Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens A 57 zdejmować simlocka czy nie ?

numerek12 11 Gru 2005 22:02 930 8
  • #1 11 Gru 2005 22:02
    numerek12
    Poziom 21  

sprawa wygląda tak :
    dziś kupiłem synowi fona -napalil się na siemens A 57 i jak się nalezy przewertowalem elke w poszukiwaniu wiedzy

wyglada na to że zdejmowanie simlocka wiąże się z ryzykiem smierci lub conajmniej błedów w dzialaniu telefonu
    czy tak jest ?

wiecie rozumiecie nowy tel zdejme simlocka a ten padnie to ja się wścieknę :(

kupiłem go z aktywacją w era tak tak - natomiast syn ma kartę popa więc chce stary nr ...ale jesli to czymś grozi to może zostawić simlocka ??

podpowiedzcie co robić ?

• #2 11 Gru 2005 22:08
    munenori
    Poziom 27  

Witam
    Zdejmujac simlocka tracisz gwarancje na telefon.
    Samo zdjecie nie grozi uszkodzeniem(ale wykonane przez speca).
    Pozdrawiam

• #3 11 Gru 2005 22:11
    numerek12
    Poziom 21  

tak wiem że trace gwarancję .....

ale tu wyczytałem że dla fachowcow ten tel tez jest "ciężki" do naprawy czy zdjecia simlocka ....

• #4 11 Gru 2005 22:29
    munenori
    Poziom 27  

Witam
    Telefony siemens ciezko jest uwalic "programowo",a spec z martechem zdejmie simlocka w kilka sekund,bez potrzeby rozbierania.
    Pozdrawiam

• #5 12 Gru 2005 00:33
    pawel
    Spec od GSM

niekoniecznie potrzebny jest martech, no ale jesli jest gdzies w zasiegu to ok.. Jesli go nie ma, a w "serwisie" robia a57 to nie ma problemu z smokiem z a57... Niemniej polecam sie upewnic czy tak jest...Trojmiasto to troche za daleko, zebym mogl pomoc :) Zreszta, zeby tylko ja ;)

• #6 12 Gru 2005 08:19
    tino2003
    Admin grupy GSM

Nawet martech nie zdejmie bez rozbierania, bo przecież trzeba się dostać do płyty aby zrobić TP. A opisy o uśmiercaniu są prawdziwe bo dużo ludzi nie wiedziało że TP robi się jak w a52 ale we frei trzeba zaznaczyć a55 a oni dawali a52 i właśnie uśmiercali telefony. Śmiało mozesz udać się do komisu, w razie jakichkolwiek problemów, martech stawia go 100% pod warunkiem że przy cięciu nie pochlastają całej płyty.
    pozdr

• #7 17 Gru 2005 20:20
    numerek12
    Poziom 21  

dziekuję wszystki za odpowiedzi
    byłem w punkcie gdzie zdejmuja simlocka z tego tel i goś nie był za bardzo przekonany że wszystko pójdzie dobrze
    jakos tak nie bardzo mi sie widzi ingerencja w plyte telefonu .........

zlotowki z idei przepadna ale wazniejsza jest gwarancja 2 lata na tel więc simlock zostanie

z innymi aparatami jakos nie miałem obaw a tu jakies dziwne przeświadczenie miałem że nie wstanie .......

• #8 17 Gru 2005 21:17
    tino2003
    Admin grupy GSM

A więc aby zrobić bez ingerencji to potrzebny jest własnie martech, gdzie nic się nie przecina, tylko dotyka się konektorami w odpowiednie miejsca na płycie telefonu w celu komunikacji a potem można odczytać kod który wpisuje się w telefon z obcą kartą sim i telefon jest odblokowany, tak że nie ma nawet żadnej ingerencji w oprogramowanie, a co lepsze jest też zawsze możliwość założenia simlocka.
    Więc pytaj w komisie czy mają martecha a jezeli tak to śmiało możesz oddać swojego fonka aby go odblokowali.
    pozdr

• #9 17 Gru 2005 21:32
    numerek12
    Poziom 21  

tino2003 napisał:
    A więc aby zrobić bez ingerencji to potrzebny jest własnie martech, gdzie nic się nie przecina, tylko dotyka się konektorami w odpowiednie miejsca na płycie telefonu w celu komunikacji a potem można odczytać kod który wpisuje się w telefon z obcą kartą sim i telefon jest odblokowany, tak że nie ma nawet żadnej ingerencji w oprogramowanie, a co lepsze jest też zawsze możliwość założenia simlocka.
    Więc pytaj w komisie czy mają martecha a jezeli tak to śmiało możesz oddać swojego fonka aby go odblokowali.
    pozdr

ano widzisz ........
    w końcu łopatologicznie napisane :)
    skoro bez ingerencji to musze poszukac takiego zakładu co ma tego martecha
    w idei zostało 43 zl więc wartałoby to wydzwonic
    dzięki

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME