Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dysk SATA ??

11 Gru 2005 14:01 1040 3
  • Poziom 29  
    Witam,
    Musze kupić dysk twardy o pojemności ok. 200GB na Sata 1 lub 2 (pod kątem przyszłej zmiany platformy). Obecnie mam dysk Samsung’a SV0802N (IDE) jest on cichy prawie go nie słychać, ale ma też wadę system na początku się zwiesza na tapecie pulpitu na ok. 30s – jest to najprawdopodobniej wina tego, że mam płytę Abita AN7 na nForce2 Ultra 400 i kontroler dysku nie lubi za bardzo Samsunga. Płyta ta ma kontroler SATA zewnętrzny Silicon Image SIL3112A. Czy dysk Samsunga 200GB na SATA2 będzie poprawnie działać z tym kontrolerem (kontroler jest na SATA1 wiec całość powinna pracować na SATA1). Jeśli nie to, jaki polecacie cichy, mało awaryjny i w miarę szybki dysk. Czy można jakoś uaktualnić bios tego kontrolera, może ktoś wie o jakimś zmodowanym biosie do AN7 gdzie uaktualniono ten kontroler?
  • Poziom 29  
    Może komuś się to przyda jak ma tą samą płytę (kontroler Silicon Image SIL3112A). Kupiłem dysk Samsunga SATA2 model SP2004C – umówiłem się z sprzedawcą, że jak nie będzie działał to mogę go wymienić na inny dysk. Dysk działa u mnie poprawnie niezależnie czy ustawi go w tryb pracy SATA1 czy SATA2 na dysku (oczywiście działa w trybie SATA1, bo kontroler jest na SATA1 ). Windows instaluje się normalnie i wszystko jest normalnie wykrywane – oczywiście wcześniej trzeba w biosie włączyć kontroler SATA i przełączyć na uruchamianie systemu z dysku SATA.
  • Poziom 14  
    Na samsungach trzeba przestawić zworkę kompatybilności z sata1.
    jest opis na dysku.
    pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Dysk Samsunga działa już dłuższy czas z kontrolerem Silicon Image SIL3112A . Zero problemów z instalacją windowsa i sterownikami . Temat zamykam.