Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kontrolką SRS w Mitsubishi Galant...

Ursus81 13 Gru 2005 13:41 8124 10
  • #1 13 Gru 2005 13:41
    Ursus81
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam samochód Mitsubishi Galant, rocznik 97 (nowszy model) z silnikiem 2.0TD. Samochód ma na wyposażeniu 4 poduszki powietrzne - dwie z przodu i dwie w fotelach. Auto jest po stłuczce, dostało w tył tak, że zwinął się w harmonijkę lewy błotnik po czym kierowca zatrzymał się na jakiś słupku przodem. Uderzenia ani szkody nie były poważne, nie wystrzeliła żadna z poduszek. Mój problem polega na tym. że w tym samochodzie świeci się ciągle czerwona kontrolka SRS. Nie mam pewności czy nasąpiło to bezpośrednio po kolizji czy dopiero później, bo wyciągałem przednie fotele w których są poduszki boczne. Kontrolka wówczas świeciła ale traktowałem to jako normę gdyż brakowało dwóch poduszek. Po zamontowaniu foteli i ich podłączeniu nic się nie zminiło. Kontrolka wciąż świeci - co może być tego przyczyną?? Czy to jakiś błąd w komputerze?? Jak się tego pozbyć??

0 10
  • #2 13 Gru 2005 14:08
    firdy
    Poziom 21  

Trzeba kasować samo nie zgaśnie.
    pozdrawiam

0
  • #3 13 Gru 2005 14:45
    Ursus81
    Poziom 10  

A czy jest to możliwe, że świecenie tej kontrolki jest spowodowane właśnie wyjęciem foteli - robiłem już coś takiego w Renault Scenic i tam nie było takiego problemu?? Czy jest to raczej usterka po kolizji...??

0
  • #4 13 Gru 2005 14:52
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

A może sprawdzić błędy zapisane :?: później wykasować (błąd/usterke) po coś to wszystko jest wymyślone :)

0
  • #5 13 Gru 2005 16:46
    Ursus81
    Poziom 10  

No spoko, ale jak narazie to kierujecie mnie tylko do serwisu a ja nie mam narazie takiej mozliwosci bo woz nie jest jeszcze zarejestrowany. Czy moge coś samemu sprawdzić co może być przyczyną zanim pojadę i zapłacę w serwisie?? I ponawiam pytanie - czy wyjęcie foteli czyli odłączenie poduszek może być tego przyczyną??

0
  • #6 13 Gru 2005 17:19
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie mówie serwisu tylko zakładu elektronicznego ;) na sam sobie odpowiedziałeś, jak coś było grzebane i ... masz wyświetlany błąd to coś jest :) najlepiej na tester z tym.

0
  • #7 13 Gru 2005 18:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #8 13 Gru 2005 20:57
    jacekltd
    Poziom 13  

jezeli fotele były odpinane (wyjmowane) a w tym czasie mógł zostać uruchomiony proces samodiagnozy SRS błąd został zapisany w pamięci sterownika.Kasować w warsztacie, nie koniecznie tym autoryzowanym.

0
  • #9 24 Sty 2006 14:57
    Michał Walczak
    Poziom 18  

Zrob test tak jak Ci napisalem odnosnie ABS tylko policz blyski kontrolki od poduszek i napisz co ci wyskoczylo.

0
  • #10 10 Lut 2006 18:23
    Ursus81
    Poziom 10  

Postąpiłem zgodnie z Twoją instrukcją i liczby jakie mi wyskoczyły to 21, 22, 23, 24, 33 - to jeżeli chodzi o ABS ponieważ kontrolka SRS nie migała i cały czas świeciła.

0
  • #11 11 Lut 2006 01:30
    Michał Walczak
    Poziom 18  

Niestety pomylilem sie... poduchy jak sie okazalo w serwisowce nie maja kodow migowych... Jedynie podpiecie do kompa zalatwia sprawe.

0
  Szukaj w 5mln produktów