Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator pralka WHIRLPOOL AWT5088/4

Haris128 08 Gru 2005 18:08 3518 4
  • #1 08 Gru 2005 18:08
    Haris128
    Poziom 10  

Po załączeniu pralka nie pobiera wody, tylko programator przeskakuje cały czas do przodu. Pralka nie wykonuje żadnych czynności to znaczy: nie pobiera wody, kręci, nie wiruje, nie załancza się pompka itd. Prosze o rady.

0 4
  • #2 04 Lis 2006 07:40
    Bosstar2
    Poziom 12  

Wiadomość jest z zeszłego roku. Nie wiem czy rozwiązał pan ten problem?
    Ja wczoraj miałem to samo, przy takiej samej pralce.Sprawdziłem wszystkie podzespoły-został tylko tak sądzę programator.Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam!

0
  • #3 04 Lis 2006 16:33
    zakielek
    Poziom 10  

Rozebrałem cały programator, okazało się że układ wraz z procesorem jest przepalony.
    (chyba przepięcie w sieci albo wilgoć)
    Usiłowałem kupić nowy, poprzez serwis WHIRLPOOL-a bo firma nie sprzedaje części po miesiącu był zamiennik do zaprogramowania przez serwis ale okazało się że nie ten.
    Po kolejnych dwóch miesiącach oczekiwaniach, nie wytrzymałem z żoną i kupiłem inną pralkę
    Nie Whirlpool-a ( uwaga POLAR to w sumie też WHIRLPOOL )
    Może Pan swój programator dać do sprawdzenia przez autoryzowany serwis.
    Życzę powodzenia i pozdrawiam !!!

1
  • #4 04 Lis 2006 21:57
    Bosstar2
    Poziom 12  

Rozebrałem programator-sklejone były styki dające napięcie na grzałkę-oczywiście rozerwały się w czasie demontażu,ale ślad na stykach nie pozostawiał żadnych wątpliwości że zostały rozerwane mechanicznie.
    Wyczyściłem i przepolerowałem powierzchnię styków-przejrzałem płytkę elektroniki,nie zauważyłem żadnych wizualnych uszkodzeń elementów-złożyłem programator. Sprawdziłem łączenie i rozłanczanie poprawionych styków-wszystko zachowywało się ok! Pojechałem do klienta , zamontowałem programator z cichą nadzieją że ruszy,ale niestety zachowywał się jak przed naprawą-kilka skoków do przodu,4-5 sekund przerwy, znów kilka skoków do przodu i tak w kółko.bez żadnych załączeń podzespołów pralki.;pozostała jedna alternatywa-uszkodzony procesor.

0
  • #5 10 Sty 2007 16:07
    Haris128
    Poziom 10  

W pralce o którj pisałem wyżej też rozebrałem ten nieszczęsny programator. Nie znalazłem w nim żadnych nieprawidłowości (stki czyste, nie przypalone). Pozostała tylko wymiana i tak postąpiłem. Po wymianie wszystko było od początku ok. Pralka pierze do dzisiaj bez żadnych następnych awarii.

3