Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ADSL Modem Router Planet - bez instrukcji, kilka pytań...

ozy2001 08 Dec 2005 23:23 8925 4
    ozy2001
    Level 28  
    Witam. Mam takie coś jak w temacie postu. Model dokładnie ADE-4000

Jakie jest domyyślne hasło admina i login. Czy one znikną, jak wcisne reset?? I na jakim ip odpowie mi konfigurator routera??

Ma ktoś do tego sterowniki?? na stronie producenta znalazłem od tego modelu, tylko wersji "b"

Dzięki, Pozdrawiam!!
    LEM
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    ozy2001 wrote:
    Witam. Mam takie coś jak w temacie postu. Model dokładnie ADE-4000

Jakie jest domyyślne hasło admina i login. Czy one znikną, jak wcisne reset?? I na jakim ip odpowie mi konfigurator routera??

Standardowo fabrycznie lub po resecie zgłasza sie on na IP 10.0.0.2

Standardowo nazwa użytkownika brzmi: admin a hasło: epicrouter

ozy2001 wrote:
    Ma ktoś do tego sterowniki?? na stronie producenta znalazłem od tego modelu, tylko wersji "b"

Kolega chyba żartuje .... sterowniki ... :?: Przeciez jest to urządzenie sieciowe aktywne i niezależne od jakiegokolwiek komputera.

Tu znajdziesz instrukcje w pdf-ie w języku polskim http://www.planet.a.pl/filemanager/download/1197/ADE-3000-4000%2007.2004.pdf myślę, że po jej lekturze troche sie Tobie wyjaśni wątpliwości.
    ozy2001
    Level 28  
    Po resecie routera i skonfigurowaniu komputera, by pobierał adres IP dynamicznie z routera. Próbuję połączyć się z routerem na adresie 10.0.0.2 szuka i szuka i nic.

Kiedy podłanczam router do kompa za pomocą kabla USB dostaję monit od Windows: Znaleziony nowy sprzęt: USB NET CARD - Myślę, że to są dobre powody przypuszczać, że jednak jakieś sterowniki są wymagane, jeśli chce się skonfigurować połączenie w tym routerze.
    LEM
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    ozy2001 wrote:
    Po resecie routera i skonfigurowaniu komputera, by pobierał adres IP dynamicznie z routera. Próbuję połączyć się z routerem na adresie 10.0.0.2 szuka i szuka i nic.

No tak, ale zapewne po resecie domyślnie router ma wyłaczone DHCP, wiec nie ma szans, zeby przydzielił IP. Przecież można ustawić w komputerze na chwile IP na sztywno w tej samiej klasie na jakiej pracuje ten router (np 10.0.0.1). Wtedy napewno sie da z nim połączyć przez przeglądarke internetową i skonfigurować go można będzie wedle upodoban.

ozy2001 wrote:
    Kiedy podłanczam router do komputera za pomocą kabla USB dostaję monit od Windows: Znaleziony nowy sprzęt: USB NET CARD - Myślę, że to są dobre powody przypuszczać, że jednak jakieś sterowniki są wymagane, jeśli chce się skonfigurować połączenie w tym routerze.

Wprawdzie nie znam tego routera, jednak ze wszystkimi postępuje sie podobnie .... a o sprzęcie firmy planet mam zdanie wyrobione ale zostawie to dla siebie :D
    ozy2001
    Level 28  
    Połączenie DHCP działa, bo adres sieciówka dostaje bez problemu. Problem rozwiązałem poprzez zalogowanie się do urządzenie przez telnet. Trochę dziwnie się konfigurowało, ale jakoś poszło.

Teraz wszystko hula jak należy, jednak dalej nie można się zalogoać przez HTTP.

Jednak, główne problemy zostały rozwiązane. rauter dzieli połączenie i obsługuje drukarkę sieciową, więc...

Nie ja kupowałem router, to do czego był potrzebny tej firmie załatwiłby jakikolwiek asmax.

Temat zamknięty, Pozdrawiam!!!