Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault clio 1.4 16v k4j 2001r benz/gaz szarpie na wybojach?

13 Gru 2005 13:47 2394 2
  • Poziom 10  
    Jestem posiadaczem clio 1.4 16v k4j 2001r gaz/benz.Moj problem jest taki ze auto jadac po nierownych,wyboistych drogach gdzie amortyzatory musza naprawde pracowac...szarpie i po wrzruceniu biegu na luz gasnie.Jesli bym nie wrzucal na luz a by mnie szarpnelo auto lub przydusilo a ja nadal trzymam pedal gazu ,jest moment >przepchania>i auto jedzie dalej-tak jakby sie przydlawilo trwa to sekundy..Nie ma znaczenia czy jade na benzynie czy na gazie.Na stuwe na wiekszych wybojach na pewno po jakims czasie szarpnie!!Jest rznie moge przejechac 400km i nic a potem 50 i szarpie i gasnie.Gasnie wyswietla sie STOP i ikonka akumulatora,tak jakby auto przygotowywalo sie do odpalenia..Mimo zgasniecia auto zapala sie od razu i jade dalej...Jak mi szarpnie raz to na stuwe bede mial ciag kolejnych..Najzabawniejsze ze komputer nic nie wskazuje zero bledow.Bylem na kilku kompach nadal 0 bledow!!.Wymienilem akumulator,swiece,czujnik cis. w rurze dolotowej..i nic.Gaz mam firmy Zavoli-sekwencja..Poradzcie cos prosze o pomoc!!Jedni wskazują na impulsator- dzęki za sugestie..hmm lecz przypomniałem sobie że niedawno temu był czyszczony..i nic.Jakgdyby wszystkie moje problemy z tym szarpanie zaczeły się po wymianie pasku rozrządu-może to tylko to przypadek-lecz gdy wyjechałem od mechanika wtedy to zaczęło mnie szarpać,może niedoświadczeni pomocnicy przez przypadek coś naruszyli..jakiś styk kabel..no nie wiem.w dziedzinie aut jestem zupełnym laikiem.Czy ten impulsator znajduje się niedaleko rozrządu czy moze jakieś kable któe mogłybyć poruszone..Na tą chwilę zamówiłem impulsator i będe go wymieniał..tylko cholera jak komp nic nie wskazuje to czy warto go będzie wymieniać..ale trudno zobaczymy..a co jeżeli nie będzie to impulsator..co byście radzili sprawdzić? co z cewkami może gubi się gdzieś prąd któraś z nich-mam jeszcze SAGEMA oryginały.Może te drgania powodują utratę prądu,gdzieś się gubi i rozłącza komputer...dzięki serdeczne za porady i proszę o dalsze sugestie...
  • Poziom 13  
    Jak otworzysz maskę, przy połączeniu silnika ze skrzynią biegów (tak troszeczkę niżej) jest złącze przewodów od czujnika halla, rozepnij przeczyść i porządnie połącz spowrotem.Bardzo częsta usterka.
  • Poziom 26  
    nie ponawiamy wątków,założył kolega już jeden i tam dotał jakąś odpowiedź. impulsator wywala na clipie,ale zdażyło mi sie kilka razy, że nie zapamiętało,reki nie dam sobie obciąć,ale bym na to popatrzec