Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Dell Latitude C840 Piszczenie I Brzęczenie

set2004 10 Dec 2005 22:19 9071 8
    set2004
    Level 10  
    Siemka mam problem z lapem jest to Dell Latitude c840 mianowicie dziwnie brzęczy lub piszczy podam wszystkie objawy poniżej

Dziwnie zachowuje się przetwornica przynajmniej tak mi się zdaje podczas pracy emituje brzęczenie lub ciche piszczenie za uwarzyłem ze minimalizacja i maksymalizacja okien windowsa powoduje głośniejsze piszczenie wydobywające się z przetwornicy (DC/DC inwerter) reaguje intensywniej na zmiany obrazu na matrycy
    -Czy możliwe jest ze uszkodzona jest cewka na przetwornicy
    -Lub coś innego wpływa na emitowanie takich sygnałów
    Proszę o jakaś pomoc bo to brzęczenie irytuje strasznie a zwłaszcza gdy nie kręcą się wentylatory
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    danielossss
    Level 15  
    Proponuję zalanie elementów (transformator i cewki) żywicą- epoksydem. Warto wymienić kondensatory filtrujące na wyjściu zasilacza.
    jarysss
    Level 16  
    ja mam tez cos takiego z hp to wina zasilanai na plycie, nie rozbieralem swojego ale tam piszcza cewki albo trafa jak twoj nie ma gwarancji to rozbiez go i posluchaj co piszczy, ogolnie trafa i cewki zalewa sie zywica zeby nie piszczaly ale taka zeby nie rozposcily ci izolacji z drutow tych co sa nawiniete....u mnie w miescie facet przewija trafa i silniki zalewa je jakas zywica, moze u ciebie ktos sie tym bawi i ma taka zywice
    set2004
    Level 10  
    Rozebrałem lapa głośno i wyraźnie słychać że piszczy przetwornica DC/DC nie wiem jak mam zalać cewkę skoro jest ona zabudowana w jakiejś obudowie ale z niej wydobywa się ten dziwny pisk podaje linka jak wygląda ta cała przetwornica

http://photos.allegro.pl/photos/400x300/75/7584/758489/75848922

powiedzcie mi jak mam rozebrać ta cewkę i zalać ja a może da się ja wymienić na nową tylko niestety nie znam żadnych jej parametrów czy w sklepie elektronicznym koleś będzie w stanie określić rodzaj cewki a druga rzecz to ze zasilacz tez piszczy ale mam drugi trochę słabszy nie piszczy ale laptop nadal emituje piszczenie z przetwornicy wiec to nie wina zasilacza mam jeszcze jedno pytanko czy ta przetwornica jest tylko do płyty głównej, ładowania baterii itd… czy jest jeszcze dodatkowo przetwornica dla matrycy czy tylko ta jedna do wszystkiego ?? może coś z matryca jest nie tak bo na jasnym obrazie brzęczy ale dość cicho a gdy wchodzi czarny obraz załóżmy ze jakaś strona WWW to zaczyna dużo głośniej emitować dźwięk proszę o jakąś propozycje :)

jak sami widzicie cewka jest w jakiejś obudowie czy da sie to ściagnac zeby zalać zwoje zywica czy moze zalać bez sciagania :) (to coś z nalepka to cewka)
    set2004
    Level 10  
    to jak otrzymam odpowiedz zalezy mi bardzo na czasie
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    Jak wyciągniesz to laptop nie wstanie.
    Przynajmniej mój tak się zachowuje.
    Jest to przetwornica DC/DC całego zasilania.
    set2004
    Level 10  
    a jak mam rozebrać zabudowana cewke zaby muc ja zalać zywica ??

Moderated By jankolo:

Oj, kolego!

set2004
    Level 10  
    wie ktoś czy da sie rozebrać ta cewke tak zeby zalać ja żywica ??????