Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Cordoba 1,6i problem z czujnikiem Hala,cewką .... ?

artur1212 07 Dec 2005 23:16 3049 5
    artur1212
    Level 1  
    Trudności z odpaleniem, szcególnie w godzinach rannych, nierównomierna praca silnika, w pierwszych minutach jazdy zarówno na benzynie jak i na gazie, gwałtowne przerwy, szarpnięcia przy energicznym dodaniu gazu, lub zmianie biegów po zwolnieniu sprzęgła. Nagłe szarpnięcia, przerwy w płynnej pracy silnika połączone są z gwałtownym ok. sekundowym spadkiem wskażników zegarów obrotomierza i prędkościomierza do zera poczym następuje powrót do wartości pierwotnej. Problemy z odpaleniem oraz płynną pracą nie pojawiają sie nigdy podczas powrotu z pracy czyli ok godz.16.00. Diagnozy stawiane przez mechaników są różne: uszkodzone kable wysokiego napięcia,cewka, komputer bądź czujnik Hala. Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem, będe wdzięczny za wskazówki.
    autosuper
    Level 24  
    Ja sadze ze uszkodzony bedzie ktorys przewod idacy od akumulatora , badz uszkodzona wkladka stacyjki to czesty objaw w autach grupy VW z tych rocznikow .
    michalkuch
    Level 1  
    Mam seata cordobe 1.6 miałem taki sam problem i był to czujnik halla na 100% a nie inne przyczyny
    Artur h
    Level 19  
    Zgadzam się z przed mówcą to na 99% czujnik halla.
    milejow
    Level 43  
    Nooo, i od padniętego halla przestają działać zegary, macie jeszcze jakieś bajeczki do opowiedzenia?
    romoo
    User under supervision
    Widzę że mechanicy elektrycy niezłe bajki opowiadaja, oczywiście brak ciągłości przewodu 15.