Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KIA CARNIVAL II pilot centralnego zamka brak reakcji

pysz2 10 Dec 2005 21:04 15953 19
    pysz2
    Level 11  
    Witam mam problem z pilotem KIA CARNIWAL II prawdopodobnie rozprogramował się ,rozebrałem go ,bateria O.K,dioda świeci po wciśnięću klawisza otwarcia (jest to orginalny pilot Bontec 002). Dobrałem się do modułu (centralka KIA ok54a) zasilanie +12 O.K , masa O.K ,koniec pomysłu,proszę o pomoc pozdrawiam pysz2:cry:
    mark 1970
    Level 10  
    Witam, mam taki sam problem z Kia Carnival 2 jak ty z pilotem centralnego zamka,wymontowałem akumulator na 15 minut i po włozeniu przestał działac central z pilota,mozesz mi napisac co było u ciebie zepsute lub gdzie to naprawic i ile kosztuje. pozdrawiam i dzieki z góry za odpowiedz.
    kangurek123
    Level 18  
    Witam

Też miałem podobny problem u klienta . Pojechał do serwisu i tam za 100 zł mu to zrobili bez problemów . Podobno podłączali komputer czyli bez Hi-scana ani rusz.

Pozdrawiam
    lukado1
    Level 20  
    nieprawda. w carnivaluII bez kompa sie to robi. oszukali
    kangurek123
    Level 18  
    To napisz jak -chyba o to chodzi , nie ?
    slawus420
    Level 1  
    kto mi pomoze zsynchronizowac pilota z centralnym zamkiem?istnieje jakis schemat?
    kangurek123
    Level 18  
    Witam

Podaję instrukcję synchronizacji ( programowania ) pilota c.zamka .
    1.Zewrzeć zworką piny 12 i 16 gniazda diagnostycznego 20 stykowego.
    2. Włączyć zapłon
    3. Nacisnąć przycisk Lock pilota dwa razy i jeśli odnieśliśmy sukces brzęczyk odezwie sie na około sekundę
    4.Wyłączyć zapłon - wyjąć zworkę i sprawdzić czy zamyka i otwiera

I to wszystko.

Pozdrawiam
    shaqi
    Level 11  
    czy ktoś robił tą metodą na zworki?
    działa to?
    kangurek123
    Level 18  
    Co za dziwne pytanie ? Jakbym nie robił to bym nie pisał

pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    shaqi
    Level 11  
    a gdzie jest te gniazdo diagnostyczne?
    ja mam carnivala z 2003roku 2,9crdi
    kobra_a
    Level 11  
    Witam
    Gniazdo diagnostyczne 20 stykowe znajduje sie pod maską obok akumulatora.
    Pozdrawiam
    macieku
    Level 11  
    opis złącza jest tutaj:
    http://pinoutsguide.com/connector/20_pin_Kia_diagnostic_special_connector.shtml

Dodano po 15 [minuty]:

oraz oryginalny plus tłumaczenie opis jak to zrobić :-)
    http://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#en|pl|1.%09Usi

Dodano po 1 [minuty]:

poobcinało link-a więc poprawka:
    http://tiny.pl/hgrjh

Dodano po 29 [minuty]:

działa :-)
    tylko dla roczników 2002 i dalej trzeba użyć pinu 17 oraz 5 zamiast 6 i 12.
    Przed chwilą zaprogramowałem w swoim carnivalu pilota więc jest po teście empirycznym. Co ciekawe działa tylko dla jednego pilota (tego który był jak drugi przy programowaniu) ale może to jakiś mój błąd. (moje piloty były kompletnie różne od różnych modeli carnivala i może stąd ten problem.
    leonwlkp
    Level 10  
    Mam problem. W moim aucie nie ma takiego samego gniazda diagnostycznego jak piszecie. Z 20 pinow widze tylko kilka a mianowicie brak 6 i 17 a co za tym idzie nie wiem jak zewrzec piny. Zdjęcie wyśle pozniej dodam iż skrzynka bezpiecznikowa jest opisana Molex 35254 czy to komputer ?

http://img1.vpx.pl/up/20100910/dsc0035058.jpg
    juraskie
    Level 8  
    Witam,
    podłączę się do tematu.
    Posiadam Kia Carnival II, rocznik 2010, metoda ze zwieraniem pinów nr 12 i 16 nie działa. Metoda ze zwieraniem pinów odpada, ponieważ w moim złączu pin nr 17 jest pusty, w złączu są jedynie blaszki w pinach z numerami: 4, 5, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 18. Wspomniane złącze diagnostyczne znajduje się pod maską obok akumulatora.
    Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, które piny powinienem zewrzeć? Czy jest jakaś inna metoda?
    Pozdrawiam
    niedal
    Level 11  
    Witam. Posiadam Carnivala z 2009 roku, przy zakupie okazało się że stał z padniętym aku przez dłuższy czas. Zamontowałem nowy aku i nic nie musiałem programować, oba piloty działają. Może to sporadyczna procedura z tym programowaniem pilotów?
    paperos231
    Level 1  
    U mnie niestety w carnivalu 2005r sposób na zworki nie działa 😐macie jeszcze jakieś sposoby ?
    macieku
    Level 11  
    laptop z modułem diagnostycznym delphiego ... każdy w miarę ogarnięty warsztat zrobi to za 5dych czy coś w ten deseń. Procedura trwa 5 minut.