Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips chassis GR2.2AA " obraz pompuje "

Fikszyn 10 Gru 2005 01:12 1801 14
  • #1 10 Gru 2005 01:12
    Fikszyn
    Poziom 18  

Witam. Objaw jest taki że przy zmianie treści obrazu z jasnego na ciemny zmienia się szerokość obrazu (pompowanie).. Nie chcę Kolegą sugerować co już sprawdziłem, czy wymieniłem aby się nie zapętlić poszukiwaniu usterki. A straciłem ładnych parę godzin , na dodatek oscyloskop mi padł przy nim.
    Wszelkie sugestie mile czytane.:D

• #2 10 Gru 2005 09:00
    euro2L
    Poziom 41  

Usterki szukałbym w obwodzie prądu kineskopu

• #3 10 Gru 2005 11:15
    Fikszyn
    Poziom 18  

W obwodzie WN sprawdziłem elementy RLC są OK. Łącznie z modulatorem O/W i liniowością. Dalej przy jaskrawym tle zwęża się w poziomie i występują zniekształcenia poduszkowe. Korekcja Ost/West działa ale nie idzie zwęzić szerokości do minimum.

• #4 10 Gru 2005 17:11
    stanislaw piechucki
    Poziom 36  

Sprawdz wydolnosc napiecia +B,elektrolit!.Powodzenia.

• #5 10 Gru 2005 20:47
    Fikszyn
    Poziom 18  

Napięcia prawidłowe +B148V ,elektrolity wymienione.Bez powodzenia

• #6 10 Gru 2005 21:52
    psiku
    Poziom 10  

Jak to z Philipsem!!! Remont zasilacza powinien załatwić sprawę. Miałem kilka takich przypadków, przetwornica nie wyrabia prądowo!Powodzenia!

• #7 11 Gru 2005 00:13
    Fikszyn
    Poziom 18  

Kolego Psiku pisze powyżej<Napięcia prawidłowe +B148V ,elektrolity wymienione.Bez powodzenia >

• #8 11 Gru 2005 02:27
    mirekel
    Poziom 18  

Według mnie, to pompowanie jest skutkiem niewydolności przetwornicy.usterki poszukiwał bym w obwodzie stabilzacji napięcia przetwornicy.

• #9 11 Gru 2005 09:03
    amik9m
    Spec od TV

Podstaw (nie sprawdzaj) C2547 i D6547.

Pozdrawiam.

• #10 11 Gru 2005 12:21
    danao
    Poziom 24  

Witam.Ja miałem taki przypadek, że opory w przetwornicy 1 ohmowe albo nie miały swojej wartośći(zwiekszona), albo trafiłem na wstawione 2,2 ohma i objaw był taki sam, a napiecia po wtórnej sa prawidłowe.Nie mam schematu, ale jeśli to te schasssi to sa one 0,2 W...Warto sprawdzić ....Równiez byłem zdziwiony, ale pózniej dumny ze znaleziska...

• #11 11 Gru 2005 17:59
    psiku
    Poziom 10  

Przecież o tym pisałem! Wymienić wszystko w przetwornicy!!! Chodzi o to że napięcia będą się zgadzać ale prądowo nie wyrabia!!!

• #12 12 Gru 2005 00:04
    Fikszyn
    Poziom 18  

WYMIENIŁEM co mogłem!!!... i nic? :cry: W złomie znalazłem takie samo chassis ale podstawiłem tylko płytkę z wzmacniaczem RGB i korekcją ost/west (na cokole kinola osadzona tylko ona jeszcze się nadawała do czegoś)) i wiecie co … jest O.K. :D TV prawidłowo funkcjonuje. Próbowałem jeszcze raz naprawić wyszukać tą zakałę, podmieniłem tranzystory smd i BD440 oczywiście kondonki, sprawdziłem rezystorki , ścieszki na starej płycie tej walniętej .Podstawiłem pełen nadziei … d..a blada !!!- to samo. :?: Jaka jest tego przyczyna nie wiem. -To tylko PHILIPS-. Może gdybym dysponował sprawnym oscyloskopem było by po kłopocie. Może ktoś miał podobny problem? Interesuje mnie nadal co mogło być przyczyną tego pulsowania (jasne tło wąski obraz i lekka poducha taka od ¾ ekranu w dół, ciemniejszy –szerokość zadurza)

• #13 12 Gru 2005 08:49
    euro2L
    Poziom 41  

A diody wymieniłeś na tej PK lubią robić w konia /na miernik dobre a w końcu uwalone / wymien bez sprawdzania / chociaż wiesz gdzie jest usterka dla ciekawości na przyszłośc ja bym kopał dalej w na PK aż znalazł /

Dodano po 1 [minuty]:

A jeszcze jedno podstaw podstawke kineskopu

• #14 12 Gru 2005 12:03
    Fikszyn
    Poziom 18  

Klient odbiera go w czwartek , próbuje jeszcze szukać na tej płytce zostały mi jeszcze diody smd do podmiany( na mierniku dobre )jak kolega sugeruje(…gdzie kończy się logika ,zaczyna się elektronika.)
    PS . Z tym cokołem nie wiem co biega? Przewód od fokusa tak się trzyma że musiałem przylutować podstawkę do drugiej PK

• #15 18 Gru 2005 16:25
    Fikszyn
    Poziom 18  

Nie udało się znaleźć smroda.:!:
    Dziękuje wszystkim za pomoc . Życzę zdrowych ,pogodnych Świąt B.N.
    :D :D :D
    Temat zamknięty.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME