak do konca jak pisze kolega wyzej ja osobiscie naprawiam glownie minolty przewinely sie ich juz setki sztuk a 1050 1052 i 1054 itp sa najbardziej popularne . Nigdy nie odpalelem tych maszyn z bezpiecznika zawsze przez f8 i developer zawsze z butelki nigdy nie ma z tym problemu a niekture z tych maszyn maja po 600 tys kopi
 • #11
  copyman
  Photocopiers specialist
  zgadzam się! Najpewniejsza metoda to wrzucić starter do wywoływaczki i F8 ! Po pierwsze mniejsze ryzyko błędu inicjalizacji a po drugie krócej kręci !

  C.
 • #12
  mira_ct
  Level 12  
  Ale nikt nie odpowiedział dlaczego przy F8->START jest E2??
  1. Proponuje wykonać reset maszyny GND-MEMORY Power ON 3s Power OFF
  2. Jak ciemne kopie to patrz wyżej (wyjałowić) zrobić kilka kopii na otwartej klapie
  3. Jak jasne - ręcznie dosypać do wywoływaczki toneru

  P.s. Klienci kserują na pustym tonerze, EP1054 nie wiem dlaczego nie ostrzegają czasem że jest mały poziom toneru. Można w C-15 nastawa 1 żeby się zatrzymała ale i tak czasem to nie wystarcza.

  I wtedy F8 - tylko po co ?:)