Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD do Noki 6100 i Siemens C65 po upadku

organ 09 Dec 2005 18:50 819 5
    organ
    Level 14  
    Hmm... Mam pytanie czy po wymianie wyswietlacza powinno sie wgrywac nowy soft do telefonu? Chodzi o Nokie 6100... Kupilem od goscia wyswietlacz LCd do tego telefonu i po wsadzeniu podswietla sie tylko i wyswietla caly czarny ekran... Gdy wsadze inny LCd (od Noki 3100) to wyswietla wszystko Ok. Powiedzialem kolesiowi ze ekran nie dziala, a On mowi ze trzeba wgrac nowy soft... Poniewaz jestem poczatkujacy to się pytam... :)
  • Helpful post
    tino2003
    Admin of GSM Group
    NIestety ale tak nie raz się zdaża ze trzeba wgrać nowy soft. Przy zakupie LCD trzeba było zwrócić uwagę na kolor paska LCD lub na kolor kropki na wyświetlaczu powinny te kolory zgadzać się z tymi na oryginalnym, a teraz musisz jej wgrać nowy soft i dopiero będzie chodził LCD.
    pozdr
    organ
    Level 14  
    A jeszcze takie pytanko mam... No więc jak włoże do tej Nokii działąjący wyświetlacz, to samo LCD działa ale bez podświetlenia... Dopiero gdy mocno docisnę złącze wyświetlacza do płyty to zaczyna się podświetlac LCD i zapalają się dwie diody od podświetlania klawiatury... Pozostałe diody wogóle nie działają... Dodam że telefon został przez kogoś wyprany... :) Da się coś z tym zrobić domowym sposobem?

Ps.
    Jest ktoś z Krakowa kto tanio wga mi soft ? ;)
  • Helpful post
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Więc należałoby też wykąpać ten telefon w wanience i pewnie nie zaszkodziłoby przelutować gniazdo od LCD na płycie, bo one w sumie to słabo się trzymają i jednego razu chciałem wyciągnąc LCD nie przytrzymałem gniazda i wyrwało się.
    pozdr
    organ
    Level 14  
    Hmm... Kurde a domowymi sposobami coś moę zrobic? Bo to w sumie mój pierwszy rozebrany telefon :) I nie posiadam wanienki ultradźwiekowej... Najwyżej dam sobie spokój z ta Nokią bo kupiłem juz Siemensa C65 po upadku który się nie włacza... Moze tutaj mi cos podpowiesz od czego powinienem zaczac?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    To zrobiłeś błąd kupujac c65 po upadku bo przy odrobinie szczęścia nawet jak go naprawisz to za jakiś czas od nowa będą z nim problemy. Też standardowo: kąpanie, grzanie, soft. Ja takie siemensy próbuję pierwsze flashować, jeżeli nie idzie to trzeba własnie wykąpać i wygrzać, jeżeli dalej nie chce przyjąc softu to jest już tylko jako dawca organów. Są sztuki że się je robi ale mam też dwa które już nie wstały. Ogólnie są one upierdliwe i ciężkie do naprawy, płyty też łatwo im się wykrzywiają i wtedy to już jest jazda na całego telefon chodzi a za chwilkę jest dead itd.
    pozdr