Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak dorobic podswietlenie w panasonic kx-tcd200 ??

dafit1 12 Dec 2005 23:20 3394 11
    dafit1
    Level 12  
    witam. mam telefon bezprzewodowy panasonic kx-tcd200 i wszystko w nim ok, tylk odo szalu doprowadza mnie brak podswietlenia. czy jest jakas mozliwosc dorbienia go? wystarczy mi na sam wyswietlacz. nie moge nigdzie znalezc schematow ani nic na ten temat. czekam na propozycje i z gory dziekuje :)
    dafit1
    Level 12  
    witam
    dzis rozkrecilem sluchawke i zobaczylem ze na plycie sa miejsca oznaczone do wlutowania diod ale po przylozeniu do nich diody nie swieca. co w takiej sytuacji robic? czy moze to byc kwstia taka ze musza byc wlutowane wszystkie zeby swiecily czy raczej brakuje jakiegos innego elementu?
    Bede wdzieczny za pomysly i sugestie
    pozdrawiam
    PICIA
    Level 33  
    przydatny by byl schemat -przejrzyj jak sa laczone diody szeregowo??czy równolegle -napewno musi byc element sterujacy oraz czy z procesor wysyła takie info... sądze ze bez schematu wiele nie zrobisz
    Pawelcio
    Level 21  
    od strony elementów brakuje rezystora 10 om i tranzystora , o ile rezystor to nie problem to tranzystor jest z wbudowanymi rezystorami.... pokusiłem się u siebie o dorobienie podświetlania ale efekt mizerny ( nie mam dostępu do tanich a dobrych diód, kupiłem takie po 1 zł i z 20 udało mi sie wybrać ledwie 4 które świeciły prawie tak samo...) jeżeli ktoś ma dylemat przy zakupie to uwzględniając róznicę w cenie i nakład sił i środków jakie trzeba ponieść dorabiając podśiwtlenie lepiej wybrać kx-tcd210... no i żeby podśietlić wyświetlacz należy wymienić ramkę na której jest montowany ( 3 elementy) po w 200 jest czarna... z kolei nie ma problemu ze zwiększeniem pojemności książki do 200 numerów ( jak w 210) ale to już historia na inny wątek... pozdrawiam Paweł
    zybex
    Helpful for users
    A jaki jest model słuchawki?

Jeżeli jest to TCA120EXB to na schemacie diody są wstawione. Oczywiście są też tranzystory sterujące. Zamieszczam fragment schematu.
    dafit1
    Level 12  
    witam
    model sluchawki to kx-tca120fx
    Yuppi
    Level 17  
    Diody LED1,LED2,LED3 odpowiedzialne za podświetlenie wyświetlacza są sterowane bezpośrednio z układu IC1 noga 7. Koszt oryginalnej diody to 4,10. Ale pozostaje jeszcze przeróbka wyświetlacza.
    kermitol
    Level 1  
    widze ze to dosc skomplikowana sprawa ale moze komus udalo sie to prosciej zrobic ..... albo moze ktos wie jaki tranzystor powinien tam siedziec
    zybex
    Helpful for users
    Ten tranzystor Q8 to DTC143X. (Q7 niestety nie podano)
    Dane:
    Digital Transistors with Resistors,Ic 100mA,R1 4.7k,R2 10k,Vin 7V,Io 100mA,Vcc 50V
    lucku
    Level 1  
    Ja juz tak myslalem, zeby podpiać sie pod buzer, ktory wysterowywalby tranzystor i w momencie dzwonka diody by błyskaly..potrzebuje podswietlenie tylko po to zebym widzial kto do mnie dzwini..ale nie wiem czy techniczne to zda egzamin
    kwazar
    Level 29  
    Witam!
    Właśnie rozebrałem słuchawkę TCA120FX. Faktycznie są tu miejsca na trzy LED-y. Również występuje tam napięcie 2.5V w odpowiednim czasie. Jednak chciałbym się dowiedzieć czy można kupić takie diody(chętnie bym kupił), oraz czy trzeba oprócz wykonania otworu w miejscu tych diod, w czarnej obudowie, zmieniać coś w samym wyświetlaczu. Chodzi mi o ten srebrny- chyba polaryzator, przyklejony do wyświetlacza od spodu.
    Jeżeli ktoś wie, to proszę o pomoć, bo mnie również denerwuje ciągłe zaglądanie przy świetle na telefon aby zobaczyć kto dzwoni.

Pozdrawiam.
    kwazar
    Level 29  
    Może jednak ktoś pomoże...
    Gdzie można kupić te LED-y do podświetlenia wyświetlacza?

Pozdr.