Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulacja położenia laser w PS2 jak

07 Gru 2005 11:38 6318 2
  • Poziom 17  
    przyniósł gość ps2 nie chciała mu czytać gier na DVD pokręcił białymi zębatkami na prowadnicach przestało wogóle czytać rozregulował położenie lasera doprowadziłem do momentu że czyta gierki nagrane na CD i odtwarza audio czy zna może jakiś sposób jak to dokładniej ustawić . Z tego co czytałem ze starszych postów to chyba pada laser , obiawia się to właśnie zaprzestaniem czytania płyt DVD.Oczywiście laser wyczyściłem 2 soczewki +lustro ale bez zmian , może jeszcze ta dokładna regulacja by pomogła. Zauwazyłem że jak konsola postoi bez włączonego zasilania około godziny to płyty wczytuja się szybciej ale tyko chwile . Pózniej laser zaczyna stukać i non data czy to też objaw słabego lasera, jeśli tak to gdzie można to kupic KSH 400c
  • Poziom 19  
    Powiem tak że opisana przez ciebie usterka świadczy o zużyciu sie lasera można sie ewentualnie pobawić i podstroić go zwiększając jego moc może to przynieśc skutek na jakiś czas choć czasami na dłużej to zależy.
    Przy każdym laserze jest trymer który do tego służy i można nim regulowac jednakże nie za dużo gdyż za duża moc doprowadza że laser nie czyta płyt.
    Zaś w drugą stronę można obniżyć troche cierpliwości i prób może uda ci się go ustawić
    Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Zależy z czego jest wykonana soczewka bo od jakiegoś czasu aby obniżać ceny napędów stosuje się tworzywa sztuczne zamiast szkła i dla tego po jakimś czasie ulegają one naturalnemu "zamgleniu".
    Dlatego trzeba też uważać czym je się czyści.