Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor Samsung Syncmaster 173p Plus

Tomolej 13 Dec 2005 00:56 2774 4
    Tomolej
    Level 13  
    Mój problem polega na tym, że na ekranie mam bardzo dużo czerownego koloru i nie mogę sie tego pozbyć. Stało sie to dla mnie dziwne ponieważ wszystko było ok nikt niczego nie ruszał aż tu nagle taki dziwny obraz sie zrobił. Próbowałem zaistalować na nowo sterowniki i nic nie dało. Jak chciałem odpalić program MagicTune to wyskoczył komunikat, że not supported (mam geforce 6800 i pewnie to z tego powodu) Gdy ustawiałem kolory (te 3 podstawowe) to nigdy nie udało mi się uzyskać odpowiedniego (zadowalającego) efektu. Zmieniałem odświeżanie i nic nie dawało. Najbardziej to widać jak ustawię tło w Windowsie na czerwono wówczas od ikonek odchodzi takie smużenie skierowane w prawą stronę. Monitor podłaczony jest DVI.
  • Helpful post
    _kruger_
    Level 12  
    spróbuj zmniejszyć kontrast , powinno pomóc
  • Helpful post
    Rompek
    Level 12  
    Jeżeli nie pomoże to co kolega napisał to spróbuj rozebrać monitor i poszukać na tej płytce bezpośrednio podpiętej do kineskopu (powinna być ekranowana) podkówek. Każda do regulowania odpowiedniego koloru ( R G B ). Spróbuj któraś z nich na pewno będzie regulować kolor czerwony. Powinno pomóc.
  • Helpful post
    _kruger_
    Level 12  
    ten monitor to LCD, mysle ze nikt by nie ryzykowal rozbierania tego, :D , mozesz sprobowac zredukowac czerwnoy softem do karty
    Tomolej
    Level 13  
    Okazało się, że ostatecznie wymienili mi na nowy monitor nie tłumacząc z jakiego powodu. Cieszy mnie to bo mam nowy monitor a nie naprawiany
    Dziekuję za pomoc
    Pozdro