Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router ADSL Microcom i podział transferu

07 Gru 2005 00:29 1401 2
  • Moderator Samochody
    Witam,
    mam sprzęt, jak w temacie - router/switch ADSL 4xRJ45 i USB. Net podzielony na dwa komputery w dwóch pokojach.
    1. Czy jest możliwość na tym sprzęcie, w jakiś sposób (software), przydzielić różne prędkości transferu do poszczególnych komputerów?
    2. Jeżeli ktoś zna ten sprzęt - gdzie w ustawieniach sprawdzić, czy jest ustawione automatyczne IP (dla neo) ?
    Szukałem na forum, nie znalazłem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Maciek_S napisał:
    Witam,
    mam sprzęt, jak w temacie - router/switch ADSL 4xRJ45 i USB. Net podzielony na dwa komputery w dwóch pokojach.
    1. Czy jest możliwość na tym sprzęcie, w jakiś sposób (software), przydzielić różne prędkości transferu do poszczególnych komputerów?

Nie podałeś dokładnego modelu, ale na 99% na tym routerze nie da się ograniczyć pasma dla konkretnego użytkownika.
    Można natomiast zainstalować na komputerach np. netlimiter i na nim ograniczyć.

Cytat:

2. Jeżeli ktoś zna ten sprzęt - gdzie w ustawieniach sprawdzić, czy jest ustawione automatyczne IP (dla neo) ?
    Szukałem na forum, nie znalazłem.

Powinna być opcja nazwana status, albo podobnie - tam będzie IP.

Prościej będzie skorzystać z usług serwisów typu www.dyndns.org, www.no-ip.com itp. - zawsze będziesz miała określoną nazwę typu twoja_nazwa.dyndns.org serwer będzie się martwił o numer IP.
  • Moderator Samochody
    Jest to Microcom AD 2656, zapomniałem wcześniej dopisać. Sprzęt podobno dobry, w każdym bądź razie jakość wykonania mnie pozytywnie zaskoczyła po jego zakupie.