Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamarzanie zamków

bodzio250 12 Lis 2006 22:22 33392 63
  • #61 12 Lis 2006 22:22
    adam_aa22
    Poziom 11  

Do wszystkich a w szczególności do andrzeja1982 który prowadzi zakład. Sam jeżdze golfem 3 i doświadczyłem tego samego problemu i nie było mi obce wsiadanie przez tylne drzwi zimą:) aż do momentu kiedy dowiedziałem się od kogoś na czym polega wada tych zamków nie tylko w golfach ale także w seatach bo przecież to prawie to samo auto. Chodzi o to że mechanizm zamka jest zamontowany w takim miejscu, że woda która przedostaje sie między szybą a uszczelką spływa prosto na zamek co powoduje w efekcie zamarznięcie takiej małej zapadki która przez to nie odbija i pociągając za klamkę nie ma ona o co "zachaczyć". Nie będę sie już dalej zagłębiał w szczegóły bo to nie o to chodzi. Rozwiązanie jest proste chociaż może sie wydawać prymitywne. Należy dokładnie wymyć zamek najlepiej w benzynie ekstrakcyjnej, póżniej spryskać jakimś preparatem najlepiej silikonowym i dodatkowo posmarować smarem grafitowym który nie przepuszcza wilgoci. Jednak najważniejszą czynnością jest podklejenie kawałka zwykłej folii silikonem albo jakimś klejem tak aby spływająca woda po szybie a póżniej do wnętrza dzwi co jest normalną rzeczą nie kapała na zamek. Bez tego kawałka folii problem prędzej czy póżniej powróci. Ja zrobiłem tak w swoim golfie i od 4 lat mam spokój!!! W tylnych drzwiach nic sie nie dzieje bo do niego nie przedostaje sie woda spływająca po szybie. Polecam wszystkim ten sposób, sprawdzony w 100% !!!!!!!!! Pozdrawiam wszystkich!

• #62 30 Gru 2007 21:41
    radzio120
    Poziom 2  

Witam ja mam seata cordobę vario i mam wielki problem z zamkami, przód wogóle sie nie chce otworzyć myślicie ze to jest problem z zamkami ???? doradzi mi ktoś cos dobrego żeby wreszcie było spokojnie wchodzenie przodem a nie tyłem :D:D:D pozdrawiam i czekam na odp.:D

Dodano po 4 [minuty]:

adam aa22 masz racje ale jak nie chce rozbierać drzwi.... a u mnie to to samo co u ciebie Adam. U mnie byly otwierane drzwi przez mechanika z seata :( bo moja mama zatrzasneła cały samochod i od tam tej pory uszczelki przy szybie nie ma moj samochod :/ po dwóch stronach drzwi i od tam tej pory zatrzaskują sie i nie moge otwierac wiec tyłem wchodzimy :) pozdrawiam i czekam na odp

• #63 30 Gru 2007 21:46
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Jak chcesz usunąć usterkę bez rozbierania drzwi? a może liczysz na czarodziejskie zaklęcie? Musisz rozebrać wszystko, wyciągnąć zamki, wyczyścić przesmarować i włożyć nawe uszczelki szyby lub podkleić folię jak pisał adam_aa22.

• #64 30 Gru 2007 22:53
    radzio120
    Poziom 2  

kolego poczytaj sobie na 1 2 stronie wszystko jest napisane ja chyba zastosuje to co oni piszą bez rozbierania drzwi kupe roboty rozbierałem je u mnie w seacie dosyć cieżko sie dostać do zamka :/ wiec wiesz powiedziec łatwo trudniej zrobic

Dodano po 3 [minuty]:

mam na zamki sposob sprawdzony wielosezonowo:)wystarczy strzykawka i olej-mixol to takie cosik do silnikow dwusuwowych dziala rewelacja i nawet przy -20 spokojnie otwieram drzwi :)nie niszczy zamkow ani lakieru. <<<< POWIEDZCIE CZY TO DOBRY SPOSÓB