Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop od ASUSa - co o tym myślicie???

08 Gru 2005 09:10 1868 14
  • Poziom 13  
    Mam zamiar kupić laptop. Wypatrzyłem sobie ASUSa A6VA-Q039, http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2419&ref=skapiec.pl Ma dobre parametry, bluetooth, irda, tvout, kamera 1.3. Ogólnie to ma to wszystko czego będe potrzebował, tylko nie wiem co ta firma jest warta.

Patrzylem inne firmy w tej cenie (HP Toshiba) ale nie miały tak dobrych parametrów :cry:

Co myślicie o ASUSIE :?:
    Proszę o wypowiedź osoby doświadczone w temacie :D
  • Poziom 16  
    Parametry na pewno bardzo dobre, co do renomy firmy w branzy laptopow to nie jest ona az taka wysoka jak Toshiba czy Acer ale technicznie nie odbiega niczym od konkurentow. Na pewno duzy plus pelnowymiarowa klawiatura z drugiej strony troszke zwiekszajaca wielkosc samego laptopa. Procesor jak najbardziej 2MB Cache L2 robi swoja wydajnosc jest naprawde super. Dodatkowy kosz to na pewno Windows ale w zasadzie 350zl w ta czy tamta. Jesli laptopik bedzie czesto otwierany i zamykany to warto zwrocic uwaga badz zapytac sprzedawce czy posiada on wzmocnienia przy zawiasach czasem na calej dlugosci sa stosowane szyny zeby wzmocnic konstrukcje. Wlasnie zawiasy to czesta bolaczka sredniej klasy laptopow po paru miesiacach sa widoczne pekniecia na obudowie albo sie wylamie calkowicie i wtedy bedzie problem :)
    PS.
    Takze mysle ze warto jesli ma sie ponad 5tys zl :)
  • Poziom 21  
    Firma jak najbardziej godna polecenia (nie jest tak znana jak Toshiba, ale do"jakosci" Acera tez bym nie porownywal). Co do zawiasow to Asusy maja (chyba wszystkie modele) montowane trzy zawiasy (jeden dodatkowy wzmacniajacy srodek), co jest przydatne szczegolnie przy matrycach panoramicznych.
  • Poziom 13  
    pełnowymiarowa klawiatura hmm a jak wygląda niepełnowymiarowa - ja mam LG i taka sama jak na tym zdjęciu a laptop gabarytami nie jest duzy
  • Poziom 11  
    Miałem acera mam teraz asusa oba w podobnej klasie cenowej do 3,5 tys są porównywalne jakościowo z oboma przeżyłem wstępne problemy w oprogramowaniu acer nie pisał wszystkich polskich liter dublowane kody funkcji klawiszy a asus nie pokazuje stanu baterii. Trochę lepiej wyposażony asus więcej wodotrysków czytnik kart flesh, irda, port drukarki ale za małe pieniądze można dokupić to samo podpinane pod USB głównie trzeba się skupić na tym czego się nie wymienia czyli HD, procesor, DWD- RW. grafika i dźwięk. Wybór jeden srebrny drugi czarny należy do Ciebie
    Wybierz nowszy model.
    Przyjemnego użytkowania
  • Poziom 29  
    Od miesiąca mam Asusa A6U-B026H powiem krótko jest SUPER!!!
    (żaden Acer) Ponadto Asus to znana z solidności firma produkująca płyty główne do kompów (desktopów). I jeszcze jedno zobacz jaką dają Ci gwarancję! nic dodać nic ująć.
    Polecam.
  • Poziom 13  
    Przekonaliście mnie :D Trochę się wahałem ale teraz jestem zdecydowany na kupno. Jeśli ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć na ten temat to bardzo proszę :idea:

A co do gwarancji to całkiem nieźle, tylko szkoda że nie 3 lata :D

Jak zrobię oględziny to podzielę się moimi spostrzeżeniami.
  • Poziom 13  
    No i zgacha - sprzedawca powiedział że nie poleca mi laptopa z tym procesorem. Marudził też że "taki drogi ten laptop"

Wie ktoś może dlaczego :?:
  • Poziom 15  
    Bo.. albo nie miał go na stanie, albo najpierw sam chce go sobie kupić :_) Pentium M są dobre, ale może trafiłeś na fanatyka AMD (miałem AMD mobile i w sumie komputer wydał mi się stabilniejszy niż pod Pentium 4). Teraz mam Centrino i co? I w sumie nie widze większych różnic. Śmiga? Śmiga! I o to chodzi. Komputer pracuje stabilnie. Mój model to pentium M740, młodszy brat podanego ASUSa. Co do firmy to jakieś 2-3 lata temu jak jeszcze nie było o niej tak głośno i w sumie tylko jeden sklep sprzedawał je wysyłkowo to uchodziły za składaki na miarę Aristo (ten sam dealer). ASUS korzysta(ł) z kadłubów używanych przez innych mniejszych producentów, czasem można było znaleźć dwa laptopy różnych firm o takim samym wyglądzie. Ale myślę że jako duża firma przynajmniej serwis ma w porządku. Z tego co wiem door-to-door. Jak ma ci się zepsuć to i IBM się zepsuje. Wszystko zależy od użytkownika i jakości podzespołów.
  • Poziom 39  
    Mam w firmie 3 ASUS-y - jeden pracuje od ponad roku (niestety nie pamiętam dokładnie jaki to model ), i dwa A3L-5010 od ok. miesiąca. Żadnych problemów, działają super, szybkie, cichutkie i eleganckie na dodatek. Oczywiście torba i mycha w standardzie - polecam jak najbardziej.
    Pozdr. :|
  • Poziom 29  
    Jak to drogi? Za 512Mb ram, 80Gb HD, Pentium M, ekran 15,4cala panorama, Bluetooth itp... 5tys. złociszków i to ma być drogo? Poza tym można wybrać inny model z innym prockiem. Ja mam asusa z sempron 3000+ (1,8GHz) chodzi jak rakieta. Co do sprzedawców, kupowałem kiedyś wieżę stereo JVC w promocji. Sprzedawca też mi ją odradzał i proponował inną. Odniosłem wrażenie że nie chce jej sprzedać z osobistych powodów. Wieża ma już 4 lata chodzi nonstop nie była jeszcze w naprawie. Dam Ci radę nie sugeruj się zdaniem sprzedawcy (co on może wiedzieć o eksploatacji i walorach użytkowych sprzętu?), zasięgnij opinii użytkowników np: w necie... ja tak zawsze robię i nigdy nie żałowałem.
    Pozdro.
  • Poziom 13  
    No i jest - pierwsze wrażenie - WOW, naprawdę bomba, bardzo mi się podoba, w zasadzie to ideał gdyby matryca miała lepsze oświetlenie - podczad startu systemu lub wyświetlania czarnego ekranu widać plamy-matryca nierównomiernie oświetlona-ale tak jak mówie widać tylko gdy ekran czarny więc mogę przymknąć oko. Reszta spoko - baterie trzymaja 3-4 godz, zachowuje się stabilnie, dobre głośniki.
    Tylko jeden mam ZONK - jest problem z kamerą wbudowana w ekran - otóż czasem jest a czasem nie ma :| nie zawsze wyświetla się w "Mój komputer" czasem po restarcie zniknie i już-kreator wyszukiwania sprzetu nic nie znajduje, programy narzędziowe stwierdzają że nie mam kamery :| Wygląda mi to na słaby styk ponieważ czasem ni stąd ni z owąd słychać dźwięk urządzenia podłączanego do USB i kamera pojawia się... trochę to wkurzające.

Zastanawiałem się nad reinstalką systemu, może sterowniki sie wysypują:?: A jeśli nie to serwis :cry:

Co myślicie :?:
  • Poziom 13  
    ja bym wzioł tego asusa dobre laptopy a co do acera myślę że jednk asus je przewyższa technologicznie - parametry parametrami ale jakość to jakość

Dodano po 3 [minuty]:

tak masz rację przeinstaluj system bo ja miałe podobny problem urządzenia się w czasie pracy instalowały i odinstalowały (chodzi mi o np myszkę na usb)ale jak przeinstalowałem system jest ok
  • Poziom 11  
    Może masz te same problemy z Asusem o których ja pisałem, że raz mam w pasku wyświetlany sposób zasilania sieć czy bateria raz brak doszedłem do tego że jak wyłącze eksploatora i załącze go ponownie to brakująca ikonka się pojawi. Zauważyłem jeszcze taką zależność że jak przy starcie systemu podłączona sieć to ikonki nie ma jak odłączona to jest. W moim przypadku reinstalka nie pomogła.
    Pozdrawiam przyjemnego użytkowania