Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

aiwa lcx-770 przerywa cd po delikatnym potrąceniu

Pawel wawa 11 Dec 2005 23:45 1368 11
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam!
    Mam problem z cd do w/w modelu. Wielu płyt nie widzi, a przy reszcie powtarza frazy, gubi się lub przerywa. Jak można to naprawić i co sprawdzić w pierwszej kolejności. Rozebrałem wszystko, wyczyściłem i nie działa. Ddzie ewentualnie można kupić laser? Pozdrawiam i czekam na pomoc.:D
    tadziu47
    Level 22  
    Witam !
    Sądzę ,że laser jest do wymiany . Można go kupić ;
    www.cybor-tech.com.pl
    Pozdrowienia ! :D
    Lukalago
    Level 26  
    Laser jest na wyczerpaniu, musisz spisac symbol glowicy i poszukac na googlach sklepów...
    marpiasek
    Level 27  
    Lub poszukaj tu: www.wolumen.com.pl
    Pawel wawa
    Czy można laser "podkręcić". Słyszałem o takich sposobach. Może wystarczy przysunąć go bliżej płyty?
    marpiasek
    Level 27  
    Podkręcić-tzn: zwiększyć prąd lasera -a to znaczy: "dobić go całkowicie" chociaż bardzo małe podkręcenie pomaga ale na oko to..(chłop w szpitalu ......).
    Pawel wawa
    To jak można to zrobić i czego użyć?Zaryzykuję dobicie, inaczej to on mnie dobije, bo ile razy można usłyszeć"szła dzieweczka do la..." i tak w kółko!:D
    marpiasek
    Level 27  
    Są modele CD zwłaszcza nowe -które nie "lubią " płyt " nie wiadomego pochodzenia" -sprawdż czy moduł lasera jest mięko zawieszony -tzn :czy wisi mięko bo może to jest powodem że trzeba chodzić koło niego na palcach ?
    Czy na wszystkich płytach tak reaguje.
    Jaś Kula
    Level 33  
    Witam !
    Pawel wawa wrote:
    Rozebrałem wszystko, wyczyściłem i nie działa. Ddzie ewentualnie można kupić laser?

Czym czyściłeś soczewkę zespołu optycznego (lasera) i jaki typ w tej wieży zastosowano. Nie znalazłem informacji o tym choć przeczytałem uważnie cały temat.
    Pozdrawiam.
    Pawel wawa
    soczewkę tylko wyczyściłem sprężonym powietrzem i płynem do czyszczenia oczek w cd- romach. Symbol potrzebnego lasera: kss-213b. Może ktoś wie gdzie zdobyć? W powyższych linkach jest tylko w ofercie ale nie sprowadzają.Pozdrawiam
    :D:D
    Pawel wawa
    Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc i niniejszym, przy dzwiękach muzyki z aiwy, zamykam temat!