logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Gdzie kupić gotowe membrany z zawieszeniami i cewką do GDN25-40 do ZG40C?

xarex1965 12 Sie 2024 09:11 159 4
REKLAMA
  • #1 21188294
    xarex1965
    Poziom 2  
    Poprzedni właściciel pomalował membrany GDN25/40 LAKIEREM!!!! w kolumnach ZG40-c, a zamiast GD12/5/2 mam wstawione jakieś GDN-y 6-cio omowe, bo mu pasowały rozmiarem :))
    W obecnej chwili nie ma problemu z GD, bo są dostępne, ale problem jest z GDN 25/40. Obejrzałem głośniki i na jednym jest napis GDN25/40, a na drugim 25/40/1. Po zmierzeniu oporu jeden jest 4 omowy, drugi 8 omowy.
    1. Gdzie dostać gotowe sklejone membrany z zawieszeniami i cewką, takie aby pasowały pod pierścień tej kolumny?
    2. Czy sklejone zestawy będą takie same dla GDN25/40 i DGN/40/1?
    Stare zawieszenia górne, z tego co widzę są tekstylne. Wszystkie zamienniki piankowe, które widziałem, posiadają rant i po nałożeniu pierścienia, pierścień może wciskać ten rant. Pytałem Tonsilu, bo mają sklejone układy do "TONSIL GDN 25/40 GDN 25/40/3", czy będą pasować pod pierścienie ZG40, to nie uzyskałem odpowiedzi.
    Może już ktoś miał podobny dylemat? Może postarać się odzyskać zawieszenie górne ze starego głośnika i przykleić do nowej membrany, a czy jest to w ogóle możliwe?
    I nie piszcie - oddaj do "Wilk audio" czy innego "mniszcza"
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21188334
    madamsz1
    Poziom 41  
    Ze 2 lata temu kupowałem na znanym portalu i były dostępne i w wersji 4ohm i 8ohm.

    PS. jeszcze coś tam jest:
    Koncepcja zestawu naprawczego z głosnikami Tonsil i piankowym zawieszeniem.
  • REKLAMA
  • #3 21188351
    xarex1965
    Poziom 2  
    Mieszczą się w pierścieniu i nic nie ugniata?
    Sorry że pytam bo nie chcę wchodzić w zbędne koszta.
    Kiedyś napisałem do sklepu który prowadzi sprzedaż i naprawę głośników i przedstawiłem mój problem z ZG=40c i odpowiedź była następująca:
    "Sprzedawane zawieszenie pasuje do głośnika jak w opisie, ale nie pod pierścień od kolumny , żadne produkowane dzisiaj nie pasuje . pzdr "
    "Roztoczyć pierścienie i można dać membrany na piance można też wkleić nowe papiery do zawieszeń tekstylnych ale to już wyższa szkoła jazdy"
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21188568
    madamsz1
    Poziom 41  
    Teraz nie pamiętam jak tam było, ale nie przypominam sobie żadnych problemów. Podobno grają do dzisiaj.
  • #5 21206328
    xarex1965
    Poziom 2  
    Kupiłem i zobaczymy co z tego będzie. Dzięki !
REKLAMA