Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczna instalacja okienek

Stefan Rodemzgór 11 Gru 2005 18:29 1110 8
  • #1 11 Gru 2005 18:29
    Stefan Rodemzgór
    Poziom 13  

Witam,
    Chcialbym stworzyc plytke bootowalna z Windowsem i dodatkowym oprogramowaniem, ale tak aby automatyczna instalacja przebiegala bez mojego udzialu i zeby wszystkie potrzebne sterowniki od sprzetu takze sie instalowaly. Chcialbym tez aby wraz z systemem instalowaly sie programy takie jak antywirus, SP2, poprawki, odtwarzacze mp3, pakiet biurowy i inne. Dlaczego?- spytacie. Otoz, lubie sie bawic na komputerze i czesto sie zdarza ze system "siada", czasem jest to wina wirusa, konflikt oprogramowania a czasem ja sam cos "sknoce". Instaluje rozne programy : od kodekow, poprzez programy graficzne, gry, wirtualne maszyny, benhmarki, az do programow grafiki 3d i kompresji filmow. Z racji duzej aktywnosci, system czesto siada, niekiedy nie pomaga oczyszczenie rejestru i deinstalacja programow, wiec musze wgrywac system od nowa (zdarza sie ze co 2 tygodnie :-<). Caly proces jest czasochlonny, wiec chcialbym stworzyc plytke (moze nawet DVD) z ktorej system instalowalby sie w pelni automatycznie wraz z moimi licznymi programami. Podobno takie rozwiazanie stosuja serwisanci oraz nauczyciele informatyki... Prosze zatem o porade jak stworzyc taka plytke zeby czasem nie szwankowala i system dzialal poprawnie. Mam Windows XP Pro

0 8
  • #3 11 Gru 2005 20:39
    marek216

Poziom 43  

a nie wystarczy zaraz po zainstalowaniu wszystkiego zrobic punkt przywracania systemu ?

0
  • #4 11 Gru 2005 22:05
    tronic1
    Spec od komputerów

Po instalacji systemu i wszystkich potrzebnych sterowników i programów,po defragmentacji partycji zrób backup partycji Ghostem i wypal na płytę.Postawisz system w parę minut.

0
  • #5 11 Gru 2005 22:14
    paweliw
    Spec od komputerów

Proponowałbym Ci dwa możliwe rozwiązania:
    - instalujesz wszystko na swoim koputerze a potem robisz obraz dysku na CD/DVD lub inną partycję - opis tu http://komputery.katalogi.pl/temat19787/ i tu http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/ghost/nghost.php3
    - tworzysz instalacyjną płytę z systemem i wszelkimi programami, które mają być zainstalowane w trybie nienadzorowanym opis tu http://infojama.pl/sections.php?op=viewarticle&artid=149 i tu http://www.forum.explode.pl/viewforum.php?f=1

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, przy dzisiejszych cenach płyt można jednak stosować oba równocześnie (dla bezpieczeństwa).

Dziwi mnie jednak Twoje stwierdzenie:

Stefan Rodemzgór napisał:
    ... Z racji duzej aktywnosci, system czesto siada, niekiedy nie pomaga oczyszczenie rejestru i deinstalacja programow, wiec musze wgrywac system od nowa (zdarza sie ze co 2 tygodnie :-<)...

Nie rozumiem jak "duża aktywność" może mieć wpływ na działanie systemu ? Chyba, że mylisz aktywność z nieumiejętnością (konfiguracji, zabezpieczenia, obsługi, instalacji, aktualizacji itp.) wtedy rzeczywiście można instalować system nawet kilka razy dziennie ...

Mój komputer chodzi codziennie praktycznie 12-16 godzin, korzystają z niego cztery osoby (w tym dzieci ) instalacja ostatnia była ok. roku temu, tylko dlatego, że zmieniłem dysk ...

0
  • #6 12 Gru 2005 15:57
    Stefan Rodemzgór
    Poziom 13  

Otoz, lubie sie bawic na komputerze i czesto sie zdarza ze system "siada", czasem jest to wina wirusa, konflikt oprogramowania a czasem ja sam cos "sknoce".

Masz odpowiedź ;P Nie lubie smieci w kompie, a niektore programy zostawiaja wpisy w rejestrze, pliki w tempie, itp. Co do wczesniejszych wypowiedzi: dzieki za rady, ale nie mam Ghosta, co do linkow to zajrze.
    Nie mowie ze jestem specem od okienek, czesto cos "schrzaniam", dlatego tez chce sobie uproscic zycie ta plyta bootowalna...

0
  • #7 12 Gru 2005 18:34
    paweliw
    Spec od komputerów

Masz odpowiedź ;P Nie lubie smieci w kompie, a niektore programy zostawiaja wpisy w rejestrze, pliki w tempie, itp. Co do wczesniejszych wypowiedzi: dzieki za rady, ale nie mam Ghosta, co do linkow to zajrze.
    Nie mowie ze jestem specem od okienek, czesto cos "schrzaniam", dlatego tez chce sobie uproscic zycie ta plyta bootowalna...

Nie przesadzaj, do tego nie jest potrzebna ponowna instalacja systemu !
    Wystarczy odinstalowanie programów i usunięcie temp-a ...

0
  • #8 13 Gru 2005 13:17
    Stefan Rodemzgór
    Poziom 13  

No dobra, skoro nie mozecie uwierzyc ;). Powiedzmy ze po prostu jestem leń i przy zmianie systemu nie chce mi sie instalowac wszystkich programow od nowa. Wiec chce se zrobic samoinstalujaca sie plytke Windows... No ale dosyc tego gaworzenia, na zapodane linki powlazilem, poczytalem, ale jeszcze tego nie strawilem. Wydaje mi sie ze jednak znalazlem odpowiedz na dreczace mnie pytania, wiec pewnie wkrotce zamkne temat... Nara, i zycze na swieta wiecej wiary w ludzi ;P

0
  • #9 01 Mar 2006 12:56
    Stefan Rodemzgór
    Poziom 13  

Temat Zamykam. Punkty wnet rozdam.

0