Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alinco DR-119E , Problem ze skanowaniem

08 Gru 2005 13:17 1703 4
  • Poziom 10  
    Witam !

Gdy wpiszę do pamięci kilka częstotliwości , i potem uruchomię skaner , to na częstotliwosciach powyżej 165 Mhz , skaner sie nie zatrzymuje (chociaż na wskaźniku widać , że jest nośna , bo mrugnie na moment). Z częstotliwościami ponizej 165 Mhz jest ok. Gdy przechodze w trybie VFO z częstotliwosci 130 Mhz na 173.975 (jeden obrót gałką w lewo) , to wyraźnie słychać , że radio zaczyna odbierać dopiero po ułamku sekundy (zwiększa się szum) , ale to opóźnienie wystarcza , żeby skaner sie nie zatrzymał gdy skanuję pamięć. Czy to jest związane z tym , że radio w przedziale 165 do 174 ma bardzo małą czułość w stosunku do pasma 2 m , a może to coś innego ?

Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    Tak sie dzieje bo VCO "łapie" synchronizację. Może jest niedostrojone właściwie.
  • Poziom 10  
    Na module VCO sa dwa trymery i sa zestrojone na wartosci podane w instrukcji serwisowej , jezeli o to chodzi , ale nie dziala jak powinno.
  • Poziom 10  
    Zauwazylem jeszcze , ze ta granica 165.000 MHz podnosi sie do okolo 165.100 , gdy radio sie nagrzeje (15 min na odbiorze).
  • Poziom 9  
    Witam Szanownych Kolegów (jestem tu nowy).Mam pytanie: czy nie ma ktoś z Was instrukcji obsługi lub linka do strony gdzie mogę znaleźć instrukcję po polsku do tego radia.Pozdrawiam Marek

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin, punkt 10.4 i 13.
    Proszę zapoznać się z regulaminem, bo będą kłopoty :) .