Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepływowy ogrzewacz wody Siemens FD-7707

dyzma_k 13 Gru 2005 10:35 8722 11
  • #1 13 Gru 2005 10:35
    dyzma_k
    Poziom 11  

Witam

Mam problem ze sprzętem takim jak w temacie. Nie grzeje wody. Nie załączają się wogóle grzałki. Wyczytałem na forum żeby przy wejściu zimnej wody przeczyścić taką siateczkę ale to nic nie pomogło(nie była praktycznie zakamieniona). Ciśnienie wody z ogrzewacza jest prawie takie same jak przy wodzie zimnej - przy maksymalnym ustawieniu na ogrzewaczu tą małą śrubką. Nie wiem co tu jeszcze może być nie tak. Proszę o jakiekolwiek wskazówki.

pozdrawiam
    dyzma_k

0 11
  • #2 13 Gru 2005 11:38
    Kalvis
    Poziom 13  

Ogrzewacz ma jakieś zabezpieczenie termiczne,kture włącza się jak od razu puści się durze ciśnienie. po rozkręceniu powinieneś znaleźć jakiś bezpiecznik na bimetalu(zależy od konstrukcji). A na przyszłość puszczaj wodę powoli do momętu włączenia ogrzewacza i zmiejsz ciśnienie tą śróbką. ps:tak było z moim ogrzewaczem.

0
  • #3 13 Gru 2005 11:42
    kazmod
    Poziom 21  

Sprobuj puscic wode i wlaczyc grzalki "recznie".
    Jak zadziala, to znaczy, ze blad jest gdzies w ukladzie wlaczajacym. Jak nie, grzalki sa winne.
    Jaka moc maja twoje grzalki?

0
  • #4 13 Gru 2005 13:43
    Ryszard49
    Poziom 33  

Witam.
    Zdejmij obudowę, odkręć pokrętło wody ciepłej i zaobserwuj czy załącza przekaźnik ciśnieniowy.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 13 Gru 2005 14:56
    tomaszagd
    Poziom 11  

FD to nie typ tylko rok produkcji. E-Nr jest obok numeru FD. Podaj go. Grzałka miedziana (prawdopodobnie) więc na 99% uszkodzona membrana zespołu ciśnieniowego. Jak będziesz uważnie rozbierał to sam sobie poradzisz tylko nie kręć zaplombowanymi śrubkami na styczniku, bo będzie źle.

0
  • #6 13 Gru 2005 15:43
    dyzma_k
    Poziom 11  

No więc idąc za waszymi radami sprawdziłem poszczególne rzeczy.

-Ogrzewacz ma miedziane grzałki - 3x7kW co daje łącznie 21KW.
    -Rozebrałem drugi taki który mam na parterze i po odkręceniu ciepłej wody wysuwają się w moją stronę takie 3 blaszki. Rozumię że to jest stycznik ciśnieniowy.
    -Podczas regulacji ciśnienia wody na podgrzewaczu nie ma żadnych zmian.
    -Po załączeniu jednej z tych blaszek ręcznie - grzałki nie grzeją - zakładam że jedna powinna wtedy grzać - nawet przy słabym ciśnieniu - grzałki są zimne. Po zakręceniu wodu blaszka wraca na swoje miejsce.

Śrubkami nie kręciłem na styczniku - czytałem wcześniejsze posty na ten temat. W którym miejscu jest ta membrana zespołu ciśnieniowego? Nr DH21100.

Dzięki za dotychczasową pomoc.

pozdrawiam
    dyzma_k

0
  • Pomocny post
    #7 13 Gru 2005 21:33
    jpserwis
    Specjalista AGD

Przy odkręcaniu wody powinno się słyszeć po kolei 3 kliknięcia (przeskoczenia styków) jeżeli styki nie przeskakują to pęknięta membrana- najczęstszy przypadek. Należy odkręcić cały zespół styków wraz z plastykową puszką, w tej puszce jest membrana.
    Pozdrawiam

0
  • #8 14 Gru 2005 20:00
    dyzma_k
    Poziom 11  

Ok, mam tą membranę. Skubana sie schowała tak głęboko. W trzech miejscach jest pęknięta przy krawędziach. Teraz moje pytanie - kto ma możliwość podesłać mi coś takiego w liczbie dwóch sztuk pocztą za pobraniem(ewentualnie przelew albo odbiór osobisty - okolice łodzi)? Mam drugi taki ogrzewacz i pewnie niedługo też coś podobnego go spotka. Ogólnie zależy mi na czasie. Dzięki za pomoc.

pozdrawiam
    dyzma_k

0
  • #9 14 Gru 2005 20:27
    jpserwis
    Specjalista AGD

W każdym serwisie boscha koszt ok. 30zł
    Pozdrawiam

0
  • #10 15 Gru 2005 12:14
    dyzma_k
    Poziom 11  

Dzwoniłem właśnie do Bukowca - serwisu centralnego Boscha i nie mają w tej chwili na stanie. Czas sprowadzenia około 10 dni roboczych :cry: Potrzebuję mieć ciepłą wodę na święta. Nie ma ktoś tego na stanie u siebie i nie mógłny przesłać pocztą za pobraniem :?:

pozdrawiam
    dyzma_k

0
  • #11 15 Gru 2005 20:02
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

No niestety, nam się też skończyły :( Mieliśmy jeszcze niedawno jedną sztukę ale teraz na te DH jakaś zaraza. Ostatnia cena to 24zł. A ściągamy też z Bukowca.

0
  • #12 17 Gru 2005 15:51
    dyzma_k
    Poziom 11  

Witam

Po wymianie membrany styczniki się już załączają. Jest tylko jeden mały problem. Nie chce mi się załączyć trzecia grzałka. Dlatego woda nie jest gorąca tylko ciepła. Stycznik nawet nie drgnie. Śrubek na nim nie ruszałem. Tylko tą śrubkę na sprężynie pod stycznikiem. Próbowałem nią regulować ale to nic nie daje. Moc grzania jest ustawiona na pewno na pełną a nie na ekonomiczną. Proszę o pomoc co może być nie tak.

pozdrawiam
    dyzma_k

2