logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Citroen C4 Picasso - przedni nawiew nie działa , silnik nie chce wystartować

siwekyhy 27 Wrz 2024 18:03 192 7
REKLAMA
  • #1 21241641
    siwekyhy
    Poziom 14  
    Witam

    Mam problem z nawiewem z przodu wogule przestał działać a z tyłu działa . Przeszukałem wiele forów i nie znalazłem rozwiązania .

    Rozebrałem silnik nawiewu szczotki w porządku jak podpinam go do akumulatora bez rezystora regulującego obroty , za każdym razem działa.

    Na kostce zasilającej jest 12 V po włączeniu silnika 14 V . Jak podłączyłem pod tą kasetkę zasilająca sam wentylator również działa .

    Jak wyciągnąłem lekko na zewnątrz podłączony wentylator następnie włączyłem silnik i nawiew dalej nie działał. Jednak wystarczyło lekko ruszysz łopatkami wentylatora i silnik zaczyna pracować a także można regulować obroty . Wygląda jak by nie mógł po sterowniku wystartować . Zamówiłem nowy regulator jednak dalej było to samo .

    Po podłączeniu woltomierza do tej małej kostki sterującej napięcie przy regulacji , regulowało się między 13 a 14 V .

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 21245720
    johnny833
    Poziom 38  
    E tam, pewnie problem w BSM.
  • #4 21247587
    siwekyhy
    Poziom 14  
    Szczotki sprawdzałem tak jak pisałem wcześniej , podpięty bezpośrednio do akumulatora za każdym razem startuje bez problemu . Wymieniłem rezystor dalej jest to samo.

    Dokładniej bsm? Da się go sprawdzić ?

    Wszystko inne działa w samochodzie.

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 21248106
    Aleksander_01
    Poziom 42  
    Typowa usterka silników z komutatorem, masz tzw martwe pole. Jedna lub dwie szczotki nie mają styku z komutatorem i nie płynie prąd. Lekkie ruszenie wałem i szczotki łapią kontakt. Gdy wał wiruje to bezwładnośc robi swoje.
    Silnik do wymiany, moe naprawisz tego.
  • REKLAMA
  • #6 21248140
    siwekyhy
    Poziom 14  
    Po otwarciu dmuchawy przepatrzyłem też "płytki" komutatora żadna nie wyglądała na wypaloną. Może i faktycznie coś z sama dmuchawa jest nie tak tylko dziwi mnie czemu za każdym razem działa po podpięciu bezpośrednio do akumulatora. Próbowałem kilkanaście razy i za każdym razem rusza .

    Pozdrawiam
  • #7 21248397
    johnny833
    Poziom 38  
    Bo tutaj problem jest jak zwykle z diagnozą. Mierz żarówką np H7 zamiast miernika. Wszystkie "grube " połączenia koło silnika sprawdzasz żarówka. Prąd "przychodzi " przeważnie z BSM. Dlatego jego usterka powoduje podobne problemy.
  • #8 21302159
    siwekyhy
    Poziom 14  
    Pomogła wymiana samego wentylatora na nowy . Działa nawet na starym regulatorze . Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
REKLAMA