Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony DCR-TRV19E - nie nagrywa obrazu.

11 Gru 2005 11:10 2775 2
  • Poziom 11  
    Wtam

Kamera ma nie całe 2 lata, używana sporadycznie, nagrała dosłownie 8 kaset 60 minutowych. Obchodziłem się z nią jak z jajkiem - zero rysek na obudowie, nigdy nie spadła na ziemię.
    Poblem jest taki, w trybie CAMERA nie ma obrazu ani w wizjerze, ani na wyświetlaczu LCD tylko ciemny obraz (a w zasadzie jego brak). Jeżeli włączy się nagrywanie to nagrywa tylko dźwięk, obrazu nie ma.
    W trybie VCR wszystko w porządku, odtwarza wcześniej nagrane kasety.

Niechcący na stronie internetowej Sony (globalnej) natknąłem się na informację o trefnej serii przetworników CCD w różnych urządzeniach w tym mojej kamery. Objawy podane na tej stronie prktycznie identyczne z tym co mi się przydarzyło, tam opisują, że zniekształcenia (jakieś pasy) na wizjerze lub LCD, albo brak obrazu. I Sony naprawia tą usterkę za darmo.
    Pomyślałem, że to może być to. Zadzwoniłem do Sony Polska, żeby zapytać czy w Polsce też prowadzona jest taka akcja (na polskiej stronie zero informacji na ten temat). Pan odpowiedział, że tak i powiedział żeby sprzęt zawieść do najbliższego autoryzowanego serwisu ( w moim wypadku Kraków ul. Piłsudskiego). Pojawiłem się w serwisie ze sprzętem, oczywiście pierwsze pytanie Pani przyjmującej to czy sprzęt jest na gwarancji - nie, no to pani mówi, że naprawa będzi kosztować 380zł + części (AAAAAAAAA!!!!). Gdy jej powiedziałem, o tym że może być to problem ze strony wadliwego przetwornka, to niechętnie zerknęła na jakąś karteczkę z listą trafionych sprzętów i objawami. Mówi, że raczej to nie będzie darmowa naprawa, bo w jej instrukcji piszą, że to tylko przekłamania w wyświetlaniu na LCD czy wizjerze w trybie Camera lub brak obrazu na nich, ale nic nie piszą, że nie nagrywa obrazu. Moim zdaniem nie nagrywanie obrazu jest bezpośrednio związane z brakiem obrazu na LCD lub wizjerze (walnięty przetwornik CCD).
    Ostatecznie sprzęt zostawiłem do wysyłki do Warszawy i albo darmowa wymiana albo 80zł za zdiagnozowanie innej usterki i obliczenie kosztów naprawy.

Moje pytanie jest takie, czy z tego co napisałem może być to jednoznacznie ustreka matrycy CCD, czy nie. Druga sprawa to czy naprawiać tą kamerę w serwisie sony? Bo cena za naprawę strasznie wysoka. Proszę o pomoc i ewentualne sugestie w sprawie.
  • Poziom 13  
    Na 99% jest to przetwornik CCD ale może być również nie otwierająca się
    przesłona.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Drodzy forumowicze, REWELACJA !!!
    Serwis Sony poinformował mnie, że kamera naprawiona i w dodatku ZA DARMO!!!!. Czyli moja kamera niestety była z partii z wadliwym przetfornikiem CCD.

Temat kończę i pozdrawiam.