Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner z kolumnami - AKIRA - co to? Warto kupować?

07 Gru 2005 22:51 125462 132
  • Poziom 36  
    Widziałem w sprzedaży zestaw: amplituner 5.1 z kolumnami (jak na zdjęciu). Nazywa się toto AKIRA, prod --> Chiny.
    Spotkał się ktoś z tym urządzeniem? Wie jak toto się spisuje? Czy warto wogóle to kupować? Same kolumny robia wrażenie (przednie mają ok 1.70m! wysokości, basowy jest w bocznej ściance), a cena jest bardzo przystepna.... promocyjna za całość (!) to 699zł.

Amplituner z kolumnami - AKIRA - co to? Warto kupować?

--- EDIT ---

Dopisuję kilka rzeczy (mam net przez modem, więc sie śpieszyłem z pisaniem ;) ):
    - moc całości to 360W
    - słyszałęm jak to gra i muszę powiedzieć że całkiem przyjemnie i ciepło a i przywalić potrafi nieźle
    - przednie kolumny mają (z tyłu) rozdzielane głosniki basowe od reszty - basowe można zasilać z osobnego wzmacniacza np. do woofera; aktualnie z tyłu złącza były zwarte.
    - w komplecie jest amplituner, 2x przednie, 2x tylne (te mniejsze) i 1x centralny (ten poziomy).
    - zdjęcie niezbyt wraźne, bo nie chciałem robić zdjęcia otwarcie, no i jest zrobione "z zaskoczenia" ;)
    - dokłądnie oglądałęm kolumny - robią wrażenie zrobionych b.solidnie, żadnych "chromów" i plastików, tylko dechy.
    - amplituner nie ma żadnych przycisków (przypuszczam że do tego służy pilot) oprócz zasilania i... 4 dotykowych pól na szybce wyświetlacza (zbliżasz paluch, i przełącza). Też robi wrażenie solidnego, ale kto to wie.....

Za 699zł to przypuszczam że nie zrobi się takiego zestawu kolumn, więc same kolumny już mnie kręcą ;)

Co Wy na to?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Kupiłem wczoraj. Podłączyłem i gra bardzo ładnie- oczywiście cena rewelacyjna.
    Bas jest troszeczkę dudniący, a możliwości regulacyjne amplitunera niewielkie, denerwuje mnie też skokowa regulacja dłośności ( nie płynna).
    Jednak po podłaczeniu całości jestem bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam
    kupiłem ten zestawik :) akira bk166
    i jestem troszeczke niezadowolony
    podłączyłem dvd mante (nie jest to rewelacja)
    i małe zaskoczenie muzyki niestety nie da sie słuchac filmy vcd i divix maja bardzoe duze zniekrztałcenia dzwieku
    nadmienie że ten sam film z tego samego dvd ale podłączonego do głosników z aktywnym subwoferem tj creativ sb live 5,1 brzmiał dobrze
    z muza dałem rade dokupiłem cd yamahy podłaczyłem i jest ok, ale filmy :( niestety
    moze ktos wie jak to rozwiazac
    dvd podłaczone jest do wejscia ac3 we wzmacniaczu
    a wracajac do tematu to poza tym razi mnie brak płynnej regulacji a regulacja skokowa niestety daje zbyt duze róznice w głośności
  • Poziom 14  
    przeciez mowimy tu o zestawie za 700 zlotych -wiec jak sama cena mowi za siebie ?niemoznamiec wszystkiego-ten zestaw to przeciez calkiem co innego niz wspomniane 5.1 gdzie wlasnie subwoofer ma zasadnicze swoje miejsce i reaguje wtedy?gdy dostanie sygnał
    mysle ze za takie pieniadze i jeszcze do tego z ampitunerem?to wypas
    poodlaczylem kolumny do lepszej marki amplitunera i jest ok-bo tu chinole deko wlasnie schrzanili sprawe
    wiec proponuje kupic zestaw -amplituner usunac z zestawu i podlaczyc np do swojego amplitunerka
  • Poziom 2  
    przed sylwkiem kupiłem kino domowe akira bk-166 21025e jest to komplet pełnofunkcyjny dvd + amplituner no i oczywiście 5 kolumn. rewelacją jest to że czołowe kolumny zawierają w sobie sabwofey które mogą grać niezależnie od sygnału na kolumnę. tak więc mam kino z 2 tubami. dzwięk jest bardzo przyzwoity, nie widzę różnicy pomiędzy zestawem kolegi yamaha + kolumny koda za 3000zł. czyta wszystkie płyty nie ma problemu z oglądaniem filmów jak ktoś pisał. za zestaw zapłaciłem 1199zł. uważam że to była dobra inwestycja bo jestem zadowolony. zestaw dostępny w sieci avans-chyba tylko tam. moc spoko wystarczy nawet na porządną bibę. regulacja głośności trochę denerwuje ale cena to rekompensuje w 100%. pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Gdzie mozna taki zestaw kupić,bo ja przekopałem wszystkie sklepy z audio i nici.nawet niewiedza o co mi chodzi bo niesłyszeli o taki zestawie.
  • Poziom 26  
    amadeus222 napisał:
    Gdzie mozna taki zestaw kupić,bo ja przekopałem wszystkie sklepy z audio i nici.nawet niewiedza o co mi chodzi bo niesłyszeli o taki zestawie.

Były w sprzedaży m.in. w sieci "Biedronka"
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie wiem jak wyglada starszy typ Akiry AKIRA BK-166 5.1 ale jak wygląda nowy?Bo podobno starych już nie sprzedają.Jak ktoś ma jakieś fotki,lub wie gdzie je znaleść w necie to proszę o Pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W Auchan te zestway są/były po 699 zł. a dziś na giełdzie we Wrocławiu można było nabyć taki zestaw za okazyjne 1000 zł.
  • Poziom 11  
    Widziałem ten zestawik w Legnicy w hipermarkecie Auchan.
    Sam mam chcice na niego :) bo prezentuje się znakomicie

Cena 699zł za amplituner z kolumnami

Dodatkowo można dokupić woofer za 399zł :/

W załączniku pokazuje zdjęcia tego zestawu zrobione telefonem :)

Dokładam róznież instrukcje obsługi z danymi technicznymi w formacie pdf.
    Amplituner z kolumnami - AKIRA - co to? Warto kupować?.Amplituner z kolumnami - AKIRA - co to? Warto kupować?
    :arrow: TONI_2003 :D Kliknij aby powiększyć :!:
  • Poziom 11  
    Wlasnie ja tez sie nad tym zastanawiam... Jak z trwaloscia czy te kolumny nie pograja z 3 miesiace fajnie a poznej zaczna harczec i lipa bedzie!!
  • Poziom 1  
    słyszalem brzmienie tych głosnikow jak dla mnie smerfastycznie cena tez w pozo ale jakos nie wierze tej firmie ... :P
  • Poziom 36  
    Są (były) kilka dni temu znów w Poznaniu w sieci 'Auchan'. Z całego zestawu to te kolumny budzą największe zaufanie - w każdym razie wizualnie i brzmieniowo; jak z trwałością nie wiadomo. Żebym miał wiekszy pokój to sam bym kupił choćby i dla samych kolumn, a amplituner pchnął na Allegro. Cóż... nie zawsze można mieć co się chce. Za to mam co innego i z satelitkami - tez jestem zadowolony :-) .
    Cena za tą Akirę jest faktycznie kusząca.
  • Poziom 20  
    Ja się biorę z zamiarem zakupu

http://allegro.pl/show_item.php?item=85211825

Ale po cenie normalnej czyli 840zł :)

Przednie głosniki i całość wyglada obiecujaco :)

Moderowany przez TONI_2003:

Proszę nie podawać linków do Allegro tylko zamieszczać fotki!
    Akcja się z kończy czy coś w tym stylu i już nic nie zostaje dla potomnych....
    Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich.

Po kliknięciu na twój link:
    Przepraszamy - przedmiot nie został znaleziony.

Podałeś nieprawidłowy numer przedmiotu lub przedmiot został przeniesiony do archiwum.
    Znajdź aktualnie sprzedawane przedmioty korzystając z wyszukiwarki poniżej.
  • Poziom 10  
    Słyszałem kiedyś jak ten zestawik grał w Auchan i byłem pod wrażeniem. Ostatnio widziałem w Auchanie Akirę za 799zł, głośniki podobne ale wzmacniacz przynajmniej z wyglądu o klasę ładniejszy z ładnym okrągłym wyświetlaczem. Niestety nadal brak pokrętła - skokowa regulacja głośności co przy nocnym słuchaniu muzyki może być wadą nie do przyjęcia. Co do jakości to widziałem na półce już i taką gdzie okleina odstawała, i w ogóle ta firma ma cieniutką stronę www http://www.myakira.com/products/showcategory.asp?pid=9&id=108
  • Poziom 2  
    Kupilem , podlaczylem do dvd badziewiatego Bellwooda(nie wiem czemu go tak chwala wogule..) i ding ding, graja 2 kolumny przednie.. tylko!!! na 5 glosnikow troche malo nie??? ma ktos pomysl co moze byc nie tak? i czy muze tez to jest w stanie rozdzielic na 5 czy stereo tutaj musi byc? Pozdro!

Dodano po 56 [minuty]:

OKI juz mam!! Glupi jestem jak but!! ;) zapomnialem ze w dvd tez trzeba przelaczyc preferencje na 5.1.. hehe.. No i muuuj zestawik 600watt huuullla, muza gra filmen gra, a subwoofer trza kupic bo nie ma to tamto!! Pozdro!
  • Poziom 2  
    To jeszcze jedno pytanko! Mak ktos moze subwoofer AKIRY ? Konkretnie model chyba SW-02 ? Jesli tak to sie zapytuje czy da sie to wylaczac w inny sposob nic odlaczanie z gniazdka czy wylaczanie listwy? bo przelocznik do POWERa niby jest ale ma 2 ustawienia : ON i AUTO... a gdzie OFF????? dodam jeszcze ze nie wazne w jakim polozeniu ustawiam przelacznik woofer jest wlaczony (chociaz przy ust. AUTO po chwili gasnie dioda led..) Cos znowu przeoczylem?? .. Bede dzwieczny za jakis pomysl! ;) Pozdr!!
  • Poziom 11  
    Akira BK 166 komplet,tzn. amplituner+zestaw kolumn 5szt za 500zł!!-Auchan Bielsko-Biała.Kupiłem
    i nie sprzedam.Nie jestem ekspertem ale na mnie robi wrażenie.Do tego manta i kino domowe kompletne.Tak wiele za tak niewiele.Polecam.
  • Poziom 2  
    teraz jest promocja w Auchan na amplituner + 5 głosników za 499 (nazwa chyba BK 166) - wczoraj kupiliśmy, radio ma kiepską antenę, dźwięk do d... strasznie syczy, (w instrukcji napisali, że tak może być i żeby ew. używać anteny zewnętrznej), kabel do kolumn bardzo krótki (mimo, że w paczce zwinięty w całości i tnie się żeby podłączyć kolumny, więc musimy dokupić!), nie wiem też dlaczego (bo wczoraj było już późno na sprawdzanie) ale wyświetlacz amplitunera mrygał w rytm głosu z tv a kolumny cisza (podłączyliśmy czinkczami), długo kombinowalismy nad tym i jak narazie nic!muszę to dziś spr.-a może ktoś wie czemu tak się może dziać? ogólnie jak na taką cenę głosik niezły...,ładny wygląd, 2 lata gwarancji (rok producenta a 2 lata sklepowe). nie wiem jak będzie w podłączeniu z dvd bo znów w naprawie, mamy mantę emperror 3 - lipa straszna, od października już 3 razy w naprawie i czekamy tak ciągle po kilkanaście dni... pierwszy raz padła 8 dnia od zakupu!mamy 3 dni na ew.zwrot tego amplitunera z głośnikami, to krótko bo nawet nie spr. jak działa w podłączeniu z dvd manty i razem z tv - ktoś wie? opłaca się to zostawić?

Dodano po 2 [minuty]:

kameleon3331 musisz chyba zejść z ceny bo teraz w Auchan w promocji identyko są po 499!!! amplituner + 5 głośników!gwarancja 2 lata.
  • Poziom 14  
    a kto kupuje mante????? przecież to ostateczność jakby nie bytło w pobliżu WIWA obojetnie jaki typ :arrow::D:idea:co do zestawu AKIRA no coż dodać co ująć ? za ta cene przy poczciwym brzmieniu? trudno za 500 zeta mieć spełnione wszystkie sny
    a kameleona rzeczywiście dobiła cena z auchana??? hahaha coż począć ze zdrową konkurencją ?? obnizyc cenę - i wiedz kameleon że tutaj się nie handluje
    moderku? zakończ już ten temat bo tu już nie da się cokolwiek napisać
  • Poziom 2  
    manta to faktycznie lipa - 3 razy już oddawałam na gwarancji, bo raz działa a raz jest no disc i nic nie czyta. i ostatnim razem była ta sama sytuacja. oddaliśmy, kolo przy nas spr. i no disc, miał wymienić całe oprogramowanie i dać za kilka dni znać, że jest do odbioru. ponieważ kupiliśmy sobie amlpituner i były 3 dni na spr.to chciałam zobaczyć jak będzie z podłączeniem manty i dzwonie do serwisu a oni, że spoko zajrzą tego samego dnia i można odebrać. pojechaliśmy po odbiór-działa a on nam oddaje karte gwarancyjną bez żadnego wpisu-co się okazało trochę tylko pogrzebał i stwierdził, że sprzęt był oki. to jakaś paranoja...i tak to właśnie jest z mantą - działa kiedy chce. a o wiwie dowiedzialam sie kilka m-cy temu wiec juz trudno...musze mieć mantę. widziałam wiwię u znajomych - super sprzęt za małą kasę, wszystko czyta i nie psuje się jak manta!
  • Poziom 11  
    Masz pecha MARRATA z tą Mantą.Ja mam Emperora2 od ponad roku i chodzi jak złoto.Paru znajomych też ma ten sprzęt i żadnych problemów.Równie dobrze można kupic Sony czy Wiwę i trafic na bubla.Nie można generalizowac.Co do reklamacji w wielkich hipermarketach to jest kastrofa,sam to przechodzę tylko z innym rodzajem sprzętu.
  • Poziom 1  
    Kupiłem niedawno ten zestawik i muszę powiedzieć że jest w nim parę irytujących rzeczy. Po pierwsze to szumy w głośnikach, przy głosniejszym słuchaniu nie przeszkadza, ale wieczorek jak chcemy cicho posłuchac to lipa, pozatym kolumny tylne i centralna buczą. Zestaw głośnikowy jest ok, nieźle daje czadu natomiast amplituner to lipa, trzeba zbierać na inny ;). Zauważyłem że szumy i zniekształcenia można zlikwidować trochę stosująć dobry kabel głośnikowy, koniecznie gruby, oraz ekranowane przewody chinch. Jeśli ktoś wie jak jeszcze zniwelować szumy to niech da znać.
  • Poziom 36  
    Tak czytając wypowiedzi, mimo że sam zacząłem ten wątek cieszę się, że nie dałem się jednak złapać na lep taniej ceny i odpuściłem sobie ten zestaw na rzecz amplitunera z prawdziwego zdarzenia. Kolumny mi się natomiast bardzo podobają, choć teraz w pokoju nie miał bym ich gdzie postawić.
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :-)
  • Poziom 11  
    Sami pechowcy.Co ty podłączyłeś do tego wzmacniacza że masz szumy?
    fakt tuner nie jest rewelacyjny m.in brak rds-u.Szumy przy braku sygnału
    i dużym wzmocniniu występują niestety zawsze.Co do ceny to promocja sie zakończyła i ta lipa kosztuje o wiele więcej.
  • Poziom 21  
    Posiadam zestawik od tygodnia. Kupilem go niezaleznie od tego tematu :) i ew. skargi tylko na amplituner... nie wiem jak u Was, ale ja nie moge przelaczyc na AM, tylko FM, do tego regulacja glosnosci, brak rds`u oraz grzanie sie i wytwarzanie sie "smrodu". Ogolnie jestem zadowolny.
  • Poziom 11  
    WItam!
    Mam owy sprzet od miesiaca troche mnie denerwuja szumy wydostajace sie z glosnikow ale za to cene mozna wybaczyc.

MAm pytanie odnosnie wejsc mikrofonowych co trzeba zrobic zeby zaczely dzialac podlaczylem do nich mikrofon z komputera przez przejsciowke na duzego jacka i nic niedziala czy wejscie u was odrazu dziala nic niedaja podglasnianie itd.
    Dajcie znac jak u was sie zachowuje ! POZDRAWIAM (ogolnie sprzet gra supeR)
  • Poziom 11  
    A niedwno w Katowickim Auchan pojawił sie komplet akiry-nie wiem jaki model ale z tym samym amplitunerem ale za to z innymi głosnikami(dwie podłogówki,dwie satelity i sentralny-wszystko troche słabsze,mniejsze ale i wyglad lepszy)Podłogowki niały zamontowana kopułke i 2* po 16 cm
  • Poziom 11  
    Kupiłem ten zestaw w ubiegłym tygodniu i super na forum czytam że szumy że to czy tamto no nie wiem może to fart bo u mnie wszystko super jedyny mankament to skokowa regulacja głośności.Za pięć stówek to klasa sama w sobie.Zamiast jęczeć to oszczędzać kaskę i kupić ONKYO lub inną firmówkę a i tak zawsze będzie coś nie tak.Uważam że warto kupić bo sprzęt gra jak ta lala.