Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor m-ki Thomson model 55 MT 16 Tx

08 Gru 2005 16:59 4253 12
  • Poziom 9  
    Mam telewizor m-ki Thomson model 55 MT 16 Tx.Został on zakupiony już jakiś czas temu jako używany.Jednak nie mogę korzystać z jego wszystkich funkcji.Kupiłem nawet ostatnio nowy pilot zamiennik RC607.Jednak w dalszym ciągu nie mogę korzystać z wielu funkcji tj.nie mogę:
    -rozjaśniać lub zciemniać obrazu,
    -używać ZOOM,
    -ustawiać kolorów,
    -a przede wszystkich nie mogę wyszukać jakichkolwiek kanałów i zapisać je do pamięci.
    Mam kablówkę,w której jest ponad 40 kanałów,a ja odbieram tylko kilka i nie mogę wyszukać nowych kanałów.
    Sprzedawca pilota podpowiedział mi,że może ktoś kiedyś ustawił zabezpieczenie przed dziećmi i dlatego nie mogę korzystać ze wszystkich funkcji.Jednak on nie wiedział jak przywrócić te wszystkie funkcje.
    Chcę nadmienić,że w samym odbiorniku są też tylko 2 funkcje tj.regulacja głośności i przełączanie kanałów.Nic poza tym.
    Dodaję,iż za pomocą pilota tj.wszystko jedno jakim pilotem mogę regulować tylko głośność i przełączać kanały.Nic poza tym.
    Proszę o radę co powinienem zrobić,aby przywrócić wszystkie funkcje telewizora?Może jest gdzieś w Internecie Instrukcja tego TV?
    Dzięki z góry za pomoc.
    Andrzej
  • Poziom 17  
    Ten model telewizora jest oparty na chassis TX91 , proszę wpisać w wyszukiwarkę to hasło , a wyświetli się sporo tematów min. o sposobie zlikwidowania hotel mode (to uniemożliwia strojenie odbiornika).
    Powodzenia
  • Poziom 9  
    Próbowałem tak robić jak jest opisane na tesj stronie,Link:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=48175&highlight=chassis+tx91+hotel+mode
    Jednak na moim telewizorze nic sie nie pokazuje.Przyciski głośności:"+" i "-" przyciskałem jednocześnie i włączałem telewizor głównym włącznikiem.Przyciskałem te przyciski na telewizorze i nic,więc robiłem to samo na pilocie i też nic.
    Proszę o radę lub o jakiegoś linka.

Dodano po 5 [minuty]:

Nie wiem może coś zle robię,nadmieniam też,iż nie wiem gdzie znajduje się przycisk STANDBY,nie wiem też jaki u mnie jest procesor.Gdzie to można sprawdzić?
  • Poziom 17  
    Procedura jest taka , że telewizor trzeba wyłączyć do stanu czuwania klawiszem czerwonym na pilocie , następnie wyłączyć klawisz zasilania na pulpicie i poczekać aż zgaśnie całkowicie dioda LED na pulpicie.
    Dopiero teraz włączamy telewizor klawiszem na pulpicie trzymając równocześnie klawisze +vol i -vol (na pulpicie). Do gniazda euro nie może być podłączone żadne urządzenie
  • Poziom 9  
    Dzięki Ci dbak.Na pewno masz rację.
    Jednak mam dodatkowy,inny problem.Sprawdziłem klawisze zmiany programów i głośności na pulpicie telewizora.One w ogóle nie działają.Naciskałem je w różne strony,również mocniej,lecz brak reakcji.Na pilocie można zmieniać kanały i głośność,a na klawiszach telewizora niestety nie da się.Nie znam się na naprawie telewizorów.Jak myślisz,czy powinienem sam odkręcić obudowę tego telewizora i sprawdzić te przyciski?Na czym polega naprawa tych przycisków,czy nie jest to skomplikowane?Mam nadzieję,że sobie z tym poradzę.Czy raczej odradzasz mi tego?
  • Poziom 23  
    Witam
    Jak dobrze pamiętam - zablokowanie klawiatury lokalnej to jest blokada rodzicielska i odblokowywuje się ją tez z pilota przez odpowiednią kombinację klawiszy - jest to dokładnie opisane w instrukcji obsługi dołączaej przez producenta- niestety nie mam tego info teraz , jeśli ją znajde po weekendzie to odpisze co z tym fantem zrobić - a narazie musisz się uzbroić w cierpliwość - może ktoś to pamięta i w między czasie coś odpisze. Ja postaram się w Poniedziałek odpisać
    Pozdrawiam Sonaik
  • Poziom 9  
    Dzięki Ci SONIAK12.Będę czekał na wiadomość od Ciebie.Dodam tylko,że telewizor był zakupiony już jakiś czas temu jako używany i nie mam do niego żadnych papierów,w tym również żadnej instrukcji jak i schematu.
    Będę wdzięczny jeśli ktoś z forum w międzyczasie mi coś doradzi.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Jeżeli to blokada rodzicielska to spróbuj (w trybie std-by) przytrzymać przycisk Power na pilocie przez ok 10sek. Nie pamiętam tylko czy to dotyczy też tego chassis.

Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Jak dobrze pamiętam to w Thomsonie właśnie był taki bajerek jak blokada rodzicielska , a polegała ona na tym , że rodzice poprzez pilota blokowali klawiatyre lokalną i "chowali pilota" i działo to w ten sposób, że z klawiatury lokalnej nie dało sie nic zrobić z TV , ale jak już pisałem naprawdę ale nie pamiętam jak się to odblokowywało, mam info ale nie dziś i nie przy sobie , odpowiem po weekendzie
    A co do funkcji hotel to już inna bajka
    A tak na boku to niezłu sprzęt kupiłeś wersja FULLL Zablokowana :-), ale spox - coś na to poradzimy - w najgorszym wypadku procek do niego kosztuje jakieś 150PLN - jakieś pół roku temu go zmieniałem - a koszt zależy od wersji softu - ale bądź dobrej myśli
    Pozdrawiam Soniak
  • Poziom 9  
    Próbowałem sposobu użytkownika ogryz.
    Nie wiem czy dobrze robiłem,ale właczyłem TV,następnie nacisnąłem na czerwony przycisk na pilocie(to jest chyba ten "STD BY"?).Następnie telewizor się wyłączył(był tylko czarny ekran),a czerwona dioda,która znajduje się w telewizorze zaczęła migać tzn.gasła i włączała się mniej więcej co 1 sekundę.Czerwony przycisk na pilocie trzymałem tak jak mi poleciłeś 10 sekund.Potem odłożyłem pilota.Jednak ta czerwona dioda na telewizorze w dalszym ciągu pulsowała.Sprawdziłem przyciski lokalne na telewizorze tj.głośności i zmiany programów,lecz w dalszym ciągu żadnej reakcji.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dobrze zrobiłeś. Tryb StandBy (Std-by) to inaczej tryb czuwania. Przełączasz do niego TV, wyłączając go z pilota. W tym trybie większość układów jest wyłączona, działają tylko te niezbędne do uruchomienia TV pilotem. Często też w ten sposób określa się przycisk Power na pilocie.

Spróbuj jeszcze zrobić to co jest napisane tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=13432&highlight=tx91+hotelowy (post kol. oldboy). Jeżeli to nie pomoże to może jaszcze kol. SONIAK12 coś wymyśli.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki ogryz !!! Udało się :) Odblokowałem.Już mogę używać wszystkich funkcji.Dzięki Wam wszystkim za dobre rady!!! Wszystkiego dobrego !!!
  • Poziom 23  
    Witam
    Widzę że problem rozwiązany, a ja niezdążyłem, niestety dokumentację do tego mam ale w pracy i tak jak pisałem dopiero po weekendzie bym miał dostęp do niej, a niestety nie da sie spamiętać wszystkich trików jakie producenci wymyślają w sprzęcie
    Dzięki Ogryz za dobre słowo
    Pozdrawiam Soniak