Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

magnetowid Sanyo VHR-7100EE

08 Gru 2005 07:43 1930 6
  • Poziom 13  
    Dla wymiany zerwanego paska gumowego (silnik przesuwu kasety, programatora, taśmy itd.) zdjąłem koło zębate współpracujące ze ślimakiem tegoż silnika i teraz nie wiem jak go spowrotem zamontować. Są w nim aż 3 otwory - który z którym pasować, jeśli rzeczywiście do tego one służą.
    Proszę o wskazówki.
  • Poziom 13  
    Cześć Oldboy-cieszę się z ponownego kontaktu ; dzięki za pomoc i zrozumienie tego pierwszego razu, jak mi się uda z tym Sanyo, to wrócę do współpracy nad nieskończonym Hitachi.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    janot napisał:
    cześć Oldboy-cieszę się z ponownego kontaktu ; dzięki za pomoc i zrozumienie tegoypierwszego razu-jak mi się uda z tym Sanyo, to wrócę do
    współptacy nad nieskończonym Hitachi .Pozdrawiam.

Niestety, nie działa. Objawy:
    1) - na wyświetlaczu napis SP 25-- 00 - EP -00 00
    M.(napis lekko żółtawy o niewielkiej jaskrawości)
    2) - nie reaguje na przyciski klawiatury
    3) - po włożeniu kasety wciąga do pozycji Initial, napina i opasuje taśmę, uruchamia bęben z głowicami i zaczyna przewijać w prawo. Po przewinięciu całosci taśmy wykonuje kilka obrotów w lewo i ze dwa razy w prawo a następnie wciaga taśmę do kasety o chyba wyłącza się. Napięcia z zasilacza w normie (profilaktycznie acz niepotrzebnie wymieniłem w zasilaczu wszystkie elektrolity). Napięcie 5 V otrzymane przez redukcję z 12 V na tranzystorach Q5401 i 5402 w czasie akcji jest i zanika po unieruchomieniu.
    Co do przełącznika funkcyjnego - złożony dokładnie co do jednego ząbka, wskaźniki pokrywają się z kropkami lub kreską, otwory naprzeciw siebie i na przelot, stany logiczne na wyjściu switcha w pozycjach eject i initial zgodne z podanymi w instrukcji(1111 i 0000). Zasilanie układów servo, timera, system-control w normie. Nie opłaca mi się kupno nowych czy też używanch scalaków, bo są drogie, więc idzie o stwierdzenie czy to one są uszkodzone. Niestety nie mam innych na podmianę. Jak to zrobić?
    PS. Pasek oczywiście wymieniłem (chodzi bez poślizgu). Ręczne wprowadzenie wózka kasety przy zasłonietych fotodiodach skutkuje szybkim wysunięciem (ejectem) wózka z powrotem. Generatory przy mikroprocesorach pracują, ale szyna Data przy timer jakby była martwa(oscyloskop). Czujnik wilgoci czysty i suchy(882 Ohm), przełącznik funkcyjny rozbierany,wypłukany w benzynie, ścieżki lekko przetarte i nasmarowane - tyle w skrócie.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Sporo się napracowałeś jednak opis aktualnego stanu, mimo jego obszerności, nie zawiera jednej istotnej informacji - czy reaguje na sygnały z pilota? Jest to o tyle ważne, ponieważ stwierdziłeś, że nie reaguje na klawiaturę lokalną a ponadto brak oznak "życia" szyny danych TIMER`a.
    Nie wątpię, że mechanika jest już poprawnie złożona, jednak zastanawia przewijanie w prawo (do przodu) po załadowaniu taśmy na dysk. Być może jest to wynikiem braku komunikacji pomiędzy TIMER`em a procesorem SYSCON. Tutaj uwaga, TIMER obsługuje dwie szyny - jedna, 3 przewodowa (E2P ROM) jest podłączona do tunera - druga, 2 przewodowa (SSB) - to właśnie komunikacja z procesorem SYSCON i ona nas interesuje. Jeżeli wykonane przez Ciebie pomiary danych dotyczyły właśnie tej szyny (p.4 złącza CN711) to być może jest problem z TIMER`em. Zastanawia mnie również ten zapis na wyświetlaczu, nie bardzo sobie coś takiego przypominam w sprawnym magnetowidzie.
    Sprawdź wszystkie połączenia modułu TM-1 oraz zachowanie sie szyny SSB podczas wysyłania sygnałów z pilota. Sprawdź również całą klawiaturę, której jakiś przewodzący przycisk może blokować pracę TIMER`a.
  • Poziom 20  
    Witam , nie chcę sie tu madrowac ale wydaje mi sie że jednak mechanizm jest cos nie tak , lepiej dwa razy sprawdzic , pozdrawiam
  • Poziom 13  
    mechanizm złożony poprawnie i działa;brak komunikacji pomiędzy mikroprocesorami na szynie DATA-nie mam scalaków na podmianę a zakup nowych nie opłaca się-rezygnuję z naprawy a wszystkim radzącym serdecznie dziękuję.:|