Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Centralnym zamkiem OMEGA

08 Dec 2005 20:33 2588 10
  • Level 13  
    Witam,
    mam problem jak zamknę samochód kluczykiem i otworze go kluczykiem to nie mogę go uruchomić a na desce rozdzielczej świeci się dioda od fabrycznego alarmu. Muszę zamknąć samochód i otworzyć go z pilota w kluczyku (niestety mam tylko jeden taki kluczyk z pilotem, jak się spsuje to jestem uziemiony ). Czy można przeprogramować centralkę aby po otwarciu samochodu kluczykiem nie blokowała samochodu?? Jeżeli można to zrobić to jak?? Jeżeli nie można to w jaki sposób odciąć ten fabryczny alarm??
    Dokładnie ten sam temat był poruszany rok temu. Ale chciałbym go odświeżyć gdyż nie została znaleziona "witaminka" na tą dolegliwość.

Pozdrawiam
  • Level 13  
    witaj!!!
    proponowalbym dorobic drugi taki kluczyk z pilotem i po sprawie.
    pozdrawiam!
  • Level 13  
    Dorobić to nie jest rozwiązanie, gdyż nie bede nosił "pięciu" kluczyków. A baterie dosyć szybko "padają" bardziej mnie interesuje jak zdemontować lub nieruchomić ten alarm nie wyrządzając większych szkód. Szczerze mówiąc jeszcze nic nie rozbierałem, ale zastanawiam sie czy ten alarm nie jest jakoś połączony z komputerem i jak go zdemontuje to całkowicie unieruchomie auto.
  • Level 10  
    pewnie masz omegę z lat 94-95 bo tam był taki immobiliser dopiero w omegach 96 montowano immobiliser z transponderem zamontowanym w kluczyku i można otwierać drzwi kluczem i odpalać w twoim przypadku auto musi być otwierane pilotem a klucz kosztuje ok 400 zł w aso opla Myślę z ze taniej i szybciej będzie dorobić klucz niż przekombinować instalację
  • Level 11  
    Samo programowanie pilota kosztuje 98 zł pilot około 200(dane z ASO Sosnowiec Środula) ,używka na allegro około 60 zł
  • Level 10  
    ja tydzień temu programowałem pilota do Omegi B 94 w ASO Opla i zapłaciłem 50 zł. operacja trwała 3 minuty
  • Level 14  
    Napisz jak go programowali to może my tak zrobimy :D
  • Level 10  
    w serwisie programowanie polegało na podłączeniu samochodu pod komputer i przełączeniu funkcji podczerwieni z odbioru na nadawanie.
    Ale czytałem w innych postach , że aby zaprogramować pilota należy włączyć zapłon utworzyć drzwi kierowcy i kierując pilota w stronę odbiornika w podsufitce wcisnąć przycisk.Po tej operacji powinna zamrugać górna lampka( oznaka że pilot jest zaprogramowany). W mojej omedze taki sposób się nie sprawdził i dlatego udałem się do serwisu pozdrawiam.
  • Level 10  
    Ja mam Ome z 97 mi padał pilot spróbuj tego wejdz do samochodu włącz zapłon i naciśnij na pilocie dwa przyciski na raz na kilka sek. zamki w drzwiach powinny się zamknąć i otworzyć . BANDIT
  • Level 11  
    Mylicie programowanie z synchronizacją
  • Level 13  
    Witam.Na odpowiedz piszącego jak ominąć wlączanie imo z klucza jest bardzo proste w drzwiach pod tapicerka w okolicach wkadki zamka jest zlączka chyba trzy przewody i to jest powiązane z imo najprościej rozpiąć te zlączke i po klopocie możesz zamykać z klucza a imo nie zadziala