Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Win2000, problem z odtwarzaniem plików video!!!

DleV 07 Dec 2005 23:41 1992 15
    DleV
    Level 11  
    Witam!

Mam Windowsa 2000 SP4 i wszystko jest OK, gdyby nie dwa problemy.

Pierwszy, który opiszę to kłopot z poprawnym odtwarzaniem klipów video. Do odtwarzania używam WMP2 (czyli ten standardowy) i często nawet krótkie klipy zacinają się i przeskakują. Np.: leci teledysk i ucina jakieś części w ułamku sekundy. Skacze fonia i wizja. Nawet nie muszę nic robić innego, tylko tą jedną rzecz i tak źle. Obojętnie czy to AVI, czy MPG, a ten MPG to już najbardziej! Jak odtworzę np. w VirtualDub, to jest OK. Chciałbym jakoś to naprawić, a nie przechodzić na inną aplikację - jeśli się da...

Następny: Mam MS Office 2003 z najnowszą poprawką. Włączam MS Word, pochodzi chwilkę i się zawiesza. Muszę wyłączyć program i uruchomić od nowa. Najszybciej się zawiesi jak coś wykonam w tym programie. Kilka sekund i zwiecha! Miałem wcześniej MS Office 97 i było to samo! POMOCY!

Ostatni już problem, a właściwie krótkie pytanie. Gdzie w Windows 2000 jest odpowiednik programu "MS Config"? Bo nie wiem jak przeczyścić grupę startową, a nie chcę instalować kolejnego programu...
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Talibanczyk
    Conditionally unlocked
    msconfig MASZ TUTAJ
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic196431.html

Dodano po 51 [sekundy]:

Co do MS 2003 to dlatego ze najprawdopodobniej to pirat i to kiepski.. :/ sprooboj innego

Dodano po 2 [minuty]:

A co do filmow to zalezy jaką masz konfiguracje sprzetowa... procek pamiec grafika itp...
    oraz kodeki...

W starszych kompach b duza role odgrywaly programy w ktorych sie odtwarzalo filmy.. tzn jedne zabieraja duzo pamieci inne mniej... a co za tym idzie wiecej jej zostawalo na odtwarzanie filmow.
    DleV
    Level 11  
    Talibanczyk wrote:
    Co do MS 2003 to dlatego ze najprawdopodobniej to pirat i to kiepski.. :/ sprooboj innego

Jak to? Myślisz, że korekcja odtwarzacza CD tylko pozornie poprawnie przepuściła dane odczytane z płyty, a w rzeczywistości program jest uszkodzony? To niby dlaczego MS Office 97 też mi się wieszał, a instalka z tej samej płyty, gdzie indziej (co prawda też na innym Windowsie) chodziła bez problemów...? Często najłatwiejszym wytłumaczeniem danego błędu jest to, że to pewnie pirat... Coś mi się nie wydaje, aby to był powód błędnego działania aplikacji. :D

Talibanczyk wrote:
    A co do filmow to zalezy jaką masz konfiguracje sprzetowa... procesor pamiec grafika itp... oraz kodeki... W starszych kompach b duza role odgrywaly programy w ktorych sie odtwarzalo filmy.. tzn jedne zabieraja duzo pamieci inne mniej... a co za tym idzie wiecej jej zostawalo na odtwarzanie filmow.

-Barthon 2500+; GF FX 5200, 256 RAM,
    To niby nie wystarczy, do poprawnego odtwarzania plików video? Dodam, że na poprzednim systemie jaki miałem (t.j. WinME, Win98) było OK! I to jeszcze z zapasem, bo mogłem otwierać kilkanaście klipów i żaden się nie zacinał... Jeśli chodzi o zajęcie pamięci, to jest minimalne, a w tle nie pracuje żadna inna aplikacja... Stare kompy rzeczywiście tak miały, np. z Celeronem 300 to możliwe, ale nie na takim jak mój :!: Kodek to DivX 3.11, ale jak pisałem pliki MPG i MPG2 też się tną. :idea:
  • Helpful post
    lszlacht
    Level 15  
    Doradzam na zacinające się filmy wrzucić nowsze kodeki.
    Ale i tak podejrzewam, że będą się na domyślnym odtwarzaczu cięły. Jest to najprawdopodobniej problem powstały po wgraniu DivX 3.11. Nie wiadomo dlaczego ale ogólnie Windowsy tak reagują na uaktualnianie i zamienianie ich bibliotek do odtwarzania filmów. Wiem, sporo jest tutaj prawdopodobnie, ale Windowsy tak mają. Sypią się często i to z naprawdę różnych powodów. Co do Office to nie mam zielonego pojęcia. Zrozumiałbym jeśli by się tylko 2003 wieszał, bo wymaga chyba nowszego systemu do działania, ale jak się wiesza 97 to ta teoria legła w gruzach...
    Pozdrawiam.
    DleV
    Level 11  
    Ludzie błagam pomóżcie mi do cholery, bo już nie mogę!!! Chodzi w dalszym ciągu o zacinające się klipy AVI i MPG. Po prostu jakby szybciutko się przewijają przez ułamek sekundy. Żaden zestaw kodeków nie pomaga, ani odtwarzacze, a próbowałem już:

WMP2
    WMP9
    Media Player Classic
    Best Player 1.0
    V Player 0.2c

Tnie się normalnie, jak włączę i nic innego otwartego nie mam. Grupa startowa w MS Config jest zupełnie czysta i się tnie cały czas, o co chodzi!!! Jedynie takie rzeczy nie zachodzą w VirtualDubie...
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    DleV
    Level 11  
    Ulter wrote:
    wywal divxy, codeck packi (swoją drogą to największe dziadostwo moim zdaniem) itd. i zainstaluj tylko filtr ffdshow.

O przepraszam... Przecież skoro dany klip mam skompresowany w Divx 3.11, to jak wywalę tego kodeka to nie będzie działało... Tak zrobiłem jak piszesz no i nie działa, więc nie rozumiem. KURDE POMOCY! :cry:
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    DleV
    Level 11  
    Ulter wrote:
    zainstalowałeś ffdshow?

Tak, usunąłem poprzednie i zainstalowałem to. Szczerze mówiąc nawet gorzej działa, bo częściej przeskakuje, a po takim czymś wizja staje i nie idzie dalej z fonią... :!: :!: :!: :!:
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    shg
    Level 35  
    A olej te wszystkie windowsowe odtwarzacza, bo z nimi są tylko problemy (wszystko to media player, a tylko nieliczne wyjątki korzystają bezpośrednio z kodeków - np. RagePlayer).

Zainstaluj mplayera. Nie dość, że szybszy, to jeszcze znikają problemy z kodekami, mediaplayerem itp.
    mplayer ma własne kodeki.
    Miałem kiedyś podobny problem, też nie mogłem sobie z nim poradzić (różne kodeki, różne wersje mediaplayera, różne odtwarzacze), zainsalowałem mplayera i problem zniknął.
    Niestety program nie jest tak wygodny w obsłudze jak inne odtwarzacze, ale można się przyzwyczaić.

http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/news.html
    DleV
    Level 11  
    Robert B wrote:
    Czy możesz wrzucić jeden z takich plików .avi na Forum? Może są uszkodzone?

To wykluczam na 100%. Posiadam teledyski, które nagrywam sam i kolekcjonuję od dawna, gdy miałem Windowsa 98, Me... Tam zawsze chodziły dobrze. Mam je nagrane na płytach. Gdy teraz odpalam to jest to co opisuję właśnie.

Nie wspomnę już o odtwarzaniu prosto z płyty takich plików bo to jest tragedia... Albo odtwarzam coś w Winampie i zacznę kopiować coś z płyty CD. Muzyka jakby robi pausę, ale odtwarza w miejscu. Szok...

Dodano po 30 [minuty]:

shg wrote:
    ...Zainstaluj mplayera. Nie dość, że szybszy, to jeszcze znikają problemy z kodekami, mediaplayerem itp. mplayer ma własne kodeki.

Super! Nareszcie chodzi dobrze!! Dziękuję bardzo!! Mam tylko pytania:

1. Można w jakiś sposób na stałe ukryć to okienko dosowskie, które wyskakuje razem z oknem odtwarzacza?
    2. Gdzie można przypisać wg. siebie klawisze do poszczególnych poleceń?
    3. Jak uruchamia się tryb pełnoekranowy?

pozdr. :D
  • Helpful post
    shg
    Level 35  
    tego okna chyba nie ukryjesz, nie pamiętam zresztą, bo obecnie nie używam mplayera pod windowsem.

Klawisze można przypisać - konfiguracja klawiatury znajduje się w pliku mplayer/input.conf (w katalogu z mplayerem)

Tryb pełnoekranowy = "F"
    Nie wiem tylko jak było z polskimi znakami w napisach pod windowsem, pod Linuksem i Mac OS X działają bez problemów, więc pod windą też nie powinno być problemów.
    DleV
    Level 11  
    Dzięki. Spoko, napisy mnie nie dotyczą, nie oglądam filmów :D