Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LJ 1200 - nie przechodzi wstępnej

12 Gru 2005 10:24 978 2
  • Poziom 13  
    Witam Serwisantów HP
    Mam ciekawy przypadek z drukarką HP LJ 1200.
    Po włączeniu kręci cały czas utrwalaniem. Co prawada po jakimś czasie zapala się lampka gotowości (zielona), ale utrwalanie dalej kręci się uparcie i żadne drukowanie nie jest możliwe. Po naciśnięciu dożego przycisku zapala się dioda żółta i tyle - drukara dalej kręci utrwalaniem. Zatrzymać to można np. wciskając czujnik wyjścia papieru z fusera. Na przycisk testowy na płycie gł. nie reaguje.
    Może ktoś z Kolegów miał podobny przypadek.
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
    Pozdrowienia
  • Poziom 27  
    Mogę się mylić, ale wygląda mi to na usterkę skanera, a dokładniej mówiąc motor skanera. Próbuje się on rozkręcić do odpowiedniej prędkości podczas inicjalizacji, ale nie udaje mu się to więc cały czas kręci. Prawdopodobnie się zaciera. Na pewno można to sprawdzić przez wymianę całego modułu skanera z innej (3 min. roboty). Jeśli to to, to albo wymiana na nowy, albo próba regeneracji motor skanera (smarowanie olejem otworu, w którym się kręci).
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Dzięki Pawel - miałeś rację.
    Tak naprawdę to dostałem tę drukarkę z przycinającym się lustrem w laserze. Po wyczyszczeniu i delikatnym przesmarowaniu kręciło się dobrze (wizualnie) jednak nie dość dobrze dla elektroniki drukarki.
    Podmieniłem płytkę z lustrem wirującym i maszyna działa poprawnie.
    Pozdrowienia.