Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekranowanie gitary sprayem grafitowym.....

kaball 07 Gru 2005 12:44 2248 3
  • #1 07 Gru 2005 12:44
    kaball
    Poziom 12  

Witam.
    Mam takie pytanie...czy mozna gitare elektryczną zekranowac sprayem grafitowym?? Slyszalem o okranowaniu zwyką folia aluminiową... ale znajomy mowil ze mozna tez specjalnym "lakierem".
    A pytanie stad sie wzielo bo moj stary Epiphone wlasnei jest zekranowany jakąs substancją...podobna do grafitu bo smaruje palec po dotknieciu..czyzby to byl spray grafitowy?? Teraz mam 7strunowa gitarke i potrzebuje ja zekranowac..
    Czy mozna uzyc takiego spray'a grafitowego do ekranowania??

Prosze o info i ewentualnie rady..

Pozdrawiam

0 3
  • #2 07 Gru 2005 22:28
    kaball
    Poziom 12  

Hmm...czy nikt z formu nie mial do czynienia z ekranowaniem gitary?

Nic nie wiecie na ten temat? :|

0
  • Pomocny post
    #3 08 Gru 2005 02:40
    radocha
    Poziom 28  

grafitem można.
    Ale i tak brumi, trocha tylko mniej, chyba, że dorwiesz taki specjalny gestapowski z domieszkami zmniejszającymi rezystancję przewodzenia, i trzaba grubo go walić, dłuuugo schnie. Ten od kineskopów kiepsko się nadawa.
    Lakier przewodzący lepszy, wybieraj taki z małą rezystancją .
    Ale blaszka najlepsza, tyle że nie Alu a Cu lub z brązoniklu. Zawsze jak się taką zobaczy, należy obowiązkowo zwędzić !!! :)

0
  • #4 08 Gru 2005 13:10
    kaball
    Poziom 12  

radocha napisał:
    grafitem można.
    Ale i tak brumi, trocha tylko mniej, chyba, że dorwiesz taki specjalny gestapowski z domieszkami zmniejszającymi rezystancję przewodzenia, i trzaba grubo go walić, dłuuugo schnie. Ten od kineskopów kiepsko się nadawa.
    Lakier przewodzący lepszy, wybieraj taki z małą rezystancją .
    Ale blaszka najlepsza, tyle że nie Alu a Cu lub z brązoniklu. Zawsze jak się taką zobaczy, należy obowiązkowo zwędzić !!! :)

ooo...no to troche zawalilem.... zamowilem juz takie cudo: http://www.menos.com.pl/spray_grafitowy.htm
    Mam nadzieje ze "da rade" ... jesli nie to bede musial chyba folia Alu ekranowac bo do folii miedzianej slabo z dostepem...a na necie ceny wysokie za male paseczki takiej folii (www.cyfronika.com.pl) :)

Dzieki..
    Pozdrawiam

0