Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie studia po technikum?

12 Dec 2005 16:35 8332 4
  • Level 13  
    Kończę właśnie technikum samochodowe. Wybór tej szkoły był jednak błędem. Bardziej od samochodów interesuje mnie informatyka i elektronika. W technikum mam taki przedmiot jak elektrotechnika itp. , więc mam jakieś podstawy z tego zakresu i jestem z tego dosyć dobry. Na komputerach się znam z własnej praktyki. Jaki kierunek studiów powinienem wybrać, aby połączyć te dwie dziedziny. Chciałbym umieć naprawiać komputery, drukarki, napędy CD, telewizory, wideo, sprzęt audio itp. Może też być związany z elektroniką samochodową. Nauka informatyki nie jest taka ważna bo tyle co potrzebuję to sam się mogę nauczyć. Jaki jest teraz kierunek "z przyszłością". Czy technikum które właśnie kończe może mi pomóc na studiach, czy nie ma wpływu. Czy wogóle po tym technikum poradzę sobie na studiach (przecież niektórzy kończyli technika energetyczne). Czy wogóle zawód serwisanta ma jeszcze przyszłość? Może mi polecicie jakąś szkołe w Wałbrzychu lub okolicach ?
  • Level 11  
    Z własnego doświadczenia wiem ze to jakie skonczyleś technikum nie ma wplywu na wybór kierunku studiów. aby zostać serwisantem najlepiej wybrac sie na jakis kierunek zwiazany z elektronika np. telekominikacja i elektronika i po trzecim roku wybrac odpowiednia dla siebie specjalizacje. a wracajac do tego czego uczyles sie w technikum to moze ci jedynie pomódz bo i tak na studiach zaczynasz praktycznie od nowa. życze owocnych wyborów i pozdrawiam
  • Level 25  
    polecam wybór studiów technicznych jezeli jesteś naprawde dobry z matematyki inaczej bedziesz się meczyć. jestem na pierwszym roku elektroniki i telekomunikacji i mam narazie prawie samą matematykę rozbit ą na trzy działy + fizykę + informatykę. Oczywiscie w technikum elektronicznym w miare dobrze mnie przygotowali na studia - miałem ambitną panią od matematyki :) (pozdrawiam panią BN :) )
  • Level 10  
    Mam pytanie do forumowiczów i ogólnie zorientowanych... Gdyż chodzę do technikum elektronicznego, bardzo interesują mnie sprawy techniczne, szybko łapie kolejne zagadnienia ale mam duże problemy z matematyką, czy istnieje jakiś kierunek studiów który pozwoli mi naukę związaną z techniką ale powiedzmy, że z poziomem niższym niż na Politechnikach?
  • Level 37  
    Poszukaj studiów płatnych niepaństwowych.