Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra 1.6i, wysokie obroty, rozładowany akumulator

niger7 09 Gru 2005 23:26 1796 2
  • #1 09 Gru 2005 23:26
    niger7
    Poziom 10  

Witam
    mam problem ze swoja asterką.najpierw podczas jazdy zaczeły gasnąc mi kontrolki (taj jaby akumulator padał)świeciła mi sie kontrolka silnika.sam silnik zaczał szarpać, w czasie zwalniania, silnik nagle wskoczył na 2000obr. myslałem ze moze ciegno gazu sie zaczepiło, ale było ok. po zgaszeniu, akumulator był padnięty i musiałem odpalic auto na pych. wczesniej miałem problrmy z rozrusznikiem i wymysliłem zobie ze to jego wina. na drugi dzien jechałem juz bez rozrusznika (na pych)zrobiłem chyba z 90 km, przy podjeżdzaniu do skrzyzowania silnik znowu wskoczył na 2000 obr. po dwóch dniach kiedy chciałem założyć nowy rozrusznik okazła sie ze akumulator padł miał niecałe 2V.
    pomocy!!! dodam ze auto ma lpg,

0 2
  • #2 10 Gru 2005 00:00
    marving
    Poziom 14  

Najwyraźniej akumulator dostał zwarcia. Włóż sprawny i się przejedź.
    Jeśli nowy będzie się rozładowywał, może to być wina regulatora napięcia w alternatorze. Prawdopodobnie dodatkowo trzeba będzie udać się na usunięcie błędów z komputera, jeśli przy okazji zwarć się lekko nie zważył bo i tak bywa.

0
  • #3 10 Gru 2005 15:23
    niger7
    Poziom 10  

dzięki za rade. sparwdziłem regulator napięcia - jest dobry, szczotki tez jeszcze długo pożyją. ładowanie jest. dzisiaj naładowałem akumulator, wymieniłem przewody wysokiego napięcia i świece. zrobiłem pare kilomerów (pokarałem go lekko:-) i narazie nie powtorzyły się te objawy. pojeżdże troche na benzynie żeby sobie trochę "podjadł".

0