Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wielki problem - Citroen XSARA - POMOCY !!!

apepol 10 Dec 2005 10:52 10012 3
IGE-XAO
    apepol
    Level 10  
    Witam Was wszystkich.

Jestem tu nowy ale mam nadzieje ze nie pisze tego postu jako ostatniego.
    Mam kilka drobiazgów do poprawienia w mojej Xsarze (XSARA I - 1,9 TD '99 COUPE), ale nigdzie, ale to zupełnie nigdzie nie byłem w stanie znaleźć rozwiązania. Może Wy mi pomożecie??

1. Nie działa mi pilot centralnego zamka (składany kluczyk) - (dodam, że działał, lecz po upadku już nie działa), byłem u jakiegoś elektronika, powiedział, że trzeba zgrać kluczyk z samochodem wprowadzając nowy kod i powinno być dobrze (wziął się za naprawę i nic mu się nie udało zrobić), kolejny powiedział to samo ale ma teraz dużo pracy i umówiony jestem na 16 grudnia - trochę to późno ale jak będzie trzeba to poczekam). Pilot ma nową baterię i jest sprawny technicznie. Miał ktoś z Was taką sytuacje? Co mam robić?

2. Palą się bezpieczniki długich świateł - Kolejny problem to długie światła, a w zasadzie ich brak. Działa mi tylko jedno ale ostatnio kombinowałem podłączenie na krótko i już też nie działa. Chodzi o to , że w momencie włączenia długich zapalają się one na chwile i zaraz gasną bo bezpiecznik się spala. Nie wiem jakie powinny one być seryjnie, ja włożyłem 10A i później 15A i nic efekt taki sam. Co z tym zrobić??

3. Pali się kontrolka ABS - oddawałem samochód do lakiernika, miałem drobny defekt lewego błotnika i był on wymieniany :o), po odebraniu auta od mechanika kontrolka ABS się ciągle pali. Nie wiem co jest tego powodem, może brak jakiegoś bezpiecznika, może zużyte klocki hamulcowe, może zabrudzone czujniki na kole zębatym ABS-u?? Nie mam pojęcia , potrzebuje Waszej rady. Dodam, że możliwe jest że brakuje i jakiegoś bezpiecznika bo miałem również wymienianą skrzynkę bezpieczników w komorze silnika. Pomocy!! :o(

4. Bezpieczniki - Ten problem nurtuje mnie najbardziej. Nie jestem elektronikiem ani kimś kto znałby się na schematach, choć nawet schematów nigdzie nie znalazłem, żeby naprawić tą usterkę sam. Sytuacja wygląda następująco: przy wymianie lewego błotnika musiałem również wymienić skrzynkę bezpieczników w komorze silnika (była połamana), obawiam się, że brakuje mi czegoś i stąd pojawiają się moje problemy. Otóż jest tam sporo wolnych miejsc na bezpieczniki zwykłe i te duże (nie pisze fachowo bo się na tym po prostu nie znam). Nie chcę oddawać po raz kolejny autka w ręce mechanika bo już im nie ufam. Zbawiennym dal mnie byłby rysunek albo jakieś zdjęcie skrzynki bezpieczników komory silnika i najlepiej również w kabinie samochodu. Mógłbym sobie na tej podstawie sprawdzić czego mi brakuje ewentualnie czy mam dobre bezpieczniki już pozakładane. Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

5. Elektryczna regulacja świateł - Nie działa choć jest. Podejrzewam tu udział brakujących bezpieczników lub spalone silniczki (choć zapewniano mnie ze są dobre). Pomocy??

Mam nadzieję, że mi Pomożecie. Ewentualnie skierujecie do kogoś kto mi pomoże. Ale myślę, że można polegać na użytkownikach Xsarci wsparcia technicznego ??

----------------------------------------------------------
    XSARA I - 1,9 TD '99 COUPE
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
    nfoka
    Level 17  
    cala sprawa wyglada kiepsko. co dokluczyka to fakt jesli byla wymieniana bateria albo akumulatro to trzeba na nowo "zgrac" zeby BSI rozpoznawalo kluczyk.

slabo natomiast wyglada reszta, jesli puszka bezpiecznikow byla peknieta itd to pytanie zasadnicze kto ja wymienial i jak :-) w Xsarze masz BSI i tuaj zwykly elektryk z miernikiem duzo nie zwojuje, schemat byl na elektrodzie i jak zgrac pilota z BSI wiecej tez na stronie klubu citroena

kategorycznie odradzam podlaczanie na krotko i probowanie az bezpiecznik sie nie przepeli ( 40 A :-( ) bo jak "uwalisz" BSI to dopiero bedziesz mial wydatki !!!!!!

poszukaj dobrego elektronika co na BSI sie zna i ma doswiadczenie albo znajdz jakis servis Cytryny

pozdrawiam
  • IGE-XAO
    apepol
    Level 10  
    nfoka wrote:
    cala sprawa wyglada kiepsko. co dokluczyka to fakt jesli byla wymieniana bateria albo akumulatro to trzeba na nowo "zgrac" zeby BSI rozpoznawalo kluczyk.

slabo natomiast wyglada reszta, jesli puszka bezpiecznikow byla peknieta itd to pytanie zasadnicze kto ja wymienial i jak :-) w Xsarze masz BSI i tuaj zwykly elektryk z miernikiem duzo nie zwojuje, schemat byl na elektrodzie i jak zgrac pilota z BSI wiecej tez na stronie klubu citroena

kategorycznie odradzam podlaczanie na krotko i probowanie az bezpiecznik sie nie przepeli ( 40 A :-( ) bo jak "uwalisz" BSI to dopiero bedziesz mial wydatki !!!!!!

poszukaj dobrego elektronika co na BSI sie zna i ma doswiadczenie albo znajdz jakis servis Cytryny

pozdrawiam

dzieki wielkie za odpowiedz

Moze wiesz jak zgrac takiego pilota?? Albo podpowiesz gdzie szukac?? Bo ja szukalem i jakos nic nie moge znalesc :(

Skrzynke bezpiecznikow wymianialem sam. A w zasadzie zakłądalem ja sam, bo elementow starej skrzynki pozbyl sie mechanik, ktory naprawial mi samochodzik. Zadne kable nie byly rozlaczane wiec pomylke w podlaczeniu wykluczam.
    Wydaje mi sie ze jedynym sposobem na sprawdzenie czy wszytsko w niej jest ok to rozebranie jej na czynniki pierwsze i podlaczenie na nowo (moze gdziejs jakis kabelek jest za mocno naciagniety i poprostu sie przerwal albo cos podobnego.

jesli chodzi o podlaczenie dlugich swiatel na krotko to mysle ze sie nic nie powinno spalic bo przechodzi to wszytsko przez bezpiecznik 10 A i wysztko jest ok. 10A to nie 40A wiec mysle ze jak cos bedzie nie tak to go poprostu wywali :) Obym mial racje :o)

Dolaczam mala fotke moze ktos na nia zerknie i odpowie mi na pytanie na niej zawarte?? Jesli to jest to co ja mysle to mozliwe ze znam powod nie dzialania ABS-u

Pozdrawiam i czekam na nowe wiesci
    Potrzebuje Waszej pomocy