Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Laser Jet 5P - zacina papier

07 Gru 2005 05:42 2927 7
  • Poziom 25  
    Kupilem dzisiaj drukarke (jak w temacie). "Po przegladzie" jakich pelno na Allegro. Mam w ziazku z nia kilka pytan:

1.Czasami zacina sie w niej papier. Dzieje sie tak najczesciej przy korzystaniu z podajnika recznego (Nr1) kartka wjezdza do srodka, drukarka staje i zaswieca LED'ke bledu. Trzeba wyjmowac toner, gmerac w drukarce by wyciagnac kartke. Zwykle staje w okolicach "wylotu" albo zostaje w srodku i wyglada jak "psu z gardła".
    Drugi feler to branie po kilka kartek z podajnika nr2. "roztrzepanie" papieru pomoglo (problem narazie sie nie pojawil).
    Na co mam zwrocic uwage i w jakie tony uderzac przy ew. reklamacji? Jak bardzo to wina papieru?
    przebieg (ze strony testowej) 23300 (nie wiem na ile jest wiarygodny)

2 Chce miec drukarke sieciowa. .Czy moge do niej dokupic modul sieciowy ETHERNET? Czy starczy mi taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73906881 czy musze kupowac (drogi) print server?

pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie moim problemem

• Poziom 43  
    ad. problem z zacieciami :
    - w jakim stanie jest rolka podajnika ręcznego
    - jakiego papieru uzywasz ? ( speed pol - zarwony z kwidzyna to moim zdaniem badziew )
    - ciągnięcie po kilka kartek to wina separatora - jak problem zacznie sie powtarzać to masz separator do wymiany

ad. sieć
    - możesz kupić taką karte - jesli jest do tego modelu ( znowu loteria czy będzie sprawna )
    - mozesz kupic print serwer - moim zdaniem madrzejsze rozwiązanie - jak rozstaniesz sie z tą drukarką to mozesz wykorzystać w innej :)
  • Poziom 26  
    Przecież ten printserwer nie założysz do 5P.Do 4,4plus, do Hp5,Color 5 i owszem,ale nie do 5P,6P
  • Poziom 25  
    rolkę sprawdze (jak się dowiem jak to zrobić i jakich wad szukać)

papier jakbyś zgadł :) PolSpeed :)

czy mozna wykluczyc usterke czegos kosztownego? np fusher albo kaseta z tonerem?

• Poziom 31  
    Jeśli jest gwarancja to bym ją oddał. Do HP 5P można zainstalować tylko zewnętrzny Print Server, ten ze zdjęcia napewno nie/HP4+,HP5,HP5N/
    Separatory w tej drukarce są se skóry. W szufladzie, oraz w podajniku ręcznym. Gorzej z rolką szuflady podajacą papier, zeby ja wymienić trzeba rozebrać pół drukarki/obudowa, fuzer, płyta/. treba również obejrzeć rolkę pobierajacą podajnika ręcznego i kółko zębate od sprzęgiełka tego podajnika, które często lubi pękać. Za mało szczegółów aby określić przyczynę zatrzymywania się papieru.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Zgadzam się z kolegami, że karta sieciowa z allegro odpada (nie ma jej nawet gdzie wsadzić w 5P, jest to karta starego typu do drukarek serii 4 i 5). Pozostaje tylko zewnętrzny printserwer.
    Pierwsze słyszę, aby ta drukarka miała separator ze skóry. Jakiej skóry??? Jeżeli chodzi o podajnik ręczny, to zmień lub chociaż wyczyść rolkę poboru papieru. Co do podajnika drugiego to zmień papier i też wyczyść rolkę poboru papieru, tylko porządnie. Aby to zrobić nie musisz rozkręcać drukarki. Zauważ, że rolka ta w stanie spoczynkowym jest odwrócona do góry nogami (chodzi mi o część jej, która pobiera papier). Musisz zatem wyjąć szufladę z drukarki, palcem przytrzymać czujnik obecności papieru i gdy zapali się zielona dioda, puść test z drukarki i w odpowiednim momencie otwórz np. klapę nad tonerem (wtedy, gdy obróci się o 180 stopni). Rolka stanie i będziesz ją mógł swobodnie wyczyścić.
    Co do przebiegu, jeśli jest oryginalny (a da się go łatwo zmienić), to nie jest duży.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    jak wyzej separator do wymiany z podajnika dolnego..............co do blokowania papieru przy wylocie to blokuje sie przy wejsciu w uklad grzejny wiec cos z nim nie tak ..........jak na taki przebieg duzo stala wiec wszystkie gumy beda do wymiany czyli 2 separatory i 2 rolki łacznie z walkiem dociskowym w ukladzie grzejnym ....................ja bym ja oddal....sa to bardzo dobre drukarki ale drogie czesci ...ja soja 5P dostalem za darmo ma 300 tys przebiegu i chodzi dalej wymienilem wszystkie separatory i rolki oraz czaly uklad grzejny z zebatkami kosztowalo mnie to 600 zł 3 lata temu........... i do dzisiaj nie mam problemu....drukarka jak samochod jak stoi.....

• Poziom 31  
    Nie napisałem żeby do czyszczenia rolki w szufladzie rozbierac drukarkę , tylko do jej wymiany i nie opisałem operacji czyszczenia bo to chyba jest dość proste/ oszukiwanie czujnika stosuje sie w wszystkich drukarkach przy konserwacji/
    Separator ze skóry/ircha derma, nie wiem dokłdnie jest w szufladzie na podnoszonym podajniku metalowym, moze żle nazwałem to separatorem/aby nie przesuwał sie papier podczas pobierania/ drugi z tego samego materjału znajduje si w podajniku ręcznym, pod rolką pobierająca papier.