Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AIRBAG - Vectra B 1.6 16V 95r

dg2000 13 Gru 2005 00:05 2277 8
  • #1 13 Gru 2005 00:05
    dg2000
    Poziom 2  

Witam

Ostatnio podczas wymiany żarówek w desce rozdzielczej, po ich zamontowaniu chciałem sprawdzić czy działają, deska była zamontowana na swoim miejscu, przekręciłem kluczyk i po przekręceniu chyba zrobiło sie zwarcie na jednej z żarówek tzn. od świateł przeciwmgielnych, po ponownym uruchomieniu wystąpił problem z poduszką powietrzną, a mianowicie podczas przekręcenia kluczyka zapalają sie wszystkie kontrolki standardowo, po chwili gasną poczym kontrolka od AIRBAGU zapala się. Nie ma żadnego kodu usterki, co się mogło stać i jak to naprawić nie wydając pieniędzy na drogi serwis??? :cry:

0 8
  • #2 13 Gru 2005 00:45
    rkris
    Poziom 17  

A jak sprawdzales kody usterek? zwyklym testerem tego nie sprawdzisz.
    Pozdrawiam
    rkris

0
  • Pomocny post
    #3 13 Gru 2005 14:44
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Standardowy problem :) wykasować zapisany błąd :) jak ktoś bawi się licznikiem włączy zapłon bez licznika to zapamiętuje błąd i tak go wyświetla.

Wykasujesz jakim kolwiek lepszym sprzętem diagnostycznym. Cena w jakimś zakładzie elektroniki samochodowej ok 30pln.

0
  • #4 13 Gru 2005 15:16
    erni1kawon
    Poziom 12  

daje ci do scjagniecia program do opla do airbaku pujdzie ci na interfejsie vaga

Dodano po 42 [sekundy]:

daje ci do scjagniecia program do opla do airbaku pujdzie ci na interfejsie vaga sory nie dodało wczesniej załącznika

Dodano po 5 [minuty]:

jeszce raz cos z mojm kompem

0
  • #5 13 Gru 2005 15:34
    rkris
    Poziom 17  

erni1kawon napisał:
    daje ci do scjagniecia program do opla do airbaku pujdzie ci na interfejsie vaga

Dodano po 42 [sekundy]:

daje ci do scjagniecia program do opla do airbaku pujdzie ci na interfejsie vaga sory nie dodało wczesniej załącznika

Dodano po 5 [minuty]:

jeszce raz cos z mojm komputerem

Ale podobno slyszalem ze taki scaner potrafi wywalic poduszki.Sprawdzales go? i jest w 100% pewny%
    Jesli tak to moze to rzeczywiscie byc przydatna rzecz,ale.......?

0
  • #6 13 Gru 2005 16:23
    erni1kawon
    Poziom 12  

rkris napisał:
    erni1kawon napisał:

Dodano po 42 [sekundy]:

Dodano po 5 [minuty]:

jeszce raz cos z mojm komputerem

Ale podobno slyszalem ze taki scaner potrafi wywalic poduszki.Sprawdzales go? i jest w 100% pewny%
    Jesli tak to moze to rzeczywiscie byc przydatna rzecz,ale.......?

tak oczywiscie sprawdzałem sam u siebie w zakładzie kasuje nim poduchy jak narazie zaden klijent nie nzeka wrecz sa zadowolenik ten rogram pokaze ci błedy podłanczasz go do złacza diagnostycznego tak jak kazdy + - linia K

0
  • #7 13 Gru 2005 16:34
    Usunięty
  • #8 13 Gru 2005 16:54
    dg2000
    Poziom 2  

Sprawdzałem na złączu zwierając 5 i 6 pin, nie wyświetla mi się żaden kod.

Dziękuję i pozdrawiam

0
  • #9 13 Gru 2005 17:21
    MikeC
    Poziom 17  

Zierając 5 i 6 nie będzie błędów airbagu tylko ewentualne błędy silnika --- czyli z silnikiem masz wszystko oki .... Pozdrawiam MikeC ...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo